Piłka nożna (ogólnie)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... l-liderem/

Nie wiem dlaczego ale po prostu cieszę się że spadamy w rankingu... może ktoś kiedyś gdy przekroczymy setke kapnie się żeby cały PZPN zdelegalizować. oczyścić środowisko poprzez nawet drastyczne kroki.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Spadamy, bo się naszych patriotycznych kibiców wybijających sobie nawzajem zęby czepiamy.

Oddać władzę w ręce tego, który równocześnie będzie kląć, palić szaliki i bić 2 kibiców - on nam wodzem PZPN być powinien. I wtedy skończą się wszystkie problemy, bo i piłka się skończy.

Awatar użytkownika

JanPalony
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 18-10-2010, 21:44
Lokalizacja: bandycki TarnówĄ

Post autor: JanPalony »

oczywiscie wina kibiców ze piłkarze kopią sie w czoła :lol: i nie potrafią wygrywać :lol:

Keleos, przestan pierd*l** bo sie to nudne robi.
AZOTY GRABARZEM PIŁKARSKIEJ UNIIĄĄĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No skoro kluby z A klasy do ekstraklasy wyciągacie, to co jest? Co za problem reprezentacje wyciągnąć na chociaż 30?

Komunizm obaliliście, a wasi piłkarze się po czołach kopią... co z Wami?


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

dafi33 pisze:
kholbee pisze:a zwłaszcza dzięki jej obecnym kibicom, co maja średnio po 20 lat.....
taaa po tym fragmencie widać jaki z ciebie znawca :lol:
Na meczach Lechii bywał Lech Wałęsa szczególnie pucharowych i były to wielkie manifestacje polityczne :D
Ja rozumiem że pisowcy udają że Wałęsy nie było , nie ma i nie będzie :lol:
A co ma bytność Wałęsy na meczach Lechii 30 lat temu, do obecnych zadymiarzy z tego klubu ???
Na mecze Cracovii chodził Karol Wojtyła i co, w związku z tym trzeba klęczeć przed bandytami w biało-czerwonych paskach ??? No, cóż, ale je się nie znam i WSZYSTKIM próbuję wmówić, że jestem zaj* i wszystko wiem....
Mentalności kibola nic nie zmieni.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Keleos pisze:No skoro kluby z A klasy do ekstraklasy wyciągacie, to co jest? Co za problem reprezentacje wyciągnąć na chociaż 30?

Komunizm obaliliście, a wasi piłkarze się po czołach kopią... co z Wami?
Ale pier.dolisz, tylko to mi się nasuwa na myśl :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Beaver pisze:http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... l-liderem/

Nie wiem dlaczego ale po prostu cieszę się że spadamy w rankingu... może ktoś kiedyś gdy przekroczymy setke kapnie się żeby cały PZPN zdelegalizować. oczyścić środowisko poprzez nawet drastyczne kroki.
Nie spadniemy, bo naturalizowani nam jeszcze dadzą wyjście z grupy. Już sam nie wiem co lepsze. Liczę na ogromne emocje i awans, z drugiej strony wpadniemy znowu w samozachwyt. Jakby nie było zawsze będzie pozytyw. Awansujemy z grupy będzie święto, nie awansujemy PZPN będzie miał coraz ciężej, fala kibiców sukcesu nie zaleje stadionów i kibolizm będzie dalej się szerzył. :lol: :D
kholbee pisze:Z tego co zrozumiałem, to dzięki zadymiarzom na stadionach kluby się utrzymują. Tyle tylko, że gdyby dzielni chłopcy z racami, zamiast dymić na stadionach kulturalnie dopingowaliby swoje drużyny, to frekwencja zapewne byłaby wyższa. Szantaż dziećmi.... Chyba znamy różne pojęcia szantażu, a z obalaniem komuny przez Lechię to już Cie całkiem poniosło :)) Trzeba by wprowadzić zmiany w encyklopediach i dodać, że komuna w Europie padła dzięki Lechii Gdańsk !!!, a zwłaszcza dzięki jej obecnym kibicom, co maja średnio po 20 lat.....

extremal pisze:
Masz wzór szkolenia młodzieży i dzieci - Argentyna i Brazylia. Tam kluby szkolą tysiące dzieci, mają wszystko, wiele boisk, świetnych trenerów i sztaby, bandyci na stadionie im w tym nie przeszkadzają. Co więcej, ludzie jeżdżą tam aby zobaczyć na własne oczy co znaczy święto, fanatyzm. Tam nikomu nie przeszkadzają rzucane na boisko świece dymne czy race, nawet się nie przerywa meczu. Nie ważne czy stary siwy dziadek czy dziecko 4 letnie, każdy się bawi, każdy weźmie w łape serpentyne, race czy flage i dopinguje swój ukochany klub. Jak komuś to nie pasuje, to ma telewizje, niech ogląda. Tam ludzie naprawde tym żyją.

