"KROMKA CHLEBA"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

"KROMKA CHLEBA"

Post autor: Mark »

Czech Anna Tarnów-prezes.
Brincken Czech Marta-członek zarządu,
Czech Klaudyna-członek zarządu.

Organ nadzoru - Rada Fundacji

Artur Ważny

Golba Leszek

Iwaniec Janusz

Krobicki Marek

Pondel Bogdan

Sipiora Zbigniew

połączenie byłej ? Konfederacji Polski Niepodległej z Tarnowską Spółdzielnią Mieszkaniową

i .......Ciekawa konstrukcja,nic tylko głosować.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ja się tylko po co organizacji "Non PROFIT" tak duże zyski? Czy celem fundacji jest gromadzenie środków finansowych? Czy pomoc bezdomnym. No chyba, że w naszym mieście nie ma komu pomagać....

https://bopp.pozytek.gov.pl/opp_pokaz.d ... ppId=35792

wynika z tego, że na koniec 2008 roku Fundacja miała blisko 80.000zł zysku


A tak się kształtuje sytuacja finansowa Fundacji:


Informacje o strukturze zrealizowanych przychodów:
przychody z tyt. wpłat darczyńców 75 169,06 zł
celowa zbiórka na hasło dla „Piotr Gołąb” 3 825,50 zł
sprzedaż cegiełek 7 460,00 zł
dotacja (Urząd Miasta Tarnowa) 16 000,00 zł
przychody z wpłat 1% 74 336,34 zł
przychody finansowe 2 940,43 zł


Informacje o strukturze kosztów:

1. Koszty rodzajowe
• Zużycie materiałów i energii 33 808,49 zł
• usługi obce i remonty 23 638,25 zł
• podatki i opłaty 1 351,48 zł
• wynagrodzenia 23 851,00 zł
• Świadczenia na rzecz pracowników 2 036,29 zł
• pozostałe koszty 1 444,72 zł
2. Pozostałe koszty operacyjne 14 769,34 zł
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Autor tematu
Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Jakub Kwaśny pisze: wynika z tego, że na koniec 2008 roku Fundacja miała blisko 80.000zł zysku
+ 33 000,00 dotacja na 2010r.

Te afisze i bilbordy to zużycie materiałów i energii czy usługi obce i remonty :?:


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Najprawdopodobniej usługi obce.
Zużycie materiałów i energii to raczej zakup materiałów biurowych itp no i energii /prąd, woda, gaz, CO/.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ale co w tym złego, że fundacja wypracowuje zysk? Tzn. zapewne wziął się stąd, że jakaś kasa przeznaczona na cel statutowy fundacji nie została wydana, ale może zostanie w tym roku? Przecież nie musi być tak, że ostatniego dnia roku fundacja biegnie w miasto z kasą, byle wydać wszystko do ostatniej złotówki.

No chyba, że kasa czeka na lepsze czasy. Np. okolicę wyborów. :) Wtedy pani Czech weźmie te 80 tys. i spektakularnie rozda wśród biednych. :)

PS Billboardy same w sobie nie są złe, bo przyczyniają się do zwiększania wpływów. Ale nieczęsto pojawia się na nich osoba związana z fundacją i to już rodzi przeróżne domysły. :) Co innego Owsiak, Ochojska - to są znani i rozpoznawalni ludzie. Ja Czech zobaczyłem na tych blb pierwszy raz w życiu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Fundacja miała wpływów ok. 179.000 zł, a kosztów 100.000 zł ! Nie za dużo jak na fundację? Nie potrafili nic od sponsorów załatwić i musieli za wszystko aż tyle płacić? Ciekaw jestem ile z tych usług obcych i remontów całkowicie przypadkowo robiła ekipa TSM.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Ziemia sie zaczyna palic:)

Goscinny czy Jakubie zalozcie fundacje i dzialajcie.

PS Moze przyjrzymy sie stowarzyszeniu Tarnowianie i ile osob z tego komitetu wyborczego - stowarzyszenia znalazlo prace w strukturach miasta i jego spolek?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Przepraszam, a gdzie w tych kosztach jest pomoc biednym, czyli statutowa działalność fundacji??
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Już same pierwsze trzy nazwiska we władzach fundacji wiele mówią zastanawia mnie czy to czysty przypadek czy w zarzadzie działają najlepsi i pobieraja za to normalne wynagrodzenie 8)


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

a ile wziął aktor udający na bilbordzie kloszarda? Nie lepiej było dać zarobić normalnemu kloszardowi? Miałby chłopina chociaż na tę przysłowiową "szklankę chleba"?!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Weredyk, a dlaczego ja mam zakładać? Dziwi mnie tylko, że fundacja wydaje 100.000 zł nie wiadomo na co, a jak zauważył ad2222, nie ma tam pozycji dotyczącej pomocy dla biednych - chyba, że to są "pozostałe koszty".


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Proboszcz pisze:a ile wziął aktor udający na bilbordzie kloszarda? Nie lepiej było dać zarobić normalnemu kloszardowi? Miałby chłopina chociaż na tę przysłowiową "szklankę chleba"?!
a jak się ów aktor nazywa? ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

Zbigniew Kłopocki ;-) z naszego teatru. Ty, radny, powinieneś rozxpoznawać aktorów takiego kalibru. Łyk kultury nie zaszkodzi.


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

Proboszcz pisze:Zbigniew Kłopocki ;-) z naszego teatru. Ty, radny, powinieneś rozxpoznawać aktorów takiego kalibru. Łyk kultury nie zaszkodzi.
Jak widać radni , są tak zapracowani , że nie maja czasu na takie zbytki jak teatr :lol: :lol:


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

e12 pisze:
Proboszcz pisze:Zbigniew Kłopocki ;-) z naszego teatru. Ty, radny, powinieneś rozxpoznawać aktorów takiego kalibru. Łyk kultury nie zaszkodzi.
Jak widać radni , są tak zapracowani , że nie maja czasu na takie zbytki jak teatr :lol: :lol:
Akurat na zły grunt trafiłeś ;-) kto jak kto ale w ciągu roku wyrabiam średnią krajową za co najmniej 10 osób:) Nie tylko w Tarnowie, w końcu mam brata z branży :P Żeby nie skłamać w 2009 roku obejrzałem więcej jak 10 spektakli teatralnych. Biorąc pod uwagę, że statystycznie Polak jest średnio raz w roku w Teatrze, więc nie jest ze mną tak źle ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