Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Może ktoś z włodarzy zgłosi nasze miasto :mrgreen:
http://forsal.pl/artykuly/876681,miliar ... olska.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: karamba »

Szakuł pisze:http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Mi ... o-remoncie

Mamy w końcu oddany do użytku drugi miejski basen w Tarnowie. Cieszy nowy wygląd oraz to że będzie wybór między basenem przy ul. Piłsudskiego i w Mościcach.
Basen wyremontowany więc trzeba iść za ciosem i mam nadzieję że za nie długo rozpocznie się remont hali Jaskółka oraz najbardziej zaniedbanego stadionu Unii.
A parking jest jaki był czy coś się może rozbudowało?


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: R p T »

Trishelle pisze: Może ktoś z włodarzy zgłosi nasze miasto :mrgreen:
Nie musimy zgłaszać. Inwestorzy się sami pchają!

Gwiazda Wschodu a może Polarna (nie pamiętam) - w Mościcach. Hotele od stadionu aż po Białą w miejscu ogródków działkowych.
Gwiazda jak szybko się pojawiła - tak szybko zgasła.

A disneyland pod Marcinką?
Można sobie co nieco poczytać :arrow: http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1108" onclick="window.open(this.href);return false;
Na dole strony wywiad z Grzegorzem Gotfrydem:
Jest pomysł na górę św. Marcina

Rollercoaster, plaża i wiele innych elementów związanych z wypoczynkiem

To jedna z koncepcji zagospodarowania terenu u stóp Góry Świętego Marcina. Propozycję złożył polski inwestor, który za pół miliarda złotych chce tam wybudować park rozrywki.

- To oczywiście wstępne założenia i dopiero najbliższy czas oraz konkretne rozmowy pokażą, na ile ta inwestycja jest realna – wyjaśnia dyrektor wydziału strategii tarnowskiego magistratu Grzegorz Gotfryd.

Miasto przewiduje do zagospodarowania teren zwolniony przez gospodarstwo pomocnicze Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych i lądowisk przy ulicy Lotniczej.

- Aktualnie sprawdzamy wiarygodność potencjalnego inwestora – dodaje dyrektor Gotfryd.

Kiedy ta wizja stanie się realna – na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od inwestora, który musi przedstawić konkretną koncepcje zagospodarowania tego terenu.

- Od tempa jego działań zależy decyzja miasta, zwłaszcza że są kolejne podmioty zainteresowane tym obszarem – przyznaje Gotfryd.

Za intermaks.pl
Nie wiem czy Urzędowi Miasta nie spodobało się tempo inwestora, czy było na odwrót.
Na stronie :arrow: http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/za ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false; DK-P stwierdziła;
Tymczasem przed trzema miesiącami w mieście pojawili się inwestorzy deklarujący, że na działkach po gospodarstwie pomocniczym wybudują najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce - z rollercoasterami, atrakcjami wodnymi i multimedialnymi. Od tamtej pory sprawa ucichła. - Inwestor nadal wykazuje duże zainteresowanie Tarnowem. Sprawdzamy jego wiarygodność i zabezpieczenie finansowe inwestycji
Ekspert od spraw wszelkich powiedział:
Wartość gruntów budowlanych w tej części miasta oscyluje wokół 20 tys. zł za ar. Miejskie działki o powierzchni 140 ha mogą być więc warte nawet 280 mln zł, czyli równowartości nieco ponad połowy rocznych wydatków miasta. Samorząd takiej sumy prędko nie zobaczy. Na razie najwyżej kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Tyle do miejskiej kasy wpłacać ma dzierżawca pól. - Umowa przewidująca prowadzenie upraw rolnych czeka na podpisy - mówi Henryk Słomka-Narożański, wiceprezydent Tarnowa.
Nie 20 a 140 hektarów czeka na inwestora z Dubaju :!: :!: :!:



-----***-----


karamba pisze: A parking jest jaki był czy coś się może rozbudowało?
Zmieniło się.
Wstawiono znak D-40 (strefa zamieszkania) zerwano asfalt z chodnika i zamieniono na parking z kostki brukowej. Unia sponsorem Niecieczy :lol:
Jezdnia pozostała dziurawa.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Ale kijowo w tym Tarnowie. Tylko 25 mln. I po co nam to?
http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/n ... -ukm-2000p" onclick="window.open(this.href);return false;

Tap Tap z LG G3 za pomocą Tapatalk


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Uważaj, bo jeszcze kilka pozytywnych wiadomości zostanie zalinkowanych na temat Tarnowa i będzie trzeba wysilać się na nowe narzekanie.

