Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Gdy widzę różne filmy "pokazujące jak jest naprawdę" to omijam je szerokim łukiem bo zazwyczaj prawda jest tam dość subiektywna i wybiórcza.

To samo dotyczy migrantów. Z jednej strony mamy materiały pokazujące przykładnych biednych imigrantów z dziećmi wzbudzających litość z drugiej jakiś murzynów rzucających kamieniami. I cały czas mam wrażenie, że ani jedne ani drugie nie pokazują całej prawdy - za to są bardzo wygodne - każdy może sobie wybrać taką wersję prawdy jaka mu pasuje.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:Gdy widzę różne filmy "pokazujące jak jest naprawdę" to omijam je szerokim łukiem bo zazwyczaj prawda jest tam dość subiektywna i wybiórcza.

To samo dotyczy migrantów. Z jednej strony mamy materiały pokazujące przykładnych biednych imigrantów z dziećmi wzbudzających litość z drugiej jakiś murzynów rzucających kamieniami. I cały czas mam wrażenie, że ani jedne ani drugie nie pokazują całej prawdy - za to są bardzo wygodne - każdy może sobie wybrać taką wersję prawdy jaka mu pasuje.
Bo tak jest. Sam wiele podróżowałem w życiu i widziałem w arabskich krajach biedę, nachalnosc i nieokrzesanie, a zdrugiej strony widziałem ludzi dobrego serca , którzy sięuśmiechali pomimo cięzkiego żywota. Byli ludzie anal;fabeci, a byli ludzie wykształceni. Wszystko co ich łączyło to ODMIENNOSC ode mnie. Ale samo bycie odmiennym nie przesądza o tym czy ktoś jest zły czy dobry. W koło sami katolicy,ludzie wychowani w Polsce, z tego samego kręgu kulturowego a sa przecież gwałty, morderstwa i oszustwa. Ktoś zbija własnie kapitał polityczny na strachu przed nieznanym. Widac , ze najwieksze obawy tradycyjnie sa na wsi.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Nie ma co się dziwić, skoro w ostatnich latach wszelkie TeFałeNy i inne media serwowały w każdych wiadomościach informacje o muzułmańskich terrorystach, którzy wszędzie się wysadzają i mordują innowierców, a teraz mówią, że ci sami to biedni uchodźcy, głównie kobiety i dzieci, to...
Kto ma uszy ten słucha.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Jan Kowalski pisze:Nie ma co się dziwić, skoro w ostatnich latach wszelkie TeFałeNy i inne media serwowały w każdych wiadomościach informacje o muzułmańskich terrorystach, którzy wszędzie się wysadzają i mordują innowierców, a teraz mówią, że ci sami to biedni uchodźcy, głównie kobiety i dzieci, to...
Kto ma uszy ten słucha.

To może mieć spory wpływ. W głównych telewizjach pokazywany jest głównie pozytywny obraz uchodźców. A na ludzi wywiera to dokładnie odwrotny wpływ niż był zamierzony. Gdyby materiały były bardziej obiektywne i pokazywano zarówno tych przyzwoitych na prawdę potrzebujących pomocy, jak i roszczeniową hołotę pędzącą tu po zasiłki to może strach przed nimi byłby mniejszy. Bo tak ludzie odnoszą wrażenie, że telewizja pokazuje nieprawdę a do Europy chcą przedostać się wyłącznie obiboki, zadymiarze i gwałciciele.

Tak samo spychanie problemu ewentualnego terroryzmu. Nie ma co udawać, że wśród uchodźców nie mogą znaleźć się terroryści. Ale o tym trzeba informować i mówić jakie są zabezpieczenia, jak i czy są sprawdzani, jak duże jest zagrożenie itp.


Te same zarzuty zresztą mogę odnieść do tych pokazujących materiały negatywnie nastawione do uchodźców - też manipulacje i wyłącznie jedna strona medalu. Sporo mówiło się o odsetku przestępstw popełnianych przez muzułmanów w krajach takich jak Niemcy czy Szwecja - przemilczano sprytnie natomiast to, że w większości przypadków ich sprawcami nie są muzułmanie migranci ale muzułmanie rodzimi - z rodzin, które w tych krajach mieszkają od dwóch lub trzech pokoleń.

Mało kto wie, że na przełomie wieków przyjęliśmy do Polski około 80 tys. Czeczenów (wówczas opinia publiczna z nimi sympatyzowała, ale terroryzm islamski miał i ma tam nadal solidną bazę) i nic strasznego się nie stało a oni po prostu rozpłynęli się jakoś po kraju i Europie.

