Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Przepraszam Cie bardzo, ale dlaczego jak kibol? co to kibice tylko chodzą z tatuażami? naczytałes sie GW? czy naogladałes tvnu i polsatu? nie obrażaj ludzi ok?

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Tak można mieć tatuaże, nie są żadną przeszkodą. Łysi Ci też przeszkadzają ? :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Albo wąsaci/brodaci/długowłosi?
O co chodzi? To że pracuje w SM nie znaczy, że ma wyglądać jak wszyscy, jak wygląda schludnie a nie jak lump to git.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Mnie nie przeszkadzają tatuaże, ale jest coś takiego jak nie pokazywanie swoich malunków w miejscu pracy, zatrudnij się w banku, administracji i noś krótki rękaw ciekawe czy nikt Ci nie zwróci uwagi. Niech ma nawet całe ciało wytatuowane ale tzw. koszulka z krótkim rękawem to maks, może jeszcze sznyty i kolczyk w nosie, chyba zbyt wielka "tolerancja " Was ogarnęła.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

starówka, dopóki wykonuje swoją pracę to co mnie to interesuje?
Żyjemy w wolnym kraju, ludziom wolno się ubierać jak chcą a ze swoim ciałem też mogą robić co chcą.
To tak jakby się mnie ludzie czepiali, że chodzę w bluzie od munduru - wolno mi, i nawet przepisów nie łamię, bo one mówią, że nie wolno nosić munduru lub oznaczeń jednostek do których się nie należy a bluza bez odznaczeń to nie mundur tylko bluza.


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Dla mnie to zaden problem, pracownik banku moze miec 40 kolczykow na twarzy, byle tylko byl kompetentny.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

HaHaHa. Pierwsi lament podniesiecie jak się dowiecie, że wasze dzieci uczy nauczyciel gej z tatuażami i kolczykami. Hipokryzja w kieszeń. Pewne ubiory/wyglądy/zachowania są w pewnych zawodach niepożądane i kropka.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos, wiesz coś o takim? :P
Nie podniosę, rodzice uczyli mnie żyć tolerancyjnie i tego się trzymam, gej, lesba... co mnie to co ktoś robi w łóżku jeśli to nie dotyczy mnie?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Wole geja z kolczykami, ktory uczy dzieci z pasja niz goscia mieszczacego sie w "normach", ktory tylko patrzy kiedy sie lekcja skonczy i bachory sobie pojda. Albo zamiast nauczycielki, ktora puszcza dzieciaki z lekcji 10 minut wczesniej do domu, bo sie spieszy na korepetycje:)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć mi na to pytanie, nawet wielbiciele militariów i mundurów weszli w temat tolerancji a nie piszą odpowiedzi na moje pytanie

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Znalazłem coś takiego:
http://www.rp.pl/artykul/610176.html
Komisja zwraca też uwagę m.in. na wygląd kandydata i sposób wypowiadania się.
– Kiedyś jedna z kobiet miała tatuaż na całej szyi i z tego powodu odpadła. Innym razem mężczyzna na ramieniu wytatuował sobie w języku angielskim napis bandyta – dodaje naczelnik.
Czyli - można, ale w mało widocznych miejscach - ramię widać (przynajmniej przez kilka miesięcy w roku, kiedy SM chodzi w koszulkach z krótkim rękawem).
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

starówka - uczymy czytać się ze zrozumieniem. 2 post od Twojego -> dałem ci odpowiedź. Teraz Ci ją rozszerzę.
Zgodnie z obowiązującym prawem, nie może być dyskryminacji ze względu na tatuaże. Jeżeli te rysunki nie są obraźliwe, nie godzą w innych ludzi to ma prawo jest sobie nosić. Oczywiście jeśli będzie miał wytatuowane HWPD to nic z tego. Ale nie obrażające rysunki są dopuszczone.
Dlatego zapytałem czy łysi Ci przeszkadzają bo w końcu też wyglądają jak kibole.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Umundurowany policjant nie moze miec ozdob na ciele, tak mowi zarzadzenie Komendanta Glownego Policji (http://bip.kgp.policja.gov.pl/portal/kg ... /2010.html Dz. U. Nr 12). Moim zdaniem nie tak powinno sie dbac o powazanie i szacunek dla tego zawodu.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Strażnik miejski nie jest policjantem, więc rozporządzenia komendanta policji ich nie obowiązują. Pewnikiem mają swój własny regulamin.

Przypomina mi się scena z "Akademii policyjnej" u fryzjera :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dom pisze: ozdob na ciele
czyli kolczyki i pierścionki u pań policjantek też odpadają??
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