Nowy system numeracji linii autobusów

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Magda
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 30-04-2011, 12:45

Nowy system numeracji linii autobusów

Post autor: Magda »

Witam! Chciałam się podzielić jak dla mnie szokująca informacją Link szczerze nie rozumiem tej zmiany komu i czemu ma ona niby służyć! wniesie tylko zamęt i chaos, przez "wieki" funkcjonowały autobusy typu 0a, 0b!!! w jakim celu to naruszać ;(


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Co jakiś czas trzeba zrobić remarszrutyzacje więc zrobili. Ale będą też zalety jak np rozróżnienie linii aglomeracyjnych od miejskich.


okazik.zenit
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 21-01-2012, 00:34
Lokalizacja: D.H. ZENIT
Kontakt:

Post autor: okazik.zenit »

Jedynie co moim zdaniem jest błędem to czas wprowadzania zmian, zamieszanie na pewno na początku będzie, jeśli ktoś się wcześniej nie zorientuje to może mieć nie miłą sytuacje na przystanku gdy przyjdzie mu czekać na mrozie.. takie zmiany to powinni w lecie przeprowadzać..

ale ogólnie pomysł uważam za dobry, linie zostaną zsynchronizowane, część kursów była nieopłacalna i słuszne została zlikwidowana, a zmiana numeracji też jest dość czytelna, więc jeśli faktycznie dobrze zaplanowali nowe rozkłady jazdy to jestem za :)
GAD¯ETY&UPOMINKI
C.H. ZENIT

Odbierz rabat 25%Ą Sprawdź: facebook.pl/okazik.zenit


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

MTar pisze:Co jakiś czas trzeba zrobić remarszrutyzacje więc zrobili. Ale będą też zalety jak np rozróżnienie linii aglomeracyjnych od miejskich.
Aglomeracyjnych, Matko jak to zabrzmiało... Żeby rozróżnić linie strefowe wcale nie trzeba było im robić numerów trzycyfrowych... A pod hasłem tej tzw. optymalizacji nie kryje się chęć poprawienia komunikacji - choć może pośrednio trochę - ale przede wszystkim oszczędności, bo wozokilometrów będzie około 10% mniej.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


okazik.zenit
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 21-01-2012, 00:34
Lokalizacja: D.H. ZENIT
Kontakt:

Post autor: okazik.zenit »

a co złego jest w oszczędnościach? jeżdżę sporo komunikacją miejską i jest sporo kursów różnych linii które się dublują, oczywiście efekty będziemy mogli oceniać dopiero po 13 lutego bo wszytko zależy od tego czy ktoś to dobrze zaplanował

zgadzam się z MTar że rozróżnienie linii miejskich od tych "aglomeracyjnych" to zaleta, patrząc na rozkład szybko orientujesz się gdzie dana linia jedzie, ma 3 cyfry wiadomo że poza granice
GAD¯ETY&UPOMINKI
C.H. ZENIT

Odbierz rabat 25%Ą Sprawdź: facebook.pl/okazik.zenit


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

0A i 0B - to był "wypadek" przy pracy - pierwotnie była JEDNA "Zerówka" - po rozdzieleniu tras dodano A i B. Osobiście uważam, że już dawno należało je w końcu zmienić - ale jak wiadomo prowizorki trwają najdłużej. Zmienią i po jakimś czasie ludzie się przyzwyczają. Więc BEZ przesady - sam jeżdże często 0B i nie widzę problemu.
Co0 do lini 3 cyfrowych - parę razy wsiadłem do "złego" autobusu - bo niektóre jeżdżą alternatywnimi" trasami. A tak będzie w końcu wiadomo, który jedzie po za miasto a który nie.
9000 ml A Rh-


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Popieram Ravira. W ciągu 30 lat w mieście układ ulic zmienił się w niektórych miejscach diametralnie. I trzeba było od nowa wymyślić sensowne trasy i połączenia (mam nadzieję, że nie tylko numerki pozmieniali, ale i podeszli do tego w sposób całościowy).

Druga strona, że taka zmiana powinna być poprzedzona co najmniej miesięczną akcją informacyjną w mediach (bezpłatne mapki z trasami przejazdów itd).


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Już początkiem Stycznia na przystanku - na którym wsiadam jadąc do pracy widziałem rozpiskę co się zmienia. Więc nie było tak źle :mrgreen: z tą informacją.
Inna sprawa, że wiele zwłaszcza starszych osób nie ma internetu i nie może "wejść" na strony ZKM - z drugiej strony jest telefon i mozna się dowiedzieć szczegółów. Dokładna rozpiska wymagała by plakatu wielkości bilbordu :mrgreen: Większość i tak jeździ góra dwoma liniami - więc moga zadzwonić i sie dowiedzieć.

