Piłka nożna II liga - Unia Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

25 sierpnia 2012 r. - Garbarnia "wygarbowana" ! - "Brązowi - Jaskółki 1:4 !!!!!.


Tracę węch - nawet przez myśl mi nie przeszło, że Unia wygra w takim stosunku. Jeśli jest ktoś, kto ten wynik przewidział, to oddaję mu w ajencję niniejszą rubrykę !.
Brawa - po raz kolejny, dla trenera i piłkarzy !. Sukces bezsprzeczny, nawet jeśli zgodnie z prawdą stwierdzę, że Garbarnia jest w dołku, a zmiany kadrowe przed sezonem nie wyszły jej na korzyść. Na dodatek moim zdaniem "pomógł" nam trener Motyka, zdejmując z boiska aktywnego w ofensywie Nwachukwu.

To nie zmienia faktu, że Unia pokazała się znowu z jak najlepszej strony.
Moim zdaniem wielkim atutem tego zespołu jest /poza umiejętnością oderwania się od znanych kłopotów/ żelazna konsekwencja w prowadzeniu gry. Unia gra swoją grę i jak dotychczas /pomijając nieszczęsną Resovię/ rywale nie znajdują na to lekarstwa.
Unii nie speszył nawet karny podyktowany ok. 15 minuty meczu za rzekomy faul Pawlaka na wspomnianym Nwachukwu. Coś nasz Kamil lubi tych rywali tak trochę od tyłu dziabnąć /podobnie Hajduka w Rzeszowie/.
No cóż, sędziowie stają na straży czci dziabniętych i mimo, że te decyzje mogą rodzić wątpliwości, to trzeba to brać pod uwagę w przyszłości. Panie Kamilu - dziabnął Pan już wychowanka Unii, dziabnął od tyłu kolegę z Nigerii, rozrzut niemały, może to już Pana jakoś ukoi ?.
A na marginesie - może i nasi napastnicy wyciągną też z tego jakieś wnioski ?.

Unia grała swoje, szybko doprowadziła do wolnego i tutaj w roli głównej wystąpił Kazik, który z kilkudziesięciu metrów przymierzył w poprzeczkę, odbitą piłkę przejął dynamicznie wkraczający w akcję Witek, którego podczas oddania strzału sfaulował obrońca Garbarnii.

Jako kibic Unii rzeknę, iż karny nie był wątpliwy.
Popiela strzelił celnie i zrobiło się 1:1.
Około 25 min. Wróbel przeniósł nas do raju. Jego wysoki lob okazał się zabójczy dla wysuniętego bramkarza. W następnych trzech - czterech meczach posadziłbym Wróbla na ławie rezerwowych, bo chłopak ma taką technikę strzału i wyczucie, że jak tak dalej pójdzie to nam Go zdmuchnie jakiś możniejszy klub.
Wróbel do rezerw !.
Przez te kilkadziesiąt lat kibicowania Unii widziałem niejednego napastnika z naturalnie ukształtowaną techniką uderzenia i powiem Wam , że ..., tak, tak - Wróbel na ławę !.

Po przerwie Fałowski dwukrotnie pokazał, że jest piłkarzem na wykończenie akcji - a więc i tu się nie pomyliłem !. Najpierw wykończył akcję Wróbla, później Drozdowicza - Panowie, szukajcie Fałowskiego w polu karnym przy swoich akcjach !. Gra w polu nadal nie porywa, przynajmnie ja tak uważam, ale najważniejsze, że Fałowski może się przełamał.

Trener przesunął Witka do przodu, powierzając jego pozycję Jamrogowi - i w tym wypadku podjął trafną decyzję !. W ogóle obrona nie odsyłała nas, jak dotychczas bywało, na oddział intensywnej terapii, ale też i poziom gry Garbarnii pozostawiał wiele do życzenia.
Ze spraw kadrowych nie rozumiem tylko postępowania trenera wobec Sojdy - w oparciu o te krótkie momenty jego pobytu na boisku wnioskuję, że może wnieść niemało do gry - i napewno się nie mylę.
W każdym razie jeszcze raz gratulacje, Roger i Sławek - zbierajcie się do gry, bo już niedługo nie znajdziecie miejsca w podstawowym składzie /ha,ha,ha/.
Dzisiaj nie będzie indywidualnych wyróżnień - wszyscy zasłużyli na to, by znieść ich z boiska na tronach !.
I tylko chciałbym zobaczyć miny tych, którym bardziej jawnie lub mniej, marzy się likwidacja sekcji. Macie Panowie kolejny smutny wieczór, Unia - I liga, ZKS !, cdn ...
http://unionista.blog.interia.pl/Jaskol ... id=2377842

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Trzeba przyznać, że rozegrali to po profesorsku. Jaskółki wspierało 500 kibiców Wisły i Unii. Wynik cieszy tym bardziej, że tarnowianie zagrali bez bardzo ważnych ogniw - Sławomira Matrasa i Rogera Radlińskiego, którzy są kontuzjowani. Po osłabieniach nam skład się zmienił tak, że zawodnicy, którzy byli gdzieś na wypożyczeniu rok temu teraz są filarem. Bez szkolenia Unii by nie było dawno. Są zapewnienia, o których możemy przeczytać w mediach, że miasto, sam prezydent się angażuje w rozmowy ze sponsorami. Na razie cieszmy się tym co na boisku, bo Unia zajmuje zaskakujące 3 miejsce, a przecież celem jest utrzymanie.

