Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Na remontowanej bodajże w ubiegłym roku Powstańców Warszawy też się zapadło, na Klikowskiej remontowanej parę lat temu też. Niedługo zapadnie się na Szujskiego, bo obok kratki jest już dziura głębokości i wielkości mojej nogi :) A to tylko widok ze spaceru w porumieni kilkuset metrów od domu, aż strach myśleć co jest dalej wgłąb miasta... A co do studzienek i kratek - żeby to miało sens, to powinno się je zabezpieczać lanym betonem przy podnoszeniu, a nie jak się czasem widuje podnosić na jakimś gruzie i zasypywać od biedy suchym betonem...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Przedewszystkim studzienki NIE powinny być tak lokowane.
Podczas każdego remontu powinno się PRZESUNĄĆ studzienkię na środek lub brzeg drogi.
Samochody nie wjeżdżały by i studzienka by się nie zapadała, dodatkowo kierowcy płynniej by jeździli - bo zawsze są róznice w wysokości.
9000 ml A Rh-


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Nie ma potrzeby, studzienkę DA SIĘ obsadzić tak, żeby się nie zapadła i po wylaniu masy pod łatę nie włożysz kartki papieru, trzeba tylko chcieć i nie robić na odp...


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Koło GT dzisaij panowie zabrali się za regulację studzienek :) Zobaczymy jaki będzie efekt.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Rozpoczęli malowanie poziome, narazie na ulicach o dobrym i bardzo dobrym stanie, mam nadzieję, że resztę połatają zanim pomalują choć licho ich wie...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

hurricane, z tego co widziałem pomalowana jest już Słoneczna i Mościckiego.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Może ktoś z radosnej ekipy dyrektora "Wąsika" dostrzegł, że bez oznakowania poziomego może być niebezpiecznie...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Słowackiego też wymalowana.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Coś mi się wydaje że władza nie lubi tego forum :P .... gdyby nie to forum to już całkiem by fajnie było ;)
A tak to szpiedzy czytają i coś od czasu do czasu jednak robią ;)
Goldhamera połatane wreszcie ... do jesieni zdążą z wszystkimi dziurami ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zostanę ukamieniowany, ale powiem: myślę, że od czasu do czasu drogowcom należy się kilka ciepłych słów, bo może i jakość prac nie powala, ale jednak są te drogi sukcesywnie remontowane... cieszmy się drobnymi sprawami ; P [dodajmy im motywacji do dalszych działań]


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Ja też muszę pochwalić ale tylko za wymalowanie linii na drogach, przynajmniej tych co jeżdżę codziennie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

farciarzgilmore pisze:Ja też muszę pochwalić ale tylko za wymalowanie linii na drogach, przynajmniej tych co jeżdżę codziennie.
Ja bym jeszcze dodał, że robili to wczoraj w nocy, o 22 jak wracałem z pracy to malowali.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Keleos pisze:bo może i jakość prac nie powala, ale jednak są te drogi sukcesywnie remontowane...
Tak, tylko takie ubijanie placków z asfaltu na dłuższą metę spowoduje tylko tyle, że mieszkańcy Tarnowa ze swoich podatków będą musieli wyłożyć więcej na kompleksowe remonty, a jak wiadomo pieniążków jest mało, więc może braknąć na niektóre ulice np. znów w Krzyżu.

Co tanie to drogie - niech sobie to radosna ekipa rządząca wbije do łba. Ograniczenie utrzymania bieżącego zawsze potem powoduje wzrost kosztów...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dokładnie, jak jechałem kiedyś, to Słoneczną malowali koło Północy...


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

TomekMKM pisze:Dokładnie, jak jechałem kiedyś, to Słoneczną malowali koło Północy...
Bo to chyba nie maluje TZDM tylko firma prywatna i da się malować bezkolizyjnie :P ?

ODPOWIEDZ