Tutaj dowód, że i SecurePro będzie w budynku na Kochanowskiego:
http://www.tarnowskieinfo.pl/news/13457 ... nikow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Versacz »

Chyba w końcu ruszyła budowa tego Lidla koło parku. Dzisiaj była wycinka drzew i zabezpieczenie terenu.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

LordRuthwen pisze:na początku tego roku zmieniłem pracę i jeżdżę do Krakowa, robię mniej więcej to samo, tylko w spokojniejszym tempie a na starcie miałem 2 razy tyle co w Tarnowie.
Za jakiś czas będziesz zarabiał na tyle dużo, że zacznie Ci doskwierać codzienne dojeżdżanie i przeniesiesz się do Krakowa. A władze pomniejszych miejscowości, takich jak Tarnów, nadal będą się łudzić, że doprowadzenie autostrady do miasta da miastu kopa do rozwoju. A tu dupa! Autostrady jedynie pozwolą się szybciej wyludnić małym na rzecz aglomeracji.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: renata160 »

Trishelle pisze:Tutaj dowód, że i SecurePro będzie w budynku na Kochanowskiego:
http://www.tarnowskieinfo.pl/news/13457 ... nikow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No to czuję się uspokojona. Jak czytam "...Firma SecurePro zatrudni pięć osób..." :roll:
http://www.temi.pl/temi/gospodarka/3737 ... -zatrudnie
Te co najmniej dwa miliony na remont zostały dobrze wydane. Oby tak dalej :evil:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Zdajesz sobie sprawę, że remont nie zostanie zabrany z firmą w momencie jeśli jej się nie powiedzie? Tylko będzie służył na dłużej. Jak słyszę ciągle o tym remoncie to mnie kij strzela.... Najważniejsza kwestia tego klastra... Miasto wyremontowało budynek. Normalnie ja bym ich za to do prokuratury zgłosił...

Tap Tap z LG G3 za pomocą Tapatalk


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: renata160 »

Cubaza pisze: ... nie zostanie zabrany z firmą w momencie jeśli jej się nie powiedzie? Tylko będzie służył na dłużej
Jasne. Przyjdzie ktoś inny i będzie chciał inaczej. I co? Znowu zburzą to co teraz zrobili? Zrobią kolejną "adaptację"? Dla nowego widzimisię? :roll:
Ale symptomatyczne że już rozpatrujesz niepowodzenie. A jeszcze nic się nie zaczęło. ;)
Cubaza pisze: Normalnie ja bym ich za to do prokuratury zgłosił...
Jak tak dalej pójdzie to może sama się tym zainteresuje. :mrgreen:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

renata160 pisze: Ale symptomatyczne że już rozpatrujesz niepowodzenie. A jeszcze nic się nie zaczęło. ;)
Troszkę nadinterpretujesz moje słowa... Każdemu może się nie udać. Mnie, Tobie i każdemu innemu. To jest myślenie realistyczne, a nie narzekanie na wszystko na lewo i prawo, że po kiego nam to, tamto, siamto.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

gushman pisze:
LordRuthwen pisze:na początku tego roku zmieniłem pracę i jeżdżę do Krakowa, robię mniej więcej to samo, tylko w spokojniejszym tempie a na starcie miałem 2 razy tyle co w Tarnowie.
Za jakiś czas będziesz zarabiał na tyle dużo, że zacznie Ci doskwierać codzienne dojeżdżanie i przeniesiesz się do Krakowa. A władze pomniejszych miejscowości, takich jak Tarnów, nadal będą się łudzić, że doprowadzenie autostrady do miasta da miastu kopa do rozwoju. A tu dupa! Autostrady jedynie pozwolą się szybciej wyludnić małym na rzecz aglomeracji.
Niekoniecznie, już teraz do pracy jadę krócej niż ludzie z Zabierzowa czy Ruczaju, jak mi wybudują wschodnią obwodnicę (a budują i to dobrym tempem), to mi się dojazd do pracy skróci o 20 minut. :mrgreen:


Szakuł
Prytan
Posty: 155
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

gushman pisze:
LordRuthwen pisze:na początku tego roku zmieniłem pracę i jeżdżę do Krakowa, robię mniej więcej to samo, tylko w spokojniejszym tempie a na starcie miałem 2 razy tyle co w Tarnowie.
Za jakiś czas będziesz zarabiał na tyle dużo, że zacznie Ci doskwierać codzienne dojeżdżanie i przeniesiesz się do Krakowa. A władze pomniejszych miejscowości, takich jak Tarnów, nadal będą się łudzić, że doprowadzenie autostrady do miasta da miastu kopa do rozwoju. A tu dupa! Autostrady jedynie pozwolą się szybciej wyludnić małym na rzecz aglomeracji.
Sam dojeżdżam z Tarnowa do Krakowa już ponad 3 lata i jakoś nie marzy mi się przenoszenie do stolicy małopolski. Mnóstwo jest osób które dojeżdżają i jakoś nie pchają się żeby mieszkać w Krakowie. Wolę ten spokój w Tarnowie przez weekend niż mieszkać na stałe w Krakowie. Nie rób czarnowidztwa.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: dzik »

Cubaza pisze:
renata160 pisze: Ale symptomatyczne że już rozpatrujesz niepowodzenie. A jeszcze nic się nie zaczęło. ;)
Troszkę nadinterpretujesz moje słowa... Każdemu może się nie udać. Mnie, Tobie i każdemu innemu. To jest myślenie realistyczne, a nie narzekanie na wszystko na lewo i prawo, że po kiego nam to, tamto, siamto.
A trzeba było stawiać lotnisko :D był by jakiś ruch w interesie a ci co już uciekli mieli by bliżej do domu :P
Polak Szkot dwa bratanki*


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

dzik, o co Ci chodzi? Co ma lotnisko do tego co napisałem? I gdzie ja napisałem coś o uciekaniu?

ODPOWIEDZ