Cała Polska na rower - Tarnów też !!!

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Ca³a Polska na rower - Tarnów też !!!

Post autor: kholbee »

http://www.sport.pl/sport/1,65025,76530 ... ower_.html - pokażmy się również w Tarnowie


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Rower na co dzień nie tylko od święta!!!


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Niech żyją Pedały!!

ups. ; )

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos, nie wiedziałem że masz jakieś lewicowe korzenie ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »



trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Marzy nam się rowerowy przewrót, który zmusi samorządy do wybudowania wielu kilometrów ścieżek, a kierowców

Nad tym bym sie mocno zastanowił, bo takich scieżek jak teraz to ja nie chce.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Przecież tam piszą o ścieżkach, a nie o surogacie który nam teraz funduje UMT...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wiesz, UMT nazywa to tak samo, czyli ścieżki. Czasami sie zastanawiam czy faktycznie lepsze nie jest wrogiem dobrego, bo jeżeli jest, to najlepiej byłoby nie budować ścieżek wogóle, problem by sie sam rozwiązał.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

To co mamy w Tarnowie to NĘDZA i SYF - i nie sa to ścieżki ale CIĄGI ROWEROWO-PIESZE. Ścieżka rowerowa musi być WYDZIELONA od ruchu pieszych, MUSI mieć odpowiednią nawierzchnię - kostka ODPADA, może być asfalt lub beton. Są ściśle określone normy, które trzeba spełnić.

Jako rowerzysta - stwierdzam że Tarnów NIE JEST miejscem przyjaznym dla rowerzystów. Ścieżek NIE MA - ciągi są z kostki - jazda na rowerze MTB jest uciążliwa, o szosie nie wspominam, masakra. Wibracje na kostce PRZEKRACZAJĄ normy - udowodnione naukowo.

Ogólnie w Tarnowie jest masakra - jesli chodzi o rowery - a miasto NIC nie robi. Niestety to wielka wtopa władz. Żadna z ekip rządzących miastem nie zrobiła NIC dla poprawy jakości rowerowych tras. A szkoda - zwłaszcza, że nie są to strasznie drogie inwestycje.

A pro po - może się spotkamy i wybierzemy na Forumowa wycieczkę rowerową? Ja sam jeżdżę często w Mościcach - samemu to nudno - a "szaleńcy" :mrgreen: z Forum Rowerum są po za moim zasięgiem - parę razy z nimi pojechałem - po 2 kilometrach znikali mi za horyzontem. :shock: Ja z biedą 25 km/h a oni 40 km/h - cóż ...
Poszukuję początkujących - do wspólnych treningów. Trasa jaką jeżdże po południu to Mościce, Wyszyńskiego, Elektryczna, Lipie.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

O ja bym się wybrał na takie coś ale tak jak kolega Ravir musiał bym troszku kondycję zrobić po zimie. W lecie dużo jeżdżę rowerkiem wokół Tarnowskich miejscowości, dlatego zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu.
PS. dobra rada na przyszłość nie skaczcie na hopach na crosach lub szosówkach a w szczególności bez kasku :mrgreen: powód rentgen gwarantowany.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

To co Versacz? Po świętach razem trenujemy? :D

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Kurcze moich norm wibracje jakoś nie przekraczają. Widać zbyt mało normatywny naukowo jestem ;). Ale co fakt to fakt, jak już robią ścieżkę dla rowerów z tych dzielonych (pół dla pieszych pół dla rowerów, czy jak to ładnie nazwałeś ciąg-rowerowo pieszy{kto wymyślił ten termin? Bareja???? }) to mogli by oznaczać która część jest dla kogo. Jak ścieżek nie było to nie miałem tego problemu po prostu sobie z przyjemnością na rowerze jechałem, ale teraz mnie to nieco martwi, bo nie wiem czy jadąc wszystkie normy zarówno czynnie jak i biernie spełniam :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Defekator - przeczytaj ten artukół : http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /882151963

Ja też jak jadę na rowerze - a mam Hardtaila - to niby nie przeszkadzają, ale jak uruchomiłem akcelerometr w moim HTC Touch HD'eku to się okazało że wibracje są spore. A to nie\zbyt dokładny pomiar. Generalnie ścieżki powinny być gładkie a nie z kostki.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ravir - przeczytaj ten artykuł: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2441396 ; )

Te ścieżki jak są, to one są zawsze od strony ulicy, tak? Bo czasami jest linia po środku chodnika i nie wiadomo po co to i jak się tego używa..

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ravir pisze:Defekator - przeczytaj ten artukół : http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /882151963

Ja też jak jadę na rowerze - a mam Hardtaila - to niby nie przeszkadzają, ale jak uruchomiłem akcelerometr w moim HTC Touch HD'eku to się okazało że wibracje są spore. A to nie\zbyt dokładny pomiar. Generalnie ścieżki powinny być gładkie a nie z kostki.
Oj wiem, że są wibracje , ale nie dajmy się zwariować. Uciążliwość tych wibracji i ich szkodliwość dla zdrowia w porównaniu z tym co wdychasz jadąc powiedzmy wzdłuż Jana Pawła to naprawdę pikuś. ;) A nikt przecież nie domaga się tuneli oddzielających rowerzystów od spalin (przynajmniej jak na razie )
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