Skoro na całym świecie są tacy tępi bezmózgowcy to trzeba to przyjąć za normalność i ludzi posiadających mózg szukać np. w muzeum albo operze.
Świetnie to ująłeś, tam się każdy bawi, a u nas jedni demolują stadion, a inni patrzą, jakby z meczu wrócić cało do domu....
Dzięki kibicom. W czym przeszkadza Ci raca? Boli Cię coś od niej? Właśnie ludzie chodzą dla tej atmosfery i podobają im się oprawy. Przecież gdyby na piłce nic się nie działo poza siedzeniem i gapieniem się na piłkarzy to ile byłoby lig na świecie z kibicami na trybunach? Po 5 najlepszych jak w innych sportach? Z nudów można paść gdy na stadionie wszyscy siedzą i jest cisza. Kto by w takiej Indonezji chodził na mecze, kiedy reprezentacja jest w drugiej setce rankingu FIFA. Wiem, że piłka to super, mega, ekstra sport, ale mimo wszystko oglądanie 40 ligi świata, tylko po to, żeby sobie siąść i pogapić się jak piłka się przesuwa na boisku nie jest jakieś fascynujące.
Napisałem, że Lechia walczyła z Komuną, bo kibice Lechii walczyli z ZOMO, to jest najbardziej znana antykomunistyczna ekipa, więc o niej napisałem.

Tak bawią się, bo kibole potrafią się bawić i nawet gdy mecz się nie odbywa z powodu zadymy, jak przed dwoma tygodniami Velez-San Lorenzo to nie ma żadnego zamykania stadionów, a trybuny są pełne. Dla nich to normalne, że raz się śpiewa, raz się robi oprawę, raz się robi zadymę. Kibol to jakiś wyselekcjonowany robot do bicia?, już nie może normalnie dopingować, pomagać chorym dzieciom czy ustąpić miejsca starszej pani w autobusie? Z tym wracaniem cało to też nie masz racji, u nas jest bezpiecznie. W Argentynie są strzelaniny, na tle kibicowskim zginęło ponad 230 osób. Oni mają dużo poważniejsze problemy. Podczas Mundialu 800 osób z barra bravas zostało deportowanych z RPA. W Brazylii jest dzicz dla nas niewyobrażalna, tam każdy większy mecz wygląda jak obstawa najazdu antyglobalistów. W ogóle to chyba się nie rozumiemy. Ja mówie o kibicowaniu, którego tylko jednym z aspektów jest chuliganstwo, jednym z wielu. Nikogo nie bije, niczego nie wyrywam, poprostu chodze na mecze bo lubie piłkę, lubię kibicowanie, więc nie robię szumu, tym bardziej gdy nie dzieje się nic niezwykłego.
kholbee pisze:
dafi33 pisze:
kholbee pisze:a zwłaszcza dzięki jej obecnym kibicom, co maja średnio po 20 lat.....
taaa po tym fragmencie widać jaki z ciebie znawca :lol:
Na meczach Lechii bywał Lech Wałęsa szczególnie pucharowych i były to wielkie manifestacje polityczne :D
Ja rozumiem że pisowcy udają że Wałęsy nie było , nie ma i nie będzie :lol:
A co ma bytność Wałęsy na meczach Lechii 30 lat temu, do obecnych zadymiarzy z tego klubu ???
Na mecze Cracovii chodził Karol Wojtyła i co, w związku z tym trzeba klęczeć przed bandytami w biało-czerwonych paskach ??? No, cóż, ale je się nie znam i WSZYSTKIM próbuję wmówić, że jestem zaj* i wszystko wiem....
Mentalności kibola nic nie zmieni.
Ruch kibicowski narodził się w latach 70. Przecież w ekipach piłkarskich nie ma tylko kolesi 20 letnich, są też 40, 50 latkowie. To, że mają teraz mniej czasu, mają rodziny to nie znaczy, że przestali być kibicami. Widziałeś mecz dla Wojtka, chorego kibola Legii, który zakładał zgode z Den Haag? Ta zgoda ma z 20 lat. Kibole Lechii żyli w jakimś oderwaniu? Nie mogli być stoczniowcami, nie mogli na meczach Lechii organizować demonstracji antykomunistycznych? Nie mogli być w solidarności? Kibol to jakiś człowiek z kosmosu, który nigdzie się nie uczy, nie studiuje, nie pracuje?

W jednym się zgodzę, nadmierne chuliganstwo zmniejsza frekwencję, ale ogólnie ruch kibicowski tą frekwencję diametralnie podnosi. Dlaczego? Wiadomo, gdy co drugi mecz jest nieskończony to na stadionach zostają sami chuligani. Gdy jednak jest atmosfera taka jaka wytworzyła się niedawno, czyli dużo opraw, doping i tylko nieznaczne incydenty, które wynikają z ciśnienia związanego z meczem - mimo słabej gry ludzie się wkręcają. Dlatego tak rosną liczby wyjazdowe, liczby młynów, doping często wzorowany na Bałkanach, Turkach, Latynosach jest coraz lepszy, urozmaicony, zabawowy, po co to niszczyć? Nas problem chuliganstwa obecnie nie dotyczy.
Keleos pisze:No skoro kluby z A klasy do ekstraklasy wyciągacie, to co jest? Co za problem reprezentacje wyciągnąć na chociaż 30?