A teraz mamy histerię (bo inaczej tego nie mogę nazwać - normalnie rozsądnym na ogół ludziom rozum odebrało sprawiając, że widzą wyłącznie skrajności)z powodu 5 czy 7 tysięcy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Roberto »

https://www.facebook.com/OptymalizacjaZ ... nref=story" onclick="window.open(this.href);return false;

- Jeśli prawo kraju jest islamskie, wtedy będziemy je przestrzegać
- A jeśli nie jest islamskie ?
- Jeśli nie jest islamskie, wtedy prawo tego kraju i ci którzy je ustanawiają idą do piekła


kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Kiedyś powoływanie się na wiki było lekkim obciachem. Dziś bez żenady wkleja się jakieś wypociny z YT albo Facebooka.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

kato pisze:Kiedyś powoływanie się na wiki było lekkim obciachem. Dziś bez żenady wkleja się jakieś wypociny z YT albo Facebooka.
Niemniej jednak zdjęcia są tam raczej autentyczne i nie ma co chować głowy w piasek i udawać, że takie rzeczy w związku z mniejszościami muzułmańskimi nie występują.

Bardziej niż do źródła doczepiłbym się do formy. Ctrl+c, ctrl+v i pogrubiamy. Strasznie dużo do dyskusji to wnosi :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Nie wiem czemu zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się dowcip A. Mleczki. Przed monitorem siedzi rozchełstany, nieogolony facet i pisze: "mam na imię Wojtek i też mam 13 lat".
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


green123
Archont
Posty: 974
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: green123 »

Na stronie gazety krakowskiej jest informacja, że Roman Ciepiela wyraził gotowość do przyjęcia do Tarnowa kilku rodzin uchodźców, jednak chciałbym uzyskać na to dofiansowanie z Unii Europejskiej. I ja się teraz pytam na kogo koszt. Na koszt mieszkań socjalnych dla tych najbardziej potrzebujących? Dlaczego mieszkania dla imigrantów rzuca się na duże miasta i duże gminy. Dlaczego np. nie lokuję się ich np. w gminach podobnych jak gmina tarnów czy gmina lisia góra? Dlaczego wszystkie baty ich utrzymania mają wziąć miasta ? Słyszeliście pewnie o mieście w Szwajcari, ktora przyjmując kilka rodzin imigranckich , popadła w budżetową pułapkę. Jest zadłużona. To samo może spotkać Tarnów. Jest przekonany na 100%, że spośród tych co przyjadą do Tarnowa(nie mówie o fundacji estera) tylko tych na polecenie UE, przeważająca większość nie będzie się chełbić się pracą.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Roberto »

kato pisze:Kiedyś powoływanie się na wiki było lekkim obciachem. Dziś bez żenady wkleja się jakieś wypociny z YT albo Facebooka.
defekator pisze:
kato pisze:Kiedyś powoływanie się na wiki było lekkim obciachem. Dziś bez żenady wkleja się jakieś wypociny z YT albo Facebooka.
Niemniej jednak zdjęcia są tam raczej autentyczne i nie ma co chować głowy w piasek i udawać, że takie rzeczy w związku z mniejszościami muzułmańskimi nie występują.

Bardziej niż do źródła doczepiłbym się do formy. Ctrl+c, ctrl+v i pogrubiamy. Strasznie dużo do dyskusji to wnosi :D
kato pisze:Nie wiem czemu zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się dowcip A. Mleczki. Przed monitorem siedzi rozchełstany, nieogolony facet i pisze: "mam na imię Wojtek i też mam 13 lat".
Wybaczcie, nie sądziłem że jesteście z widowni Faktów TVN która do zrozumienia przekazu potrzebuje interpretacji jego autora.



Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Goscinny pisze:No tak "to jest na YT, to musi być prawda"
Nie, jakaś biała lafirynda spontanicznie skrzyknęła na przedmieściach Londynu udawany protest udawanych muzułmanów w towarzystwie udawanej policji na ulicach na niby zamkniętych :lol:


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

@Roberto - odpuść. Oni nawet jak to zobaczą: https://www.facebook.com/OptymalizacjaZ ... 926032472/" onclick="window.open(this.href);return false; to i tak powiedzą że ustawka. Ten typ tak ma. Czytam to forum od jakiegoś czasu i widzę że tu do stałych wypowiadaczy logika nie przemawia.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

LaRg pisze: https://www.facebook.com/OptymalizacjaZ ... 926032472/" onclick="window.open(this.href);return false;
"tak sie bawia muzulmanie we Francji niebawem rowniez i w Polsce....."


E tam - u nas od dawna znane są takie zabawy :)
https://www.youtube.com/watch?v=wmzn3o-xqVI" onclick="window.open(this.href);return false;
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Typowe - albo z nami się zgadzasz, albo jesteś "widownią faktów TVN". Śmieszni jesteście ze swoją "logiką" i prawdą objawioną.

defekator, to Twoje to przecież prowokacja reżimu :) TVN i kogo tam chcesz. To się nie liczy.

ODPOWIEDZ