RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

"Zdaniem radnego Kwaśnego zawieszony prezydent także na wolności powinien dostawać połowę pensji, a po ewentualnym skazaniu mógłby zostać obciążony tą kwotą."
A słyszał Pan o zasadzie równości wobec prawa? Prezydent już pod to nie podlega?
3150 A Rh+


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Jakub Kwaśny pisze:Jakby ktoś zadał sobie odrobinę trudu i sięgnął do całej wypowiedzi a nie bazował jedynie na celowym przekazie jednego osobnika z Forum to byśmy wszyscy myślę się zrozumieli.

1. Błąd systemu jest ewidentny. Siedział w areszcie - dostawał pół pensji. Jest na wolności dostaje zero.

2. Nie wnikam czy winny czy niewinny - w państwie prawa, każdy ma prawo do obrony i do sprawiedliwości.

3. Obecnie nie wiemy czy zawinił - a został pozbawiony jakichkolwiek poborów. Dodatkowo kaucja i odsetki. Wyobraźcie sobie (niechaj każdy zada sobie to pytanie "A co jeśli jest niewinny?" ; "co ja bym zrobił gdybym był w takiej sytuacji?" )

4. W ten sposób można byłoby wykończyć każdego.

5. Moja wypowiedź w Radio Kraków dosyć jasno mówi:

"Zdaniem radnego Kwaśnego zawieszony prezydent także na wolności powinien dostawać połowę pensji, a po ewentualnym skazaniu mógłby zostać obciążony tą kwotą."


Jeśli byłby winny, suma wypłaconych środków mogłaby zostać potrącona z kaucji. Tak powinno to wyglądać. No ale jak ktoś za cel obrał sobie manipulacje i argumenty nie trafiają to cóż zrobić.

Przynajmniej, gdyby było tak jak mówię, człowiek nie byłby zmuszony do podejmowania pracy w delikatnie mówiąc niezręcznej sytuacji.
Ludzie nie są aż tak tępi żebyś musiał się tłumaczyć. Sygnały jakie wysyłasz czy nawet sam fakt, że to robisz są bardziej niż oczywiste, podobnie jak przekaz płynący z tego:


Zdaniem radnego SLD Jakuba Kwaśnego [...] prezydent został bez środków do życia.

Zdaniem radnego Kwaśnego zawieszony prezydent także na wolności powinien dostawać połowę pensji.



Żeby było jasne jak się żyje "bez środków":
Prezydent Ryszard Ścigała zarabia 184 tys. zł rocznie i także oszczędza. Deklaruje rezerwy w kwocie 130 tys. zł, 250 euro i 700 dolarów oraz 165 tys. zł w papierach wartościowych. Dysponuje ponadto 639 akcjami Azotów, których był prezesem w latach 2001-2006, ma dom o wartości 300 tys. zł, mieszkanie (200 tys. zł) i zabudowaną nieruchomość wartą pół miliona zł.
http://www.temi.pl/temi/tarnow/28-tarno ... bia-wladza

Jesteś bardziej niż żenujący, jako człowiek, nie tylko polityk.

Obrazek

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Oni zawsze będą się kryć. W skali ogólnokrajowej i lokalne koalicja ubecko - platformiana ukręca wszystkiemu łeb. Społeczeństwo polskie daje się okradać od lat.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Jakub Kwaśny pisze:Jakby ktoś zadał sobie odrobinę trudu i sięgnął do całej wypowiedzi a nie bazował jedynie na celowym przekazie jednego osobnika z Forum to byśmy wszyscy myślę się zrozumieli.

1. Błąd systemu jest ewidentny. Siedział w areszcie - dostawał pół pensji. Jest na wolności dostaje zero.

2. Nie wnikam czy winny czy niewinny - w państwie prawa, każdy ma prawo do obrony i do sprawiedliwości.

3. Obecnie nie wiemy czy zawinił - a został pozbawiony jakichkolwiek poborów. Dodatkowo kaucja i odsetki. Wyobraźcie sobie (niechaj każdy zada sobie to pytanie "A co jeśli jest niewinny?" ; "co ja bym zrobił gdybym był w takiej sytuacji?" )

4. W ten sposób można byłoby wykończyć każdego.

5. Moja wypowiedź w Radio Kraków dosyć jasno mówi:

"Zdaniem radnego Kwaśnego zawieszony prezydent także na wolności powinien dostawać połowę pensji, a po ewentualnym skazaniu mógłby zostać obciążony tą kwotą."


