Piłka nożna (ogólnie)

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Cubaza pisze:extremal, nie obchodzi mnie to czy turniej był przerwany czy nie. Chodzi mi o to co widziałem na filmiku ze strony sport.pl, który wrzuciłem. Czy to jest bardzo rozważne, odpalanie rac w zamkniętych pomieszczeniach ? Nie mówię o serpentynach. Mówię o racach, które dymią w zamkniętym pomieszczeniu i nie jest to zbyt rozważne posunięcie. Dla mnie lekko zakrawa debilizmem. Bez rac mogło się to odbyć. Wiem, że jest to nieodłączna część spektaklu, super to wygląda i tak dalej.

Pozdrawiam.
Za duzo ich odpalili, przesadzili. Stroboskopy mogli odpalić, na hali Jaskółka podczas prezentacji piłkarzy Unii cztery lata temu było sporo piro, głównie właśnie strobo. Piro bywa na meczach hokeja, było i to w duzo większej ilości na Wiśle po zakończeniu jednego z meczów Euroligi, pamiętam również świętowanie mistrzostwa, jak nie tylko kibice, ale też koszykarki machały racami w hali. :P
Nie jestem kibicem drużyn halowych, jak dla mnie mogą na hali inwigilować kogo chcą i tak większość osób chodzących na takie mecze ma gdzieś kibicowanie, przychodzą jak jest sukces, na halach kibiców jest po 50-100.
Kiedyś można było spokojnie sobie odpalać na stadionie to teraz odpala się gdzieindziej. Kibice zawsze będą odpalać piro - czy to pod stadionami, czy na treningach, sparingach czy nawet na hali. Na świecie jest tak, że im większe restrykcje na stadionie to się odpala dużo więcej piro przy innych okazjach.
Keleos pisze:Cubaza - dowiesz się, że w Meksyku rzucają bananami i tyle będzie komentarza... szkoda się wysilać.
kto w kogo? :lol:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Wiedziałem.
Oto co napisałem w pierwszym poście kiedy zapytałem się dlaczego są odpalane race:
(...)Zaraz powiecie, że przecież nikomu nic się nie stało. Nikt nie ucierpiał i tak dalej. Trzeba było te race odpalać na hali ?
Odpowiedź taka jaką się spodziewałem, czyli przecież nikomu nic się nie stało to o co chodzi ?
Lechu pisze: Koniecznie trzeba się do czegoś przyczepić, i w Tarnowie kiedyś odpalano w hali i w Krakowie i jakoś nikt nie umarł a efekt był.
Mnie nie obchodzi co było 2, 5, 10 lat temu. Teraz zobaczyłem ten filmik, że w hali odpalają race dusząc wszystkich. Chce to niech sobie w swoim pokoju w mieszkaniu race odpala, ciekawe czy będzie taki chojrak.

A tutaj wreszcie odpowiedź na poziomie:
extremal pisze:Za duzo ich odpalili, przesadzili. Stroboskopy mogli odpalić, na hali Jaskółka podczas prezentacji piłkarzy Unii cztery lata temu było sporo piro, głównie właśnie strobo. Piro bywa na meczach hokeja, było i to w duzo większej ilości na Wiśle po zakończeniu jednego z meczów Euroligi, pamiętam również świętowanie mistrzostwa, jak nie tylko kibice, ale też koszykarki machały racami w hali.
I za taką odpowiedź dziękuję. Czyli nie musi być rac. Mogło się to odbyć z użyciem stroboskopów. Dzięki.

Awatar użytkownika

JanPalony
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 18-10-2010, 21:44
Lokalizacja: bandycki TarnówĄ

Post autor: JanPalony »

AZOTY GRABARZEM PIŁKARSKIEJ UNIIĄĄĄ

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja tam parę razy byłem, ale przestałem chodzić ze względu na bydło zwące siebie 'kibicami'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

DOŁĄCZAM. Byłem na niejednym meczu.. naprawdę często. I tak, właśnie UNII.
Lecz mimo wszystko naprawde nie jestem w stanie zroumieć "kibiców" ktorzy niespecjalnie ineresują sie meczem ale raczej właśnie racami, piro, stroboskopami i zap... nawajem flag, szalików i temu podobnych a nie OGLĄDANIEM MECZU i SPORTEM PER SE.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

To i ja się o coś zapytam. Czy kiedykolwiek, komukolwiek wyraziłeś swoje zdanie na temat I bądź II Wojny Światowej, bądź powiedziałeś coś o Katyniu, Powstaniu Warszawskim, odzyskaniu niepodległości itp. rzeczach związanych z naszym krajem ?
Jeśli tak to nie mogłeś tego zrobić przecież patrząc przez pryzmat tego demota. nie brałeś w tym udziału to kto Ci pozwolił się na temat tego wypowiadać ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

