Motoarena Tarnów.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Obrazek
Może motoarenę wybudować w miejscu stadionu błękitni?
- praktycznie nieużywane tereny.
Będzie wspaniale się prezentowała i współgrała
z resztą kompleksu sportowo-rekreacyjnego :).
Obok jest basen, nowa hala, jeziorko fajne, amfiteatr.
Studenci raz do roku się tam bawią - juwenalia.
Rzut beretem jest do parku legionów.
Wszystko w jednym miejscu.
Moim zdaniem to jest ta droga.
Obrazek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Fakt - ja do tego parku Legionów chodzę co drugi dzień. Taki fajny i nowoczesny, prawda?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:Mr Greenback, dodaj gwoli ścisłości, że to 11 tys. brutto.
Napisąłem z głowy i nieprawidłowo. Zarabia 12 847 złotych. Brutto :P
Bonusy tez wpadają nieboraczkowi. Niestety też brutto :lol:
Widzicie... Ja widzę wydatki, a wy widzicie imprezy na takim stadionie. Ja widzę luki logiczne rozmiaru Wielkiego Kanionu w tym co głosi Mazur a rzeczywistością, a wy widzicie powód do radości. Wreszczie nie widzę żadnych korzyści dla Tarnowa z wyjątkiem korzyści płynących dla prywatnego podmiotu w formie ŻSSA. I pomyśleć ze to za kasę Tarnowian! Chce stadionu?? Ok! Referendum!
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Jak dla mnie, to bardziej słuszna wydaje się droga jaką podąża Rzeszów, czyli gruntowna przebudowa tego co już mamy, t.j. "Jaskółczego Gniazda". Można by to realizować etapami, najpierw podgrzewana murawa, nowe szatnie, poten trybuna na pierwszym łuku, na drugim, trybuna główna, a na koniec od strony ul. Czerwonych klonów....


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

W budowie nowego stadionu, nazwanego Motoareną nie wiedzą najmniejszego sensu, jak też najmniejszych szans na pomyślne zakończenie tej sprawy. Ponad 100 mln złotych na mało funkcjonalny obiekt mając pod ręką stadion Unii, który przy nakładach myślę połowe mniejszych można przebudować na arene piłkarsko-żużlową, na której mogą odbywać się koncerty a i pewnie w tenisa da się zagrać (skąd zamiłowanie u władz do tej dyscypliny sportu-jakże niszowej w naszym kraju i nie tylko).

Moim zdaniem jedyna droga to remontowanie i rozbudowanie tego co już mamy. Porównanie do Torunia i przedstawiania faktu, że obiekt Apatora udało się sprzedać i częściowo przez ten fakt finansować nowy obiekt jest nie na miejscu. Stary stadion Apatora znajdował się praktycznie w centrym miasta i ze sprzedażą nie było problemu, gdyż o na te grunty kupiec znalazł się szybko i wybudował galerie handlową. Kto kupi stadion Unii i jak zagospodaruje teren i najważniejsze za ile będzie chciał go nabyć ?

Tarnów potrzebuje dużego (17-18 tyś), funkcjonalnego (żużel, piłka, koncerty, gastronomia), komfortowego (zadaszone trybuny to minimum) stadionu, gdyż zapotrzebowanie na sport w Tarnowie było jest i będzie. Nie przemawiają do mnie głowy, że lepiej budować orliki bo tam się czynnie uprawia sport. Czynnie mogę sobie grać w piłkę 2,3 tazy w tygodniu, raz na tydzień chcę iść na stadion i oglądać sport na wyższym poziomie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Co do Orlików.
Informacja zasłyszana, nie sprawdzona.
Podobno od ok 3 tygodni Orlik przy słonecznej jest zamknięty.
Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć/podać ewentualny powód.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Budynek dworca w Mościcach jest podobno do likwidacji lub ma być zmiana przeznaczenia, więc podejrzewam, że jeśli ktoś chciałby w jego miejscu postawić obiekt typu galeria handlowa, to koniecznie musiałby zająć także część terenu, na którym obecnie jest stadion.
Stąd można wywnioskować, że ktoś już się wstępnie w tej sprawie dogadał, władze w takim razie powinny postąpić jak włodarze Torunia i w zamian za teren dostać od inwestora nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy. Każde inne działanie będzie działaniem na szkodę miasta.


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

Dominik_PCH pisze:Co do Orlików.
Informacja zasłyszana, nie sprawdzona.
Podobno od ok 3 tygodni Orlik przy słonecznej jest zamknięty.
Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć/podać ewentualny powód.
Potwierdzam tę informacje. Jeden opiekun się rozchorował, a drugiemu urodził się synek i są na urlopie. Trzeciego pana już nie ma i po prostu nie ma kogo tam posadzić.
Dlaczego nie dążą do zatrudnienia dodatkowego pracownika? Tego nie wiem.