Jeśli byłby winny, suma wypłaconych środków mogłaby zostać potrącona z kaucji. Tak powinno to wyglądać. No ale jak ktoś za cel obrał sobie manipulacje i argumenty nie trafiają to cóż zrobić.

Przynajmniej, gdyby było tak jak mówię, człowiek nie byłby zmuszony do podejmowania pracy w delikatnie mówiąc niezręcznej sytuacji.
Zamiast się pogrążać jeszcze bardziej to zastosuj się do myśli, która w tym momencie będzie dla Ciebie najlepsza: ,, milczenie jest złotem " !!!!!!!!!!!!!!!!

Bo od takie pieprzenia to się rzygać chce normalnie człowieku, a miałem Cię za w miarę normalnego POlityka.

Otwórz chodź trochę swoje oczy, które błądzą w innym świecie i zobacz co pospólstwo myśli na ten temat http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=15332
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

A w kwestii formalnej: czy radni mają cokolwiek do gadania w kwestii płacy Ścigały w jego obecnym stanie? Czy ta "połowa" bądź "zero" zależy od jakiejkolwiek decyzji administracyjnej na poziomie miasta czy to są przepisy na wyższym poziomie?


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

Komentarz z http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=15332

"do Stanisławy:Taki "wykształcony" pewnie jeszcze za komuny a taki naiwny i dał się zamknąć na pół roku. Niezbyt to świadczy dobrze o doktorze:)"

rozśmieszył mnie ten komentarz - bo tyle w nim gorzkiej prawdy...

A pan Kwaśny chciał zaistnieć w mediach - darmowa kampania przedwyborcza - to ma teraz anty-kampanię. Jako człowiek uczony, powinien wyciągnąć z tego jakieś wnioski :p... choć polityka to trochę inna bajka niż nauka i innymi prawami się rządzi...

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

On żyje w innym świecie. nie jest w stanie zrozumieć jaką głupotę palnął. Przez przypadek powiedział to co myśli, a teraz każdy cytat swoich słów uznaje za atak na swoją osobę.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Dla Was gościu jest winny, zanim zapadł wyrok. Najlepiej kogoś skazać, zanim zrobi to sąd. No gratuluję!

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

Ja dopuszczam taką sytuację, w której okazuje się, że RŚ jest niewinny. Bo nie mam wiedzy podobnie jak i Wy jaki jest materiał dowodowy i jaka jest prawda. To zadanie dla sądu. Więc z ferowaniem wyroków poczekałbym na proces. Problem polega na tym, że jak "Państwo" zrobiło krzywdę Romanowi Klusce to wy krzyczycie złe państwo! Kto mu teraz zwróci za upadek Optimusa? etc. A jak się okaże, że RŚ jest niewinny to zapadnie cisza, albo zaraz będzie, że to zły sąd bo go nie wsadzili do więzienia.

Nie mam wątpliwości, że jeśli okaże się winny powinien ponieść surową karę. Nie mam wątpliwości, że z chwilą skazania powinien przeprosić i rozstać się z życiem publicznym. Nie mam wątpliwości, że z chwilą skazania powinien zostać obciążony zadośćuczynieniem, a sprawiedliwości powinno stać się zadość, ale dopiero PO WYROKU

Nawet mordercy mają prawo do obrony i sprawiedliwego procesu. Wy Ryszardowi Ścigale już proces urządziliście. Wy już wyrok nawet wydaliście. Nie był to dla mnie prezydent z mojej bajki. Ale w swoim życiu staram się kierować zdrowym rozsądkiem. I patrzę na tę sprawę z boku i przez pryzmat człowieka.

