Prezydent Tarnowa 2010-2014

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gadoid pisze:Józef Rojek odpowiada: Mam doświadczenie zarówno w kandydowaniu, jak i rządzeniu miastem.
Uważajcie, jak otwieracie lodówkę, pralkę czy nawet drzwi do domu ;)


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Józef Rojek w Tarnowie, Edward Czesak w Brzesku?
WYBORY SAMORZĄDOWE. Prawo i Sprawiedliwość zwiera szeregi w "walce" o samorządy: wojewódzki, powiatowe i gminne

Batalia o samorządy rozpoczęta. Niewykluczone, że w Tarnowie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta będzie Józef Rojek (przypomnijmy, że to tej pory na lokalnej giełdzie nazwisk pojawiły się trzy osoby: Anna Czech - dyrektor szpitala wojewódzkiego, Jacek Pilch - poseł i Marian Iwaniec - dyrektor szkoły w Wojniczu).

Józef Rojek był już gospodarzem miasta w latach 1998 - 2002. - Nie zaprzeczam i nie potwierdzam. Czas pokaże - uciął szybko rozmowę na ten temat podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł Rojek. Takiego scenariusza (start w wyborach na burmistrza) nie wyklucza także poseł Edward Czesak, który - indagowany przez naszą - redakcję przyznał, iż takie postulaty pojawiają się w gronie brzeskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości. - Ostateczne decyzje w sprawie kandydatów zapadną latem - stwierdził na konferencji prasowej.

Obaj parlamentarzyści tłumaczyli, że wybory samorządowe są bardzo istotne. - Chodzi o to, by jak najwięcej, jak najlepiej wykorzystać unijne dotacje. A z tym, jak wynika z wielu rankingów, bywa różnie.

Podobnego zdania jest szefowa Klubu Parlamentarnego PiS, poseł Grażyna Gęsicka, była minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Jej zdaniem wielu doświadczonych posłów powinno ubiegać się o funkcje samorządowe, by maksymalnie najlepiej wykorzystać środki Wspólnoty Europejskiej. Przemawia za nimi doświadczenie i wiedza. - Nasza wyborcza strategia jest bardzo prosta. Będziemy namawiać parlamentarzystów PiS, aby - jeśli mają oczywiście na to ochotę - ubiegali się o stanowiska wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - mówi szefowa Klubu Parlamentarnego PiS, Grażyna Gęsicka.

Trwają przygotowania do ustalenia listy nazwisk kandydatów na radnych wojewódzkich, powiatowych i miejskich. Partia, zgodnie z zaleceniami ostatniego kongresu, chce odmłodzić listy. Dlatego niewykluczone, że w gronie kandydatów na radnego wojewódzkiego pojawią się Wojciech Skruch, radny powiatu tarnowskiego czy Grzegorz Kądzielawski, radny miejski. Jakkolwiek pierwsza jaskółka wiosny nie czyni - mowa o decyzji kongresu, we władzach krajowych PiS, pojawili się Marek Drwal (szef struktur miejskich w Tarnowie) i Dawid Chrobak (radca prawny, szef biura poselskiego w Zakliczynie).

PiS wystawi także kandydatów na wójtów i burmistrzów w większości gmin w tarnowskim okręgu wyborczym. Podczas konferencji prasowej podsumowano także ostatni Kongres PiS. - Nasz program dla Polski, to nie lista pobożnych życzeń ale realny projekt, który po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, zrealizujemy - zapewniali posłowie Edward Czesak i Józef Rojek.

MIROSŁAW KOWALSKI

miroslaw.kowalski@dziennik.krakow.pl


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

Lepszy juz Rojek niż Czechowa. Boję się to powiedzieć, ale coraz bardziej mi się wydaje, że wybiorą Ricza na kolejną kadencję. Może dobrze, w końcu bez żalu będę się mógł z Tarnowa wyprowadzić na wieś.
I na koniec małe haiