Ręka rękę myje, czyli rzecz o konkursach

Wiadomości "z miasta".

Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

wm pisze:a niby po co mam sie przedstaiwac?, zapytaj agnieszki kto to moze byc wm to ci powie, bez mrugniecia okiem ........... i jeszcze raz podkresle, nie powinna brac udzialu w konkursie, ktory jest organizowany w strukturach, w ktorych jej rodzina pelni funkcje publiczne. zawsze bedzie ryzyko, ze nazwisko jej pomoglo. pomyslcie co by sie stalo gdyby to samo wydarzylo sie na wyzszym szczeblu, gdyby corka Tuska w konkursie organizowanym przez jeden z podleglych mu resortow wygrala ..... bez sensu dobrze, ze sie w pizdu wyprowadzam z tego miasta, zycze mu jak najlepiej ale wroze jak najgorzej :/
Dokładnie. Nikt nie neguje wiedzy, pracowitości czy zdolności córki prezedenta Tarnowa. Jeżeli to ona napisała , jej pomysł i rzeczywiście praca jest świetna - to gratulacje ! Nie zmienia to jednak faktu, że z wiadomych względów nie powinna była taka praca być brana pod uwagę. Kurczę, firmy organizują konkursy w których do wygrania są gadżety typu zapalczniczki czy inne i jest punkt mówiący, że rodziny, itd nie mogą brać w nim udziału.

Tyle, to takie proste.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Weredyk pisze:Od tego zreszta jest Prezydent zeby mial wizje. Niestety w naszym wypadku mamy do czynienia li tylko z administratorem zasobów gminnych i kierownikiem urzedu miasta Tarnowa.
Weredyku, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś, a potem popatrz wokoło, co się dzieje wokół Ciebie.

- Rewelacyjne dni Tarnowa ze zjazdem delegacji miast bliźniaczych rok temu
- Forum Inwestycyjne (już 2 edycja)
- Rondo Studenckie
- Przebicie przez Wątok
- plany centrum rekreacyjnego na terenach po Gardenie i koło basenu "za parkiem"
- plan przejścia podziemnego, ronda na Szkotnika
- plany dni Tarnowa za rok i rocznica założenia miasta (o tym jeszcze nie wszyscy wiedzą, co się będzie działo)
- Pierwsze Niepodległe

Mi też nie podobają się niektóre decyzje personalne w kwestiach oświatowych i (brak) elegancji ich załatwiania, o czym jawnie tu piszę na forum (te rzecz typu liceum na falklandach na siłę) ale do cho..ry nie można być ślepym na to, co się u nas dzieje.

Zarobiłbyś u mnie, Weredyk, 100% więcej punktów, gdybyś raz wyjrzał zza tych swoich PiSowskich okularów i spojrzał na nasze miasto oczami OBIEKTYWNEGO człowieka, a nie partyjniaka. Ludzie mają już dojść takiego podejścia.

Do Kuby żale wylewasz, że tylko on na naszym forum się udziela? Powinieneś mu być wdzięczny, a ewentualnie niech radni PiSu zwrócą uwagę Prezydentowi, żeby odesłał do obsługi forum kogoś oficjalnego oraz na to, że Portal Konsultacji działa TYLKO w dziale Komunikacja,a reszta leży i kwiczy. Przecież radni mogą te pytania prezydentowi zadawać, a dlaczego zatem nie zadają? (NO W SUMIE DOBRE PYTANIE, czy RADA MIASTA nie może Prezydenta zweryfikować jeśli chodzi o Portal Konsultacji i brak uczestnictwa oficjalnego rzecznika na forum Tarnowa?)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeśli jest taka dobra, to mogła pisać pracę o np. Wrocławiu, czy Kaliszu - prawda? I nie byłoby problemu.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Goscinny pisze:Jeśli jest taka dobra, to mogła pisać pracę o np. Wrocławiu, czy Kaliszu - prawda? I nie byłoby problemu.
Byłby! Bo zaraz pytalibyście się kto z rodziny pracuje w tamtejszym UM. :D


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Druid to nie czas i nie ten watek na podsumowanie prezydentury Ryszarda Scigaly.

W swoim czasie i w swoim stylu podsumowuje kadencje prezydenta Ryszarda Scigaly.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

- plany centrum rekreacyjnego na terenach po Gardenie i koło basenu "za parkiem"
- plan przejścia podziemnego, ronda na Szkotnika
- plany dni Tarnowa za rok i rocznica założenia miasta (o tym jeszcze nie wszyscy wiedzą, co się będzie działo)
Nie chce być upierdliwy, ale planami i dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.
Goscinny pisze:Jeśli jest taka dobra, to mogła pisać pracę o np. Wrocławiu, czy Kaliszu - prawda? I nie byłoby problemu.
No więc nie może, bo tam jej nikt nie "pomoże".
Deto pisze:wm napisał/a:
a niby po co mam sie przedstaiwac?, zapytaj agnieszki kto to moze byc wm to ci powie, bez mrugniecia okiem ........... i jeszcze raz podkresle, nie powinna brac udzialu w konkursie, ktory jest organizowany w strukturach, w ktorych jej rodzina pelni funkcje publiczne. zawsze bedzie ryzyko, ze nazwisko jej pomoglo. pomyslcie co by sie stalo gdyby to samo wydarzylo sie na wyzszym szczeblu, gdyby corka Tuska w konkursie organizowanym przez jeden z podleglych mu resortow wygrala ..... bez sensu dobrze, ze sie w pizdu wyprowadzam z tego miasta, zycze mu jak najlepiej ale wroze jak najgorzej :/
Dokładnie. Nikt nie neguje wiedzy, pracowitości czy zdolności córki prezedenta Tarnowa. Jeżeli to ona napisała , jej pomysł i rzeczywiście praca jest świetna - to gratulacje ! Nie zmienia to jednak faktu, że z wiadomych względów nie powinna była taka praca być brana pod uwagę. Kurczę, firmy organizują konkursy w których do wygrania są gadżety typu zapalczniczki czy inne i jest punkt mówiący, że rodziny, itd nie mogą brać w nim udziału.

Tyle, to takie proste.
Nic dodać, nic ująć.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Weredyk pisze:Druid to nie czas i nie ten watek na podsumowanie prezydentury Ryszarda Scigaly.
A kto niby zaczął te podsumowania, wspominając o "administratorze i kierowniku". Sam wywołujesz duchy, a potem mówisz " to nie czas"...
trix pisze: Nie chce być upierdliwy, ale planami i dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.
jak będziesz dorosły i będziesz się zabierał za budowę domu, to się dowiesz, że zaczyna się właśnie od planów i projektów. I wtedy już nie będziesz cytował domorosłych powiedzeń....


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Plany planami panie Druid. Jak pan bedzie dorosły,a moze już pan jest to może mi pan wytłumaczy co sie stało min z planami budowy na dawnym owintarze i dlaczego planowana strefa przemysłowa planowo tak bardzo wolno sie rozwija. Zobaczymy co z tego będzie bo obiektywnie jako wyborca MAM DOSC obiecanek cacanek. Pożyjemy zobaczymy.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Druidzie to moje luzne spostrzezenia:), a Ty od razu zarzuciles Agore szeregiem informacji. W swoim czasie ustosunkuje sie do tych m.in sukcesów (tych faktycznie realnych i wartosciowych) i "sukcesow"

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i prezydent już się tłumaczy: http://www.intermaks.pl/index.html?grp= ... 8&strona=0
Ważne, żeby o nim mówiono.
Powiedzcie jak to brzmi: "w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa wygrała córka prezydenta Tarnowa, a drugie miejsce zajął Radny Rady Miejskiej w Tarnowie". Przecież to brzmi śmiesznie i niepoważnie, a nagroda traci na znaczeniu.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Córka pana Ścigały chciała sie zmierzyć z rówieśnikami :], i tyle :].
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 220
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Podzieliłem temat - tutaj proszę pisać o "konkursie" a o Klastrze tutaj: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=143


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

nagrodzone prace można już przeczytać w sieci:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... T.-Tertila


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Jako dziecko podczas
zabaw i spacerów odkrywałam coraz to nowe zakątki mojej rodzimej dzielnicy: Park, okolice
Mościckiego Domu Kultury, obiekty sportowe Unii Tarnów i czy Dworca PKP.
Nie jestem polonistą, ale czy to "i", ewentualnie "czy" jest tutaj wskazane ? Według mnie powinno być albo "i" albo "czy". Nie żebym się czepiał szczegółów ;) ale jakoś przeczytałem pierwsze trzy zdania i jakoś zwróciło to moja uwagę.

[edit]

"przeleciałem dalej" , gdzieś w środku pracy ...
To właśnie wydarzenia
takie jak żużel czy koncert na hali „Jaskółki” przyciągają do Mościc rzesze mieszkańców nie tylko
Tarnowa ale także pobliskich okolic. Tu także najłatwiej dostępnym środkiem transportu staje się
kolej z przystankiem tuż naprzeciw głównego wejścia na stadion.
Mościce nie wytworzyły dotąd swojego centrum mogącego by miejscem spotkań
i koncentrującego mieszkańców dzielnicy i okolic.
Hala "JASKÓŁKA" nie "Jaskółki" (sądziłem, że pani Agnieszka, jako rodowita mościczanka, powinna wiedzieć jak sie ta hala nazywa) oraz "mogącego BYĆ" a nie "by", ot takie drobne szczegóły.

Jak będe miał czas przeczytam całość.
Ostatnio zmieniony 05-11-2009, 19:17 przez Deto, łącznie zmieniany 4 razy.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Deto pisze:
Jako dziecko podczas
zabaw i spacerów odkrywałam coraz to nowe zakątki mojej rodzimej dzielnicy: Park, okolice
Mościckiego Domu Kultury, obiekty sportowe Unii Tarnów i czy Dworca PKP.
Nie jestem polonistą, ale czy to "i", ewentualnie "czy" jest tutaj wskazane ? Według mnie powinno być albo "i" albo "czy". Nie żebym się czepiał szczegółów ;)

Nie żebym się czepiała :) ale po lekturze tej pracy zastawiałam się czy pisała ją osoba kończąca studia, czy też szkołę zdecydowanie niższego szczebla. Projekty - ok, ale styl wypowiedzi, zwłaszcza na kilku pierwszych stronach... porażka.

ODPOWIEDZ