MASA KRYTYCZNA

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dafi33, no już zrobili - poprzez "niezależny" rowerowy Tarnów dali do zrozumienia, że chcieli dobrze, a wredni rowerzyści nie chcą ich wypasionych ścieżek.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Goscinny pisze:No i "nie ma dla kogo budować ścieżek rowerowych" jak pisze na FB "Rowerowy Tarnów".
Zagotowało się we mnie, jak to przeczytałem na ich profilu FB..... IMHO język poniżej krytyki...


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Ja wiedziałem że tak będzie , ja wiedziałem że tak będzie .....tak jak śpiewał Kazik :lol:
To takie akcje jak sadzenie drzewek inspirowane przez UM ..... pijar ,pijar i jeszcze raz pijar .
Wszyscy wiedzą że ścieżka z kostki jest do bani a oni dalej robią ścieżki z kostki .... no i o czym tu rozmawiać ?

Ps. to jednak nie Kazik :->
Ostatnio zmieniony 01-06-2011, 07:55 przez dafi33, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

dafi33 pisze:Ja wiedziałem że tak będzie , ja wiedziałem że tak będzie .....tak jak śpiewał Kazik :lol:
Chyba nie Kazik: http://www.youtube.com/watch?v=xLTAGOgZoQE ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dołóżmy do tego jeszcze to, że chyba specjalnie i na złość, TZDM projektując nowe obiekty (np. rondo na Szujskiego) wpisuje w projekt kostkę FAZOWANĄ, bo kto im zabroni.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, no wiesz, ale kostka fazowana jest tańsza, więc będzie oszczędność na całości inwestycji... jakieś... 0,0000001%? A jest oszczędność=będzie premia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3830
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pb pisze:
dafi33 pisze:Ja wiedziałem że tak będzie , ja wiedziałem że tak będzie .....tak jak śpiewał Kazik :lol:
Chyba nie Kazik: http://www.youtube.com/watch?v=xLTAGOgZoQE ;)
I nie Grzegorz Halama.
http://www.youtube.com/watch?v=WCfAAw4-WDU


ovoc
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 27-11-2009, 12:10

Post autor: ovoc »

Czy pamiętacie czasy, kiedy nie było ścieżek rowerowych (ani tym bardziej CPR-ów) i można było jeździć rowerem po ulicy?
Nikt też nie robił problemu, gdy się jechało rowerem po chodniku. Wszyscy żyli we względnej harmonii ze sobą: piesi z rowerzystami, rowerzyści z kierowcami.. a teraz? Totalny chaos!

Powinno się zlikwidować oznaczenia CPR-ów lub znieść obowiązek poruszania się po nich. W ten sposób moglibyśmy legalnie korzystać zarówno z jezdni jak i z chodnika.

W innych miastach się da: http://rowery.eko.org.pl/index_aktualno ... 3&limit=24


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

ovoc pisze:Powinno się zlikwidować oznaczenia CPR-ów lub znieść obowiązek poruszania się po nich.
Kiedyś zapytałem o taką możliwość i odpowiedź była jednoznaczna. JERŚ dostaje kasę na ścieżki rowerowe, buduje chodniki - dwie pieczenie na jednym ogniu, wilk syty i słoń cały.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, no właśnie - jeśli dostaje kase na ścieżki, to może wybudować CPR? To przecież nie jest to samo.
Może tak zainteresować tych, co kasę na ŚCIEŻKI dają, że pieniądze nie są wydawane zgodnie z przeznaczeniem?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Kasa jest właśnie na ciągi (się mi wydaje)...

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Rowerowy Tarnów i inni piewcy radosnej tfurczości UM, mam dla Was zadanie. Jeżeli zaliczycie, publicznie odszczekam to co pisałem na temat problematycznej sensowności Waszych happeningów i równie publicznie zobowiązuję się do brania udziału w przyszłych a masę mam naprawdę słuszną.
Oto zadanie:
Rowerzysta maup chce przejechać z Osiedla Zielonego pod Świt i z powrotem, przy czym z lenistwa omija Stare Miasto i Mickiewicza bo jest za tłusty i nie chce mu się pedałować pod górę. Trasa wte biegnie więc gdzieś koło Parku Strzeleckiego a trasa wewte powiedzmy przez ul. Bema lub jej okolice.
Proszę o opis, jak maup ma to przejechać, korzystając ze ścieżek rowerowych. Macie 24h, czas start.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


aaee
Archont
Posty: 669
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Ha!
Ciekawe ;)
Bo dojechać jest jak, ale z powrotem żeby nie było pod górkę jest ciężko...
Więc tam i z powrotem jechać było by najlepiej tą samą drogą.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 847
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Przez Stare Miasto i tak by nie przejechał bo Krakowska jednokierunkowa.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

aaee pisze:Bo dojechać jest jak, ale z powrotem żeby nie było pod górkę jest ciężko...
w ostatecznym rachunku i tak jest pod górkę ;) chodziło mi o to, że nie chcę - jak na mickiewicza - dymać pod górkę tylko po to, żeby zaraz z niej zjeżdżać.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Zablokowany