WYCIECZKA - Szlakiem Tarnowskiej Autostrady

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

WYCIECZKA - Szlakiem Tarnowskiej Autostrady

Post autor: Ravir »

Jutro, tj w Piątek mam wolne - w związku z tym planuję - jeśli pogoda dopisze - wybrać się na rowerowy objazd budowy tarnowskiego odcinka Autostrady.

Planuję zacząć od JP II i dalej podążyć aż do budowanego odcinka A4 - w miarę możliwości pojechać w stronę Wierzchoslawic budowaną autostradą. Przy okazji porobić trochę fotek.
Calość planuję na parę godzin, spokojnym, spacerowym tempem, czysty relaks.
Godzina do ustalenia ale chciałbym wyjechać raczej przed południem, tak by nie wracać wieczorem. Zbiórkę zrobilibyśmy na końcu JP II na zakręcie, w miejscu gdzie się zaczyna dojazd do A4.

Ewentualnie jeśli nie w Piątek to w Niedzielę, ale wczesny wyjazd, tak koło 10.

Czy sa jacyś chętni ?
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i pechunio. Anie w piątek ani w niedzielę nie mogę - tylko sobota :)


Autor tematu
Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

W Sobotę tez może być ale rano - czyli 9 - 10 - tak by koło 14 - 15 wrócić.
9000 ml A Rh-


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

To parę kilo błota do domu przywieziesz ;) Przez najbliższe dni nie wjeżdżam w teren, masakra jest, tylko asfalt.


Autor tematu
Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Zobaczymy na miejscu - jak będzie grząsko to zostaniemy na asfalcie, tak aby ci z rowerami miejskimi, trakingowymi czy szosowymi na zwykłych oponach też dali radę.

Idea jest taka, aby pojechać dla zdrowia, rekreacji a przy okazji zobaczyć jak postępują prace :mrgreen: mamy do zwiedzania dwa węzły :mrgreen: w których jest sporo utwardzonej nawierzchni.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Jakby byś jechał popołudniu to może bym dołączył, a tak z rana to raczej lipton.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

wstępnie się piszę - jak będzie błoto, to zawsze można pojechać gdzieś w kierunku Żabna a potem wrócić przez Niwkę i Wierzchosławice i też się pare razy przejedzie przez place budowy.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Od Krzyża do Wierzchosławic jest budowa, więc nie wiem czy tak hop siup i to jeszcze o wczesnej godzinie sobie pojezdzicie :) ale może jednak, pomysł fajny

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

W teren można wjechać spokojnie, właśnie wróciłem z objazdu, w Lipiu spokojnie, pare kałuż do przejechania ale wyjechałem z kilkoma kropkami błota i tyle. Kolega zimny miał rację że ziemia większość wody wchłonęła po tych opadach. Na łączniku można śmigać, a autostradę z Krzyża do Białej zaliczyłem w Boże Ciało polecam wycieczkę, ale większą część trasy należy jechać drogą technologiczną, czasami można wjechać na autostradę i obadać co i jak, polecam wiadukty, ten na Wiśniowej jest śliczny :) W Białej brak mostu należy się kawałek wrócić mi się już nie chciało.

trasa objazdu

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Od Brzozówki do Krzyża i kawałek dalej na pewno da się pojechać wzdłuż budowy. Nie wiem natomiast czy uda się łatwo pokonać sam węzeł przy Nowodąbrowskiej, bo tu jest trochę zagmatwane i błota na pewno nie unikniecie. Ale powodzenia! :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

gushman pisze:Nie wiem natomiast czy uda się łatwo pokonać sam węzeł przy Nowodąbrowskiej, bo tu jest trochę zagmatwane
proponuje pojechać dawną ulicą Wilczą, od drugiego ronda dostać się do ścieżki na Nowodąbrowskiej, a na końcu ścieżki wjechać na autostradę, z początku nie ma drogi technologicznej


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

No to licze ze wkleicie dobre fotki na forum (moze w temacie o autostradzie a4 zeby nie mieszac)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Zapomniałem o NAJWAŻNIEJSZYM.

UWAGA NA PRĘTY WYSTAJĄCE Z BUDOWANEJ DROGI można na nich koła i osprzęt roweru zniszczyć, nie mówię już o stratach w goleniach. Są tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa i czasem są mało widoczne, ja się przekonałem, była gleba.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

starówka, nie żebym się burzył, ale OIDP to ta droga technologiczna, a także cały teren budowy autostrady, mają zakaz ruchu pojazdów, za wyjątkiem pojazdów budowy - więc jeżeli ktokolwiek zrobi sobie tam małe czy większe 'kuku' - żegnajcie odszkodowania, polisy itp - to się stanie na własne życzenie. Niech mnie jeszcze Weredyk sprostuje, jeśli się mylę, ale tak to działa. Nawet jak jedziesz przez las 'downhilem' i zaliczysz glebę masz większe szanse na odszkodowanie, niż jadąc po terenie budowy i potykając się o wystający pręt.

Ale, jak nie którzy mówią - 'no risk, no fun' :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ad2222, ale to nie ja zaproponowałem wycieczkę, sam mogę jechać nikogo nie narażam, a jak powiedział klasyk "nie ma ryzyka nie ma zabawy", a napisałem to ostrzeżenie z myślą o następnych chcących zobaczyć budowę (naprawdę warto), a nie po to by rościć sobie prawo do odszkodowania

Sam chętnie objadę ten teren jeszcze wielokrotnie by obadać postęp robót, ale ja czasowo tylko wieczór lub niedziela

ODPOWIEDZ