EOT z mojej strony.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

http://www.mpec.tarnow.pl/index.php/organyspolki A wielmożny Ryszard to w radzie chyba za darmo nie urzęduje ??? No chyba, że te informacje są nieaktualne na oficjalnej stronie MPEC????

Kuba idziesz już poniżej kreski minimalnej progu wyborczego, jak nie wiesz gdzie twój przyjaciel stołki grzeje.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Jakub Kwaśny pisze:I patrzę na tę sprawę z boku i przez pryzmat człowieka.
Zapomniałeś dodać: który został bez środków do życia !

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

[/quote]
Jakub Kwaśny pisze: Dla Was gościu jest winny, zanim zapadł wyrok. Najlepiej kogoś skazać, zanim zrobi to sąd. No gratuluję!
Nie wiem jakie czytasz posty, ale teraz chodzi o twoja wypowiedź odnośnie biednego i bez środków do życia. Chłopie żyjesz w innym świecie i weź czytaj dokładnie co ludzie piszą w swoich postach i co cytują
Roberto pisze: Cytat:
Prezydent Ryszard Ścigała zarabia 184 tys. zł rocznie i także oszczędza. Deklaruje rezerwy w kwocie 130 tys. zł, 250 euro i 700 dolarów oraz 165 tys. zł w papierach wartościowych. Dysponuje ponadto 639 akcjami Azotów, których był prezesem w latach 2001-2006, ma dom o wartości 300 tys. zł, mieszkanie (200 tys. zł) i zabudowaną nieruchomość wartą pół miliona zł.

http://www.temi.pl/temi/t...-zarabia-wladza
Więc jak nie ma pieniędzy na życie to niech się pozbędzie tego co oszczędzał a później jak go sąd uniewinni, niech żąda odszkodowania od Państwa za poniesione koszty materialne. NA biedaka nie trafiło więc sobie da rade. Ja w swoim poście nigdy nie pisałem, że jest winny jak 3/4 forumowiczów. Więc teraz nie odwracaj kota do góry ogonem.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Kwaśny po raz kolejny odwraca kota ogonem i próbuje nas przekonać, że nie powiedział tego co powiedział. Nikt od jakiegoś czasu nie napisał tutaj jednego słowa na temat niewinności, bądź winy Ścigały, tylko o wypowiedzi przyjaciela na temat ciężkiej sytuacji prezydenta bez środków do życia oraz do wypowiedzi, że powinno mu się wypłacać chociaż 6 tysięcy. on jest tak oderwany, że nie dostrzega swojej ignorancji. Na szczęście wielokrotnie go zacytuję przed wyborami, żeby nieświadomi przypadkiem nie pomylili się przy oddawaniu głosu.

ps. jakaś zaraza na SLD? Kalisz chrzci dziecko, Jaruzelski się spowiada, a Kwaśny zaczął cytować biblię. SANTO SUBITO!

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Jakub Kwaśny pisze:I patrzę na tę sprawę z boku i przez pryzmat człowieka.
Otwartym pozostaje pytanie defekatora:
Czy ta urzędniczka, która siedziała w areszcie w związku z aferą łącznikową też otrzymywała połowę pensji? Czy ktoś się nią martwi obecnie jeżeli nie ma środków do życia ?
Jakoś los owej urzędniczki pana Kwaśnego nie przejął tak jak pozbawionego środków do życia prezydenta miasta.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ozi26, formalnie nie został chyba odwołany - sytuacja analogiczna do UMT gdzie na BIP oraz na tarnow.pl nadal widnieje jako Prezydent Miasta.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dla Was gościu jest winny, zanim zapadł wyrok.
Nie kłam! Nigdzie nie napisałem, że jest winny. Populistyczne hasła i cytaty z Biblii możesz rzucać wyborcom na wiecach - może łyknął takie teksty. Pensje prezydencką pobierał przez 8 lat. Wcześniej jako prezes największej spółki w Tarnowie na pewno biedy też nie był. Skoro nie umiał zadbać o budżet domowy i odłożyć coś na czarną godzinę to tym bardziej nie nadaje się na prezydenta miasta. Pisanie, że nie ma środków do życia jest delikatnie mówiąc bezczelne.
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