Pozdrawiam
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Baxon - zgadza się jest do likwidacji. Dworzec pochodzi z czasów gdy na Azoty pociągami przyjeżdżało 3000 ludzi.

Tam NIE ma miejsca na obiekt handlowy - dużo lepsza koncepcja to budowa po drugiej stronie ulicy. Był taki plan a raczej idea - o której pisałem.
Czyli duży obiekt handlowy z maleńką częścią dworcową - połączony z obiektami sportowymi i basenem.

Teren tam jest ogromny - starczy miejsca na Motoarenę, basen, lodowisko i resztę. Inwestycja gigantyczna. Ale można by spróbować przyciągnąć inwestorów.
9000 ml A Rh-


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Mr Greenback pisze:Referendum!
JAkie referendum ??. Niech ktoś weźmie kredyt z banku, skoro uważa że to taka super inwestycja, albo postawi dom pod zastaw. Dlaczego ZNOWU ma za to zapłacić obywatel. Cudze pieniądze to się szybko i gładko wydaje.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

trix pisze:
Mr Greenback pisze:Referendum!
JAkie referendum ??. Niech ktoś weźmie kredyt z banku, skoro uważa że to taka super inwestycja, albo postawi dom pod zastaw. Dlaczego ZNOWU ma za to zapłacić obywatel. Cudze pieniądze to się szybko i gładko wydaje.
No już widze jak Rysiu biegnie do banku i kredyt bierze pod zastaw chałupki :D Przede wszystkim liczę na radnych, że nigdy nie zagłosują za czymś takim.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mr Greenback pisze:Przede wszystkim liczę na radnych
Umiesz liczyć? Licz na siebie... (dalszej części nie przytoczę :))
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Mr Greenback pisze:
trix pisze:
Mr Greenback pisze:Referendum!
JAkie referendum ??. Niech ktoś weźmie kredyt z banku, skoro uważa że to taka super inwestycja, albo postawi dom pod zastaw. Dlaczego ZNOWU ma za to zapłacić obywatel. Cudze pieniądze to się szybko i gładko wydaje.
No już widze jak Rysiu biegnie do banku i kredyt bierze pod zastaw chałupki :D

Może niech się skrzykną forowicze, którzy uważają że to świetny pomysł z kapitalnymi perspektywami biznesowymi. Jest ich tu niemało, jeśli każdy zastawi chałupę w banku to odpowiedni kredyt na pewno dostaną 8)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

pb pisze:
Mr Greenback pisze:
trix pisze: JAkie referendum ??. Niech ktoś weźmie kredyt z banku, skoro uważa że to taka super inwestycja, albo postawi dom pod zastaw. Dlaczego ZNOWU ma za to zapłacić obywatel. Cudze pieniądze to się szybko i gładko wydaje.
No już widze jak Rysiu biegnie do banku i kredyt bierze pod zastaw chałupki :D

Może niech się skrzykną forowicze, którzy uważają że to świetny pomysł z kapitalnymi perspektywami biznesowymi. Jest ich tu niemało, jeśli każdy zastawi chałupę w banku to odpowiedni kredyt na pewno dostaną 8)
Myślę, że to najlepszy z dotychczas zaproponowanych pomysłów. Będziemy im kibicować ;)
Tak przy okazji to można ganić kibiców za wiele rzeczy, ale o ile się orientuję to sami sobie opłacają wyjazdy na mecze, a nie tak jak "delegacja" z radnym Mazurem jadą na mecz do Torunia za nasze pieniądze ! :evil:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ciesz się Mr Greenback, że nie jadą do Indonezji albo Nowej Zelandii. :) Nie byliby też tacy znowu pionierscy w takim wyjeździe, bo już niejedna samorządowa delegacja z Polski jechała za granicę szukać inspiracji. :)

Faktycznie, praktycznie każda tak duża inwestycja finansowana jest za bankową kasę. Znaczy się naszą, ale za pośrednictwem banku. Popieram ideę czynu społecznego, jakim byłoby wzięcie kredytu przez jakąś grupę kibiców. :) Mogę Wam nawet listę placówek bankowych w Tarnowie wyszukać. :) Poza tym polecam poszukanie wsparcia u żużlowców. Na pewno chętnie pójdą z Wami do banków, najlepiej w strojach żużlowych. To zawsze przydaje sytuacji powagi. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