Lotnisko w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Czyli że co DT już będzie miała lotnisko my zamiast lotniska będziemy mieli drogę której nie będziemy mieli ?

jakieś źródło ?
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

MST wónraT pisze:1 kwietnia br. teren DSAG mają odwiedzić przedstawiciele Polskich Portów Lotniczych.
Coś mi się wydaje, że clou tej informacji to data...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Post autor: Mistyczny »

Poszukałem i informacja jest z 2012 roku. Ciekawe jakie były efekty tej wizyty ;)
Tak sobie myślę że w związku z tym że Tarnowa nie stać na lotnisko to jest niezła alternatywa. Lepsze takie lotnisko niż żadne.
Odległość 20 km, dobry dojazd i może nawet szczucinka do czegoś by się przydała kiedyś...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mistyczny, chodzi ci o tą szczucinkę, którą PKP ma fizycznie rozebrać do gołej ziemi?


szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: szopen »

Odnośnie informacji o lotnisku w Morzychnie to data datą, ale jest jeszcze coś takiego:

http://img191.imageshack.us/img191/3720/12993453.png <- zaznaczone na czerwono :D :D :D


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Czemu na wizualizacjach jest ciągle lubelskie lotnisko?


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Post autor: Mistyczny »

Gościnny, jeśli chodzi o szczucinkę to chciałbym ją uratować i jakikolwiek powód żeby ją zostawić jest dobry. Ta rozbiórka to już pewna? Jeśli tak to kiedy?



wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Prawie mnie nabraliście z tym prima-aprilisowym żartem. A szkoda, bo ładnie na planach wyglądało to lotnisko :-)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Ale pomysł nie jest głupi. Po pierwsze w Morzychnie już lotnisko było, po drugie terenu pod dłuższy pas tam nie brakuje, po trzecie ożywiłoby region dąbrowski, a po czwarte to niecałe 20 km od Tarnowa. Na całym świecie odchodzi się od budowania portów lotniczych w miastach i jego najbliższych okolicach.
W okolicach Dąbrowy strefa dolarowa dalej ma się nieźle więc kierunki amerykańskie (z konieczną przesiadką) pewnie byłyby popularne, dodatkowo tak port obsłużyłby część południową województwa świętokrzyskiego.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

PKP PLK - po wycieku tego dokumentu ogłosiła stanowcze dementi, ponieważ są na nim linie pod całkiem sporym ruchem czy to pasażerskim, czy osobowym, w tym linie dopiero co modernizowane ze środków regionalnych RPO. Zrobiła go firma zewnętrzna bez znajomości realiów, choć coś na rzeczy jest, wszak nie spodziewam się, by Szczucinkę do Żabna czekała rozbiórka, dalej już szanse są na to większe.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Masz całkowitą rację Baxon, ale niestety władze DT mają inne plany względem tych terenów...


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Stary temat, ale pojawił się artykuł na interii:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/w-polsce-jest-jeszcze-miejsce-na-maksymalnie-trzy-nowe,1956699
Jest wzmianka o Sączu, to można traktować jakby o Tarnowie pisali. Z punktu widzenia ekonomicznego nie ma szans, żeby lotnisko w Tarnowie się utrzymało. Nawet gdyby znalazły się na to pieniądze, co i tak jest praktycznie nierealne. Do tego dochodzi konflikt interesów, tzn. odebranie klientów Krk i Rz.
Jakieś małe lotniska, typu cargo, też bez szans, brak silnej gospodarki lokalnej. Chyba jednak nierealny pomysł. Kiedyś byłem zwolennikiem, ale teraz polaryzuje swoją opinię.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Spoko spoko, nam nie chodzi o lotnisko takiego typu. Lecz o małe sportowe typu Łososina Dolna lub Pobielniki spod Krk.


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Na takie jak w Łososinie to spokojnie jest szansa.

ODPOWIEDZ