Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Hahahaha! O kurde. :) I będzie nam woda święcona w kranach płynąć! :D Hehehe.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czas wygrzebać temat:

Za onet.pl:

"Na lepsze czasy muszą też poczekać obwodnice Zatora, Skawiny i Zabierzowa. To samo dotyczy przebudowy drogi krajowej nr 73 Szczucin - Dąbrowa Tarnowska - Tarnów oraz drogi nr 75 Niepołomice - Targowisko.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015". W oficjalnym dokumencie nie ma dobrych informacji dla Małopolski. Jedyną dużą inwestycją drogową w naszym regionie, która utrzymała się w planach ministerstwa, jest autostrada A4 Szarów - Tarnów.

W przyszłym roku na to zadanie będzie w budżecie ponad 1,2 mld zł, na rok 2012 zarezerwowano 822 mln zł. Te kwoty powinny wystarczyć na dokończenie budowy A4, ale zabrakło za to pieniędzy na przełożenie drogi krajowej nr 73, umożliwiające połączenie autostrady w okolicach Tarnowa z drogą krajową nr 4."

Czyli będzie autostrada, ale nie będzie obwodnicy wschodniej. I wąska droga w kierunku Kielc.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Na S7 z Krakowa do Kielc też się raczej nie zanosi, i na drodze do Kielc będzie masakra bo to bedzie teoretycznie najepszy dojazd do tego miasta - zjechać z A4 w okolicach Tarnowa i 73 do celu

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

No to po prostu swietnei super i w ogole fajnie, czyli w teori Aleja Jana Pawła II zasrana samochodami przez caly dzien. Przynajmniej rowerzysci beda mogli teraz w lepszym miejscu protestowac :D Trzeba tez podziekowac panu Ministrowi z Tarnowa, zrobił silne lobby co by nic nie robic na rzecz swojego regionu...
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

No ja mówiłem od dawna, że Grad jest takim ministrem, że gdyby go w rządzie nie było to by Tarnów na tym dużo nie stracił... Ten minister w ogóle nie ma siły przebicia... układa tylko swoje partyjne interesy... takie jest moje zdanie.

Swoją drogą prace na A4 mnie zaskakują... Raz jadąc pociągiem bodaj koło Biadolin widziałem jak po ciemku przy sztucznym świetle i mrozie -15 stopni mocowali belki ustroju nośnego na jednym z wiaduktów...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dzisiaj bardzo budujący widok - 14 wywrotek podjechało pod jeden z węzłów. Szeregiem, jedna za drugą ; )

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Jak w tamten piątek próbowałem ominąć korek na DK4 w Łapczycy to po zjeździe z A4 w Szarowie skręciłem na Kłaj i Bochnie to też zaobserwowałem koło 21.00 prace pełną parą na budowanym odcinku A4.

A luźno nawiązując do tematu A4 to czy ktoś się może orientuje gdzie w Krakowie wyjadę jak jadąc A4 od Szarowa skręcę na niedawno oddany odcinek S7? Może jaką mapkę ktoś wrzuci alb linka przynajmniej.

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

karamba, mapka jest tutaj na przykład:
Obrazek
Jeśli dobrze pamiętam to teraz jest zjazd przy Christo Bolewa. Dalej niestety już nie. Ja przynajmniej nie mijałem żadnego połączenia z drogą ekspresową jadąc Igołomską.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Jechałem nią w piatek /10.12/
Zjeżdżasz z autostrady, oznaczenie zmienia się z autostrady na drogę ekspresową, jedzie się chwilę 2x2, a później zwężenie do 1x1. Później połączenie z jezdnią 2x2 /koniec 1x1 łączy się z końcem 2x2/.
Później jadąc to drogą 2x2 na wszystkich skrzyżowaniach przy niej jest napisane że to teren robót budowlanych. Wyjechaliśmy tą drogą do ronda Grzegórzeckiego, z tym, że nie pamiętam czy po drodze gdzieś skręcaliśmy... ale chyba nie...

@ Cubaza
No tak, Christo-Botewa... tylko jak tak porównuję z Zumi, to widzę że tam jest 1x1, a teraz jest ładna 2x2 :)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Od zjazdu do Grzegórzeckiego jedzie się w miarę prosto calkiem nowymi niedawno robionymi drogami ;) koło tramwaju na Lipskiej itp


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Przepatrzyłem jeszcze raz zumi, jakoś tak to leci:
Botewa - Rybitwy - Surzyckiego - Lipska - Krzywda - Klimeckiego - Most Kotlarski - Kotlarska - Rondo Grzegórzeckie...
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Taki mały update z węzła w Krzyżu:
Załączniki
krzyz.jpg
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:
"Na lepsze czasy muszą też poczekać ... To samo dotyczy przebudowy drogi krajowej nr 73 Szczucin - Dąbrowa Tarnowska - Tarnów ... ale zabrakło za to pieniędzy na przełożenie drogi krajowej nr 73, umożliwiające połączenie autostrady w okolicach Tarnowa z drogą krajową nr 4
Wracając do tego, czy ekipa JE RŚ zrobiła cokolwiek, jakiś lobbing w Ministerstwie Infrastruktury w sprawie przywrócenia tych inwestycji do planowej realizacji? Lublin, Kielce, Warszawa, Kraków - te miasta walczą, baa całe województwa walczą... A u nas pewnie wszyscy śpią, z posłami włącznie...

A konsultacje w MI kończą się 27.12. Wesołych świąt...


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Jak wygląda sprawa z oznakowaniem A4? Jakieś nowości ze strony KDDKiA?


kiciek
Obywatel
Posty: 29
Rejestracja: 28-04-2010, 20:56

Post autor: kiciek »

Muszę przyznać że nie orientuję się czy była jakaś szansa na darmowy przejazd miedzy zjazdem w Wierzchosławicach a Krzyżem ale po tym co zaproponowano przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia to temat chyba nie aktualny i raczej nie ma większej szansy. Tak sobie obserwując inwestycje drogowe w Polsce to z przykrością stwierdzam w naszym regionie bardzo słabo. Autostrada przy Tarnowie będzie ale to tylko ze względu na to że Tarnów jej stoi na drodze... o jakiejś porządnej drodze na Warszawe możemy tylko pomarzyć. Myślę że musimy powoli przyzwyczaić się że będziemy w regionie bronić pozycji przed Brzeskiem Bochnia czy też Dębicą niż równać do Rzeszowa czy też próbować utrzymywać dystans do Krakowa, chciałbym się mylić

ODPOWIEDZ