Jestem ciekawy jak im się uda z tą "Synchronizacją Odjazdów" - oby się udało - bo to akurat jest bardzo dobry pomysł.
9000 ml A Rh-


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Przez informację rozumiałem np. dwustronicową rozkładówkę w TEMI (obie strony by na tym zarobiły)... + info w tarnowskich telewizjach, ulotki w autobusach itd.


okazik.zenit
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 21-01-2012, 00:34
Lokalizacja: D.H. ZENIT
Kontakt:

Post autor: okazik.zenit »

W gazecie krakowskiej już dwa razy pojawił się artykuł informujący o zmianach i opisujący jak to będzie wyglądało po nowemu. W autobusach również można znaleźć komunikaty. Ci którzy regularnie jeżdżą komunikacją miejską raczej nie będą mieć problemów. Gorzej z tymi którzy ostatnio nie jeździli i nagle się wybiorą z pamięci np. na autobus którego już niema.
GAD¯ETY&UPOMINKI
C.H. ZENIT

Odbierz rabat 25%Ą Sprawdź: facebook.pl/okazik.zenit


Beny
Archont
Posty: 522
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Ludzie dajcie spokój przecież autobus to autobus a nie cos od czego zalezy nasze zycie, dla chcącego nic trudnego raz trzy dwa razy spóźni sie na autobus trzecim razem juz bedzie pamiętał o której i gdzie jedzie, wszystkie rozkłady wraz z rozpiską przystanków sa rozwieszone na przystankach wiec nie róbmy z tego nie wiadomo co,zmiana jak zmiana, i tak trąbią o tym wszędzie:)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Beny, ale dla niektórych powinno być tak, że ktoś z MPK, ZKM powinien przyjść do domu każdego mieszkańca i powiedzieć, że od 13 zmienia się rozkład i zapytać czy ktoś w domu jeździ autobusem i jakim autobusem i mu powiedzieć jak to będzie wyglądać.

Ja już od przeszło miesiąca wiem o tym, że zmienią się rozkłady jazdy. Moi rodzice, którzy jeżdżą autobusami też o tym wiedzą bo przeczytali w TEMI i na przystankach autobusowych.
Nikt tego nie ukrywa przecież.


okazik.zenit
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 21-01-2012, 00:34
Lokalizacja: D.H. ZENIT
Kontakt:

Post autor: okazik.zenit »

Beny pisze:Ludzie dajcie spokój przecież autobus to autobus a nie cos od czego zalezy nasze zycie
oj czasami i życie od autobusu zależy, niektóre spóźnienia mogą mieć bardzo nieprzyjemne skutki..

ale faktycznie zgadzam się, że nie ma co cudować, tydzień zamieszania i wszystko wróci do normy :)
GAD¯ETY&UPOMINKI
C.H. ZENIT

Odbierz rabat 25%Ą Sprawdź: facebook.pl/okazik.zenit

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Dalej zostaję przy swoim zdaniu, że wprowadzone zmiany nie są złe. Numery trzycyfrowe (linie podmiejskie) - pomysł bardzo dobry, ogólne oszczędności związane z modyfikacją poszczególnych tras - również dobre.

Współczuję tylko Osobom Starszym, którym ciężko może być połapać się w nowych oznaczeniach, ale to kwestia tygodnia dla Tych, którzy regularnie z komunikacji miejskiej korzystają.

Uważam, że prędko na przystankach powinny pojawić się nowe schematy komunikacyjne, gdyż rozpisane tam oznaczenia (zwłaszcza linii podmiejskich), znacznie mogą ułatwić Podróżnym wybór linii:
http://zkm.tarnow.pl/pliki/file/Optymal ... jskich.pdf
http://zkm.tarnow.pl/pliki/file/Optymal ... jskich.pdf

Strona internetowa ZKM-u pozostawia również bardzo wiele do życzenia... i nie chcę tu nikogo krytykować, ale jest po prostu nieprzejrzysta... cud, że zmienili ten obrazek na stronie głównej na Kent-a, bo ten wcześniejszy z PKS-em i kioskiem z graffiti, był trochę nie na miejscu.

Całość planowanych zmian uważam za bardzo dobre.


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

A dlaczego nie wprowadzono linii 205? Przecież 5 jedzie do Lisiej Góry.

ODPOWIEDZ