Obrazek



Akcja społecznościowa zachęcająca do wspierania swojej lokalnej drużyny piłkarskiej :)

Obrazek

Obrazek
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Każda akcja jest ważna. która może pomóc znaleźć sponsorów, ale takie pytanie. Czy to jest drużyna z Anglii? Bo "LOCAL" i napis po angielsku troszkę mi nie pasuje. Co ma "Support your local football team" do wspierania w Tarnowie ? W Tarnowie mieszkają ludzie mówiący tylko po angielsku ?

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

bo to jest międzynarodowe hasło - coś jak against modern football czy ultras liberta per gli, przelaliśmy na nasz grunt. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

extremal, ech ;) Czy wszystko trzeba przenosić z zagranicy ;) Jesteście tak strasznie za patriotyzmem, tak strasznie mówicie, że jesteście chyba jedynymi, którzy pójdą walczyć za Polskę, jak ktoś na nią napadnie ;) A piszecie hasło po angielsku :P
Rozumiem, że to międzynarodowe ;) Ale, kurcze nasz język też jest fajny :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Czyżby wracała moda na "forza <nazwa>" i "<nazwa> forever"?

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Cubaza pisze:extremal, ech ;) Czy wszystko trzeba przenosić z zagranicy ;) Jesteście tak strasznie za patriotyzmem, tak strasznie mówicie, że jesteście chyba jedynymi, którzy pójdą walczyć za Polskę, jak ktoś na nią napadnie ;) A piszecie hasło po angielsku :P
Rozumiem, że to międzynarodowe ;) Ale, kurcze nasz język też jest fajny :P
nie może, bo nasza Unia ma być sławna na całym świecie. :mrgreen:
zauważyłem też, że z tym motywem oprawe robił ŁKS Łódź. wiem że taka akcja była prowadzona w Anglii w celu promocji niższych lig.
jeszcze powinien być przekreślony herb Realu i Barcelony, :mrgreen: ale internetowi fani Messiego i Ronaldo by tego nie wytrzymali. Generalnie chodzi o wspieranie lokalnych drużyn piłkarskich, a nie (tylko) spuszczanie się nad gwiazdami w tv.

tak Keleos wraca moda - forza, forever, king, super, hooligans, ultras, the best, hinchada, supporters, tifo, fans, football, gang, boys, group, the firm i white power. :lol: :lol: coś jeszcze?
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Dobrze w takim razie, że gdzieś jeszcze mam bluzę LonsdalE w szafie ;-)

Wszyscy na Z3, wspierać Jaskółki !


Pozdrawiam


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: GregTrN »

To ja poszukam mojego Fubu i Chroma i może też w padnę :lol:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

extremal pisze:wiem że taka akcja była prowadzona w Anglii w celu promocji niższych lig.
Niesamowite :P Tekst po angielsku na angielskich boiskach :P Skąd to się tam wzięło ? rozumiem jakby tam było napisane:"Wspierajcie swoją lokalną drużynę" :P Wtedy to miałoby odzwierciedlenie w tym co wy napisaliście ;)
Mi się rozchodzi tylko o to, że dlaczego po angielsku :P Dlaczego :P Parafrazując :P WHY ? WHY :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

"Ladies and gentlemen, pozwólcie, że będę mówił po polsku"

Dobrze robią. Niech śpiewają angielskie przyśpiewki i produkują wlepki z angielskimi tekstami. Niech się wszyscy uczą angielskiego, moja praca stanie się ciut lżejsza ; >

Cubaza - wiesz jak to jest... skrajni nacjonaliści popijają Colą swoje francuskie croissanty, ubrani w Amerykańskie marki produkowane w Azji. Dlaczego wspieranie lokalnych drużyn miałoby się odbywać po polsku? : D


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Prawda jest taka że w dzisiejszych czasach hasło "Support your local team" brzmi znacznie lepiej marketingowo niż "wspieraj lokalną drużynę"


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

Keleos ,chcesz błysnąć ?chcesz zaistnieć w temacie ,zrób coś pożytecznego ekspercie od wszystkiego , idź ostrzyć ołówki bo rok szkolny się zbliża.


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

błyskotliwy Keleosie , teraz się na pokrzywdzonego będzie kreował , złóż się z sąsiadami i wymaluj kamienicę bo aż razi w oczy.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

sbs pisze:błyskotliwy Keleosie , teraz się na pokrzywdzonego będzie kreował , złóż się z sąsiadami i wymaluj kamienicę bo aż razi w oczy.
I co taki zaj* cwany jestes, ze wiesz gdzie on mieszka? Prywatne wycieczki zostaw sobie w przedszkolu...To Ty do niego wyskoczyles w tym temacie, nie on do Ciebie...

ODPOWIEDZ