W Tarnowie nie ma kto łatać dziur
Wszyscy pracownicy działu wykonawstwa Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich zdecywali się odejść z pracy. To konsekwencja likwidacji placówki, która zajmowała się między innymi bieżącym utrzymaniem dróg. Za tydzień jej zadania przejąć mają różne jednostki magistratu. Kto zatem załata pozimowe dziury w jezdniach?
Pan Marcin jechał w poniedziałek ulicą Elektryczną. - W pewnym momencie wpadłem w taką dziurę, że koło urwałem - mówi zdenerwowany. Interweniował w TZDM-ie, ale bezskutecznie. Wczoraj droga wciąż nie była naprawiona.
Nasi Czytelnicy skarżą się też na sytuację na ul.Krakowskiej (skrzyżowanie z Przemysłową), Ablewicza i Nowodąbrowskiej, gdzie ubytki w jezdni są tak duże, że o uszkodzenie samochodu nietrudno.
Do końca lutego dziury powinni łatać pracownicy działu wykonawstwa TZDM. Część z nich dołączyć miała 1 marca do ekip Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych i wykonywać podobne zadania. - Wszyscy, w sumie 41 osób, odeszli jednak z pracy korzystając z programu dobrowolnych odejść - potwierdza Aleksandra Mizera, sekretarz urzędu miasta.
Dyrektor ZSOK już rozpoczął poszukiwania nowych pracowników. - Potrzebuję co najmniej dziesięciu osób, głównie operatorów ciężkich maszyn, aby móc w pełni realizować zadania związane z bieżącym utrzymaniem dróg - wylicza Marian Ogrodnik.
Przyznaje, że przekształcenia w TZDM-ie niefortunnie nałożyły się na czas roztopów i największych ubytków na drogach. - Pracy będzie sporo, bo zima i mrozy zrobiły swoje - mówi.
W magistracie przyznają, że kierowcy - w związku z przekształceniami - mogą mieć w przyszłym tygodniu kłopoty z załatwieniem niektórych spraw w TZDM-ie. - Potem wszystko powinno funkcjonować już bez zarzutów - mówi Aleksandra Mizera.
W TZDM pracowały 72 osoby. 41 zdecydowało się na dobrowolne odejścia, pozostałe zostaną przydzielone do innych podmiotów. Centrum Rozwoju Miasta przejmie zadania w zakresie drogowych inwestycji strategicznych.
Centrum Usług Ogólnomiejskich będzie realizować działania w zakresie inżynierii ruchu, utrzymania dróg, wydawania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego, jak również pobierania opłat i kar pieniężnych z tego tytułu.
Wydział Geodezji przejmie sprawy dzierżaw nieruchomości pozostających w trwałym zarządzie TZDM, zaś nowe Biuro Inżynierii Ruchu zajmować się będzie zarządzaniem ruchem na drogach.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/5 ... ,id,t.html