Interwencja ambasadora Izraela w I LO

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

http://www.przekroj.pl/artykul/815231,8 ... zyczy.html

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty ... n-ambasady

http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,13691 ... sady_.html


linki co prawda do płatnych artykułów i do forum gazety, ale jestem w szoku że nie forum jeszcze nie pojawiło się nic w tej sprawie!

pozwolę sobie zedytować i wkleić zajawkę, żeby było wiadomo o co chodzi (gościnny):

"Obecny ambasador Izraela w Warszawie, pan Zvi Rav-Ner, urodził się w 1950 r. w Świdnicy. W Polsce spędził dzieciństwo, a więc z pewnością powinien wiedzieć z opowieści rodziców, jak Polacy bali się telefonów z radzieckiej ambasady. Tymczasem on sam w ubiegłym tygodniu zachował się jak radziecki ambasador. Zatelefonował do dyrektorki liceum w Tarnowie z pretensjami, że zezwoliła uczniom na zorganizowanie dyskusji o sytuacji w Palestynie. Dyrektorka tak była zszokowana telefonem, że debatę odwołała."
Ostatnio zmieniony 26-06-2012, 19:19 przez kisiello, łącznie zmieniany 1 raz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W normalnym państwie dyrektorka wyleciałaby z roboty.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

SKANDAL!!!!!!!!Jak by Pani dyrektorka zorganizowała debatę o polskiej mniejszości na Białorusi i zadzwonił białoruski ambasador z pretensjami też by odwołała? No jak tu nie być antysemitom. A ciul, co ci Żydzi się mają za pępek świata? Niemcy ich eksterminowali a teraz oni to samo robią z Palestyńczykami i próbują zatuszować to wobec całego świata, zasłaniając się holokaustem. SKANDAL!!!!!!!!!!!!!


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

trix pisze:W normalnym państwie dyrektorka wyleciałaby z roboty.
W normalnym Państwie czyli jakim??? Chyba tylko takim gdzie nie ma lobby żydowskiego. I pomyśleć, że Rząd II Rzeczypospolitej planował zakup MADAGASKARU i przesiedlenie tam wszystkich żydów.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jako że zaczęły się pojawiać osobne tematy, wydzieliłem już wcześniejsze posty do osobnego wątku.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Sprawa dziwnie przycichła - słyszałem o niej w trójce w piątek tylko w jednych wiadomościach i od tamtego czasu wszyscy nabrali wody w usta. wydaje mi się, że pani dyrektor powinna co najmniej przeprosić, jeśli nie poddała się do dymisji po takiej wpadce

Awatar użytkownika

Autor tematu
kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »



kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

kisiello pisze:Dyrektorka tak była zszokowana telefonem, że debatę odwołała
Raczej nie chciała stracić pracy.

trix pisze:W normalnym państwie dyrektorka wyleciałaby z roboty.
Właśnie tak się działa w normalnym państwie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Czyli że co... jak zaproszę czarnoskórego żeby opowiedział uczniom o Ameryce to też mam wylecieć z pracy, bo jego opowieści mogą być nie na rękę konserwatystom?

Nie rozumiem dlaczego miałaby zostać zwolniona? Za szukanie prawdy po obu stronach muru? To już karalne? (że na agorze to wiem, ale nie sądziłem, że poza nią też są takie cyrki)


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

no raczej za to, że jakiś patafian sobie zadzwonił, nastraszył i w bambuko z ludźmi pojechała ;)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

gratuluję - widzę, że dzisiaj lokalne portale się tym zainteresowały

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dla mnie to kretynizm i tyle. Mają swój kraj, tam niech sobie wprowadzają cenzurę, stąd precz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Przeczytajcie artykuł w RP. Wyraźnie wynika z niego, że dyrektorka bardzo dobrze żyje ze "stroną izraelską". Wygląda na to, że ambasador to wykorzystał, strasząc pogorszeniem tych kontaktów. Szkoła trochę z nich czerpie i pewnie żal było dyrektorce to wszystko stracić.

Nie bronię dyrektorki, ale staram się zrozumieć.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Keleos pisze:Nie rozumiem dlaczego miałaby zostać zwolniona? Za szukanie prawdy po obu stronach muru? To już karalne? (że na agorze to wiem, ale nie sądziłem, że poza nią też są takie cyrki)
Napisz mi co Ty w ogóle rozumiesz.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Znam Pana Omara Farisa osobiście, rozumiem również postępowanie Pani Dyrektor Wrześniowskiej. Strategicznie myśląc Szkoła wyszła na tym najlepiej. Ponieważ teraz takie spotkanie MUSI się odbyć, gromy posypały się na Ambasadę Izraela, a i Szkoła ma wytłumaczenie , tym samym nie pogorszy sobie stosunków ze stroną izraelską.

Czasami lepiej zrobić krok w tył, poczekać, a później wyjść cało z niezręcznej sytuacji. Bo tak ją trzeba nazwać. Ambasada Izraela postawiła Dyrekcję Szkoły w bardzo niezręcznej sytuacji.

O rozgłosie medialnym nie wspomnę, ale zawsze to jakaś reklama :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