Gemini Park Tarnów II ?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Gemini Park Tarnów II ?

Post autor: Stradie »

Tarnów to dobre miejsce do biznesu

Przekonywał o tym w czasie IV Forum Inwestycyjnego Rafał Sonik. Prezes Gemini Holdings, właściciela największej galerii handlowej w mieście i inwestycji ostatnich lat powiedział Radiu Eska, że pomimo trudnego startu na lokalnym rynku, w rezultacie warto tu inwestować.

Gemini Holding obecna jest w Tarnowie od ponad roku, a inwestycja w postaci galerii kosztowała 400 milionów złotych. Jednak jak zapowiada Rafał Sonik, na tym nie koniec. Podejmowane są bowiem rozmowy w sprawie zakupu kolejnego gruntu w Tarnowie, pod podobną – pod względem wartości, inwestycję.

Z tarnowskim forum od początku związana jest także grupa Tauron. - To tutaj dzieliliśmy się najważniejszymi faktami z życia firmy – mówi jej prezes Dariusz Lubera.

Dodajmy, ze forum potrwa do dziś. Podczas panelowych dyskusji uczestnicy zapoznają się z między innymi rynkiem nieruchomości czy ofertami inwestycyjnymi.

za http://www.intermaks.pl/index.html?grp= ... 0&strona=0

Zamiast budować, mogliby rozbudować...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

tajes! więcej hipermarketów.
tylko jeszcze kto będzie w nich pieniądze chciał wydawać i skąd je weźmie?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

A gdzie jest w ogóle napisane, że to będzie kolejne typowe centrum handlowe. No, ale przecież wszyscy, oprócz was, są idiotami i się na niczym nie znają więc pewnie gość trzepnie drugą galerie za raz obok już istniejącej. Skoro chce dalej inwestować to pewnie ma jakiś pomysł. Może jakaś rozrywka, czy coś?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dokładnie. Skoro gość zastanawia się nad inwestowaniem to pewnie skalkulował sobie czy mu się to opłaci. W Tarnowie spokojnie jest jeszcze miejsce na jedną galerię, pod warunkiem, że będzie połączona z rozrywką i przyciągnie kilku unikatowych na naszym rynku najemców. Pamiętam, że wszyscy wieszczyli rychły koniec GT po otwarciu Geminii a pozornie paradoksalnie zaczęła ona wówczas lepiej funkcjonować.
Z resztą jeżeli Sonik chce inwestować tu swoje pieniądze jego sprawa i mi nic do tego. W razie czego to on poniesie straty.

Inna sprawa na ile to realna sprawa a na ile zwykła gadka puszczona z okazji forum.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Na dzień dzisiejszy jedyne co się może nieźle przyjąć to aquapark z prawdziwego zdarzenia lub galeria połączona z multikinem i centrum rozrywki


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Skoro Sonik mówi, że jest dobrze i chce coś jeszcze budować to chyba ma troszkę lepsze pojecie od przeciętnego klienta galerii o inwestycjach w Tarnowie. Druga sprawa - kasa jest jego niech więc nawet wybuduje sobie skocznie narciarską i tor do bobslejów. Co to kogo interesuje jak ktoś wydaje pieniądze. Byleby miasto nie straciło na gruntach.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Zdaje się, że dla niektórych "podobna – pod względem wartości, inwestycja" to zbyt skomplikowany ciąg słów :lol:


Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Lepiej byłoby gdyby pokusili się o rozbudowę zamiast nowy obiekt. Mogliby np. wybudować coś po drugiej stronie nowodąbrowskiej i oba obiekty połączyć jakoś ze sobą.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Możliwe że technicznie nie jest możliwa rozbudowa obecnego Gemini (położenie na stoku, sąsiednie działki zajęte).

Podejżewam że faktycznie Sonik myśli o kolejnej Galerii ale może będzie trochę inna od Gemini, właśnie więcej rozrywki.

P.S. Moje małe science fiction: mógłby wybudować lotnisko w Krzyżu, a galerię zrobić w Terminalu


Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Sądząc po zdjęciu, które znalazłem w internecie:

Obrazek

Rozbudowa Gemini chyba nie powinna być trudna. W Bieslku rozbudowywują o parking znajdujący się przed CH, bo piętra raczej nie da się dobudować (kino), a u nas dach jest w sumie czysty. Trzebaby było rozebrać część na klatki schodowe, a resztę dopasować pod nowy poziom. Raczej trudne nie powinno to być, acz kolwiek mogę się mylić. W sumie gdyby zamiast parku postawić jakiś nowy budynek i obie części połączyć mogłoby być również ciekawie.Chodzi mi o teren na przeciwko bloków, a gemini. Głównie ten tor dla rowerzystów.
No ale zobaczymy co Pan Sonik nam stworzy. :) Wolę jednak udoskonaleć to co już jest, niż stawiać nowe w tym przypadku. Ludzie znowu po raz trzeci będą mówić, że jest źle i nie dobrze, bo nic nie ma, a w tym przypadku Gemini zdecydowanie mogłoby się wybić przed Tarnovię, bo w końcu mogłoby przyciągnąć nowych jeszcze nie obecnych najemców, lub zrobiłaby się masowa przeprowadzka z GT do GP, ale to już sci-fic.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Stradie pisze:Chodzi mi o teren na przeciwko bloków, a gemini. Głównie ten tor dla rowerzystów
to przecież jest teren pod przyszły park - gdzies na tarnow.pl jest pewnie jego wizualizacja, ale mi sie nie chce szukać :)
ew. rozbudowa to tylko te kawałek po lewej (te szklarnie, które właściciel wycenił jakby były ze złota).


Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Szklarnie + cały parking (zewnętrzny) + ewentualnie piętro chociaż nad częścią obecnych pasaży handlowych, to już coś. Te wszystkie cubusy, bershki, czy inne benettony zmieściłyby się. :P

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A galeria zapadła :P

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A ja chętnie widziałbym coś takiego tylko, że lepsze.
http://sadeczanin.info/aktualnosci-gospodarka/art/23685
Najlepiej nie na obrzeżach tylko na terenie Owintaru - wiem marzenie ściętej głowy;)
Galeria nastawiona na rozrywkę z multikinem (2 lub 3 sale w zupełności wystarczą), kręgielnią, dobrym salonem fitness, minikasynem i salonem gier (nie chodzi mi o jednorękich bandytów) dodatkowo posiadająca jakiś średni market spożywczy i ciekawych najemców (TK Maxx by się przydał) spokojnie by się utrzymała.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Jak widzę, że budują takie coś w Nowym Sączu, to od razu mam nadzieję, że w Tarnowie powstanie coś jeszcze lepszego i okazalszego. Niech się dzieje i niech GP i GT zostaną rozbudowane :) GT o piętro, a GP o co tylko da radę, bo to zwiększy jeszcze potencjał obu centrów i miasta! No i niech powstanie wreszcie pożądny H&M i inne sklepy sieciowe :P Oczywiście przede wszystkim multipleks.

ODPOWIEDZ