ad2222 pisze:
Ja tam parę razy byłem, ale przestałem chodzić ze względu na bydło zwące siebie 'kibicami'.
a ja od dziecka zainteresowałem się sportem. Najpierw interesowałem się w miarę wszystkim, w latach 90. sport był jeszcze sportem i jak grała Unia Tarnów to się cieszyłem, że to "nasi" z Tarnowa, nieważne w której dyscyplinie. Wtedy też nie rozumiałem czemu większość miasta była za jakąś marną Tarnovią. Właściwie poza Olimpiadą, szybko zacząłem interesować się trybunami. Każda transmisja w TV, relacja - pierwsze na co patrzyłem to trybuny, liczbę widzów i co tam się dzieje. Z czasem piłka nożna dystansowała reszte i to co się działo na trybunach nieraz było ciekawsze od tego co na boisku. Na koszu było coraz nudniej, na żużlu ciekawie było do czasu - do ok. 2005 roku... została piłka. Trybuny są o wiele ważniejsze - bo to co się tam dzieje zależy od nas, a to co na boisku? Ile razy możemy się wnerwiać kolejną porażką Polaków, albo kolejnym brakiem awansu. A w dzisiejszych czasach, gdzie wszystkich się kupuje, grają niemal sami cudzoziemcami, sprowadzanymi zawodnikami, farbowanymi lisami, a korupcje się legalizuje "dzikimi kartami", albo licencjami to czym właściwie się emocjonować? Lubie oglądać różne mecze i śledzić różne rozgrywki piłkarskie, ale śledzę je pod kątem kibicowskim. Cieszyłem sie np. z awansu do LM Napoli, bo ma dobrą ekipę kibiców. Nie mówie, że na boisku jest nudno, ale jednak trybuny zależą od nas i jeżeli jest odpowiednia symbioza tych dwóch części stadionu, wtedy mamy futbolowy spektakl. O kibicach, którzy pojadą na mecz i dopingują zawsze powiesz - nasi z Tarnowa, a piłkarze, koszykarze, żużlowcy? Jak jest ekstraklasa to nasi tylko z nazwy, czasami nazwy przefarbowanej przez sponsora... te nazwy od sponsora też mnie zniechęciły do kibicowania na innych dyscyplinach. Są pieniadze to są, nie ma to ich nie ma, a kibic jest. Dlatego szacunek dla takich drużyn jak piłkarska Unia, która istnieje bo ma wychowanków! Ma kto grać za darmo.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

extremal pisze:w latach 90. sport był jeszcze sportem i jak grała Unia Tarnów to się cieszyłem, że to "nasi" z Tarnowa, nieważne w której dyscyplinie. Wtedy też nie rozumiałem czemu większość miasta była za jakąś marną Tarnovią. Właściwie poza Olimpiadą, szybko zacząłem interesować się trybunami. Każda transmisja w TV, relacja - pierwsze na co patrzyłem to trybuny, liczbę widzów i co tam się dzieje. Z czasem piłka nożna dystansowała reszte i to co się działo na trybunach nieraz było ciekawsze od tego co na boisku.
To dlaczego zamiast iść na łatwizne i zając sie kibicowaniem nie zająłeś się TRENOWANIEM gry w piłkę zby na boisku też mogło być ciekawie...?? A nie kibicowaniem..??

Jak próbowałeś i TRENOWAŁEŚ to z góry odwowłuję...

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

miałem daleko do Mościc. :P Treningi powinno zaczynać się od lat przedszkolnych, a 4 klasa to jest max. Nie pytaj mnie czemu czegoś nie robiłem jak miałem 10 lat, w tym wieku nie miałem jeszcze ukierunkowanej pasji do jednego sportu. Biegałem po polu całymi dniami i to mi wystarczyło do szczęścia. ;)

Ciekawie opisana przez FourFourTwo (publikują wiele podobnych ciekawostek) historia meczów na froncie I wojny światowej
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/mecz-n ... omosc.html
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Widzisz extremal - a ja trenowałem i to na Unii... a to ci ironia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Dobrze, że już nie trenujesz. :)


To jest przykład prawdziwego klubu, który zachował czystość i ideę sportu - Athletic Bilbao! Szacunek! Takiemu klubowi chce się kibicować i taki dałoby się zbudować na naszym podwórku, tylko się nie chce dać mu szansy!

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,11368 ... klub_.html

Da się wiele osiągnąć jak się chce. W naszym kraju Smuda kadrę 40 milionowego kraju farbuje bo nie chce mu się budować prawdziwej drużyny, a tu klub Basków swoim charakterem ponownie zabłysnął w skomercjalizowanej Europie.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Fajnie wygląda ogólnopolski protest przeciwko "Gazecie Wyborczej", a na forach kibicowskich i w tematach związanych ze sportem, zamieszczane są linki do portali "gazety" ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

savage pisze:Fajnie wygląda ogólnopolski protest przeciwko "Gazecie Wyborczej", a na forach kibicowskich i w tematach związanych ze sportem, zamieszczane są linki do portali "gazety" ;)
Ale o co konkretnie chodzi?

BTW http://www.rp.pl/artykul/21,842311.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

savage pisze:Fajnie wygląda ogólnopolski protest przeciwko "Gazecie Wyborczej", a na forach kibicowskich i w tematach związanych ze sportem, zamieszczane są linki do portali "gazety" ;)

Pozdrawiam
Artykuł warty przeczytania, a za długi do kopiowania. ;) Szkoda, że takie "nienowoczesne faszystowskie i ksenofobiczne" kluby nie stanowią większości. To jest sztuka - wychowywać, szkolić, a nie kupować!

Smutne jest to w jak chorym kraju żyjemy. Litar dostał kare wiezienia podobno za oplucie jakiegoś nawalonego żula na meczu kadry, a komunistyczni zbrodniarze chodzą sobie po tym świecie bezkarnie, można również dziecko zabić a potem żyć spokojnie.

Kolejne porównanie Polski do Ukrainy:
http://www.ultras-tifo.net/photo-news/7 ... 32012.html

Tak wyglądają mecze ligowe na stadionie narodowym w Kijowie. Przypominając sobie badziewie na meczu z Portugalią i strach przed rozgrywaniem czegokolwiek na narodowym muzeum w Warszawie należy stwierdzić, że rządzą nami nieudacznicy. Jeszcze 3 miesiące szopki. :->
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

extremal pisze: Litar dostał kare wiezienia podobno za oplucie jakiegoś nawalonego żula na meczu kadry
A nie za atak na jakąś rodzinę? Już z ofiary zrobiliście nawalonego żula (jakim cudem nawalony żul wszedłby na mecz kadry - a sorki, WY wchodzicie).

ODPOWIEDZ