Komunizm obaliliście, a wasi piłkarze się po czołach kopią... co z Wami?
Zdanie pownienem zacząć od pi pi pi pi pi pi pi.... Zapytam tylko co Ci przeszkadza ta Lechia Gdansk?
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Extremalu, a jak tak już temat kiboli zszedł na tory historyczne i Lechia walczyła z ZOMO (chyba jak inne ekipy, o ile takie były), to z czystej ciekawości zapytam jak wyglądała wówczas sytuacja kibiców Wisły Kraków ??? Kim oni byli i czy w ogóle byli ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Dajmy spokój z tym GTSem. :mrgreen: Cracovia nie ma co wymyślać. ;) Ekipy były nawet Unia Tarnów kiedy to jeszcze przerzutów na Tarnovii nie było. :D

Kolejny przykład zgrabnej manipulacji medialnej

GW, Wielki tytuł...

Z kibola w gangstera. Liderzy bojówek Legii i Olimpii zatrzymani przez CBŚ

a już w tekście - Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie UE. W akcji uczestniczyło 400 policjantów z całej Polski. Łącznie zatrzymano 21 osób, z czego dwie to liderzy grup pseudokibiców warszawskiej Legii i elbląskiej Olimpii -

W radiu wczoraj też słyszałem o zatrzymanych 21 pseudokibicach handlujących narkotykami. :lol: Stadion to tylko przykrywka dla nich, werbują ludzi na stadionach głównie bez pracy, z wykształceniem podstawowym. ;)

A okazuje się, że 2 z 21. To można napisać, że zatrzymano studentów tej czy innej uczelni, pracowników Biedronki, miłośników zielonej herbaty czy czegokolwiek....
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Mnie Lechia nie przeszkadza. Mnie przeszkadza pieprzenie, że kibole to ostoja polskiej piłki i bez nich polska piłka nic by nie znaczyła.

Logika "gdyby nie my, zlodzieje i mordercy, to policja by nie miała co robić!" do mnie nie przemawia. Nie, nie jesteście nikomu potrzebni. Wyrżnijcie się wszyscy w lesie podczas ustawki, lećcie na siekiery, nikomu nie jesteście potrzebni. Kluby sobie poradzą, serio.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Ale do jakich "my,wy" wogóle się zwracasz ??


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Do kiboli, bo rozumiem, że extremal nie teoretyzuje "gdybym znał kiboli to bym rzekł, że...' tylko siedzi w tym środowisku. Extremal na tym forum niejednokrotnie wpasowywał się w rolę ich rzecznika prasowego i adwokata, więc mówię per 'wy'.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Keleos pisze:Spadamy, bo się naszych patriotycznych kibiców wybijających sobie nawzajem zęby czepiamy.
Tak czytałem, czytałem i chyba czas zabrać głos :P

Kibic - to nie tylko ten, który wybija drugiemu zęby. Tak jak w każdym stadzie znajdą się czarne owce, tak i jest tutaj. Nie mnie dyskutować co jest dobre a co złe, bo to każdy sam sobie wybiera w zyciu wartości według jakich chce postepować. Jedno jest jednak pewne.

To właśnie kibice uratowali Lechię Gdańsk czy GKS Katowice w sytuacji, gdzie ich klub był w totalnej rozsypce z olbrzymim zadłużeniem. To kibice Hutnika Kraków teraz walczą o swój klub i mimo, że jest cięzko to się nie poddają.

Gdyby nadal powierzać zarządzanie klubem, to pewnie Lechia nie grałanby teraz w ekstraklasie, GKS w I lidze, a Hutnik nie grałby choćby w 4. Takich klubów jest więcej, ale wy... zwracacie uwagę jedynie wtedy, gdy media podadzą jakieś fakty o złych kibicach.

Zresztą podobnie jak z wami, gdzie ujawniacie się i komentujecie te złe rzeczy w wykonaniu kibiców. Zupełnie jakby nic nigdy dobrego w tym zakresie nie zrobili.


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Deto, kibice na pewno robią dobre rzeczy, jednak pseudokibice i zadymiarze to wszystko niszczą i psują wizerunek kibica. Tak jest i na Unii. Są kibice i są kibole, którzy kreują nie najlepszy wizerunek klubu. Dobrze by było, jakby wszyscy kibice w Polsce wyplenili bandytów ze stadionów, wtedy piłka nożna miałaby większa frekwencję, pieniądze i więcej ludzi by się do tego garnęło. Póki co stadiony opanowane są przez radykalną bndyterkę, a i w klubach zaczynają oni przejmować stery, np. Lech Poznań....

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Deto pisze:o kibice Hutnika Kraków teraz walczą o swój klub i mimo, że jest cięzko to się nie poddają.
I to dlatego swego czasu prowadzili regularną wojnę w okolicach Jaskółczego Gniazda z "kibicami" Unii, narażając kluby na kary ze strony PZPN. Rozumiem :-/
29500ml B Rh+... A Ty?

ODPOWIEDZ