Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Dobrze,że chociaż się z autostradą wyrobili :lol:
Polak Szkot dwa bratanki*


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Dawid D pisze:Lotnisko coraz bliżej.Trwają prace nad powstaniem lotniska biznesowego w Tarnowie. Jego budowa jest w strategii rozwoju miasta.Więcej w RDN Małopolska:
http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... raz-blizej

16:22 (bambini) Kto był taki mądry i wyrzucił lądowisko ze studium. Czyli,że nie ma szansy na miejsce dla chociażby małych samolotów?????

16:23 (kierownik miasta) Radni na ostatniej sesji głosowali nad każdym wnioskiem. Ten akurat nie przeszedł. Ja byłem "za"

z czatu 29.09.2014

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

.


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Post autor: mandruchow »

Gdzie znajdę wyniki głosowania? Chciałbym sprawdzić jak kandydaci na prezydenta głosowali.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Ci co głosowali przeciw, głosowali za stagnacją miasta i brakiem perspektyw. Trzeba by im za to podziękować przy urnach.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ja tak z niewiedzy zapytam. W Łodzi lotnisko jest na duże samoloty i przynosi straszne straty. Małych samolotów jakoś dużo nie ląduje. Widzę lotnisko z bloku jak na dłoni i każdy samolot przelatuje mi nad blokiem żeby wylądować albo po starcie. Szału to nie ma. Jedne i te same awionetki i inne cuda latające plus szybowce. Więc kto by płacił za utrzymanie tej łąki i całej infrastruktury.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

ozi26 pisze: W Łodzi lotnisko
W ogóle ciekawa historia :D
Pod koniec lat 50(..) Prawdopodobnie port lotniczy nie pasował do robotniczego wizerunku miasta i władze wyszły z założenia, że ludzie mogą latać przez Okęcie(..) W kolejnych latach planowano zlikwidować lotnisko
http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotni ... A-Lublinek
Polak Szkot dwa bratanki*


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Ozi....


Pojęcia nie masz jak bardzo Ci zazdroszczę tego widoku

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Fajne widoki zwłaszcza jak czasami bardzo nisko lecą, chyba całkowite minimum. Wydaje się że piłką by dorzucił z 6 piętra :-) W poniedziałek było pochmurno a leciały F-16 i tylko było słychać https://www.youtube.com/watch?v=caQAeb7NqO8 Nie wiem na jakiej wysokości to ale aż każdy się zatrzymał i głowa do góry. Wrażenie niesamowite. :) :) Pierwszy raz w życiu takie coś słyszałem.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

MST wónraT pisze:
Dawid D pisze:Lotnisko coraz bliżej.Trwają prace nad powstaniem lotniska biznesowego w Tarnowie. Jego budowa jest w strategii rozwoju miasta.Więcej w RDN Małopolska:
http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... raz-blizej

16:22 (bambini) Kto był taki mądry i wyrzucił lądowisko ze studium. Czyli,że nie ma szansy na miejsce dla chociażby małych samolotów?????

16:23 (kierownik miasta) Radni na ostatniej sesji głosowali nad każdym wnioskiem. Ten akurat nie przeszedł. Ja byłem "za"

z czatu 29.09.2014

.
Czyli że lotnisko będzie jak rozumiem bo w projekcie studium tym finalnym (poprawcie mnie jeśli się mylę) było, był wniosek o jego usunięcia ale nie przeszedł... czyli lotnisko zostaje tak ?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

czyli lotnisko zostaje tak
Ten akurat nie przeszedł.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A jaka jest w ogóle szansa, że lotnisko w Tarnowie zarabiałoby na siebie i nie trzeba by do niego dopłacać? Czy wyłącznie transport cargo umożliwiłby utrzymanie się? Bo mi się wydaje, że w pomyśle lotniska jest więcej ambicjonalnego podejścia niż trzeźwej kalkulacji potrzeb i kosztów.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Tyle w temacie bajań Jakuba Kwasnego o lotnisku cargo w naszym mieście :lol: :lol: :lol:
Rzeszów ma potencjał, aby stać się znaczącym w tej części Europy portem lotniczym cargo, skąd towary będą wożone do Stanów Zjednoczonych - mówili zgodnie uczestnicy piątkowej polsko-amerykańskiej konferencji gospodarczej w stolicy Podkarpacia.
Wiceprezes spółki zarządzającej portem Rzeszów-Jasionka Zbigniew Halat przedstawiając przygotowania do uruchomienia połączenia cargo z lotniskiem w Miami powiedział, że obecnie trwają procedury otwarcia punktu fitosanitarnego, który umożliwi odprawy m.in. warzyw i owoców.
"Prowadzimy też rozmowy z firmą, która zaczęła projektować terminal cargo i w przyszłym roku chce go wybudować" - dodał Halat.
Z kolei Paweł Sasim z firmy CEVA Logistics podkreślił, że z połączenia cargo będą mogły korzystać firmy zlokalizowane w promieniu 600-800 km od stolicy Podkarpacia, czyli m.in. ze Słowacji, Czech, Węgier czy Ukrainy.

http://logistyka.wnp.pl/eksperci-polacz ... 1_0_0.html :mrgreen:

A wracając na ziemię-będzie jeszcze święto gulaszu ?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ludzie patrząc realnie to lotnisko w Tarnowie nie utrzyma się samo bo i z czego?? Z awionetek, szybowców??? Kto tu będzie lądował jak do Krakowa czy Rzeszowa ma po 60 minut jazdy już po problemie. Widzę, że już coraz więcej polityków - tylko oni obiecuję bajki i myślą, że głupi lud im uwierzy.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Nadal podchodzicie do tematu od złej strony:
Z grupy facebooka:
Odpowiedz na pytanie ozi26 z forum Agory
Ja tak z niewiedzy zapytam. W Łodzi lotnisko jest na duże samoloty i przynosi straszne straty. Małych samolotów jakoś dużo nie ląduje. Widzę lotnisko z bloku jak na dłoni i każdy samolot przelatuje mi nad blokiem żeby wylądować albo po starcie. Szału to nie ma. Jedne i te same awionetki i inne cuda latające plus szybowce. Więc kto by płacił za utrzymanie tej łąki i całej infrastruktury.
- A gdzie Pan pracuje w Łodzi czy Tarnowie ? W Łodzi jest port lotniczy , lotnisko w 100 tys miescie w XXI wieku jest niezbędnym elementem infrastruktury . Ci co przegrali wojne maja ich około 200 , Czesi z osiemdziesiat . Prosze poczytac w internecie jaka jest różnica między portem lotniczym a lotniskiem publicznym o ograniczonej certyfikacji o jakim myślimy . Ze względów polityczno-wojskowych planijemy aby najwiekszym samolotem jaki mógłby na nim lądowac to wojskowa Casa 295 . Moze wtedy pas położony przez wojsko byłby tańszy . Koszt budowy przez państwo 1300 m na 30 m pasa plus apron odpowiada kosztowi 2 km autostrady .
W Tarnowie planujemy budowę lotniska VFR czynnego w dzień , taniego - na miare budżetu miasta , bez terminalu pasazerskiego , oprzyrządowania , oświetlennia pasa , z kilkuosobowa obsługa, pełnego ogrodzenia i infrastrukturą zgodną z obowiazujacymi przepisami . Dochodowe są międzynarodowe porty lotnicze przy obsłudze powyzej 1 miliona pasazerów
Zapraszam do poczytania:
https://www.facebook.com/groups/179367402092041/

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Tak z praktycznego punktu widzenia - dzisiaj o 5:10 wyjeżdżałem z Pyrzowic, o 7:30 już smacznie spałem w swoim łóżku. Parking na tydzień 100m od lotniska - 60 pln. W przypadku Balic czy Jasionki sprawa wygląda jeszcze korzystniej czasowo - dosłownie godzina drogi, spokojną jazdą. Lotnisko w Tarnowie podzieliło by losy radomskiego "portu lotniczego".

Co nie znaczy, że miasto nie może zarezerwować miejsca na takie lotnisko - to nic nie kosztuje, a gdy koniunktura się zmieni (np nowe technologie, źródła energii, na prawdę masowe tanie latanie) takie miejsce było by jak znalazł. Do tego momentu może to być po prostu utwardzone trawiaste lądowisko dla awionetek czy helikopterów, jak lądowisko przy Lotniczej.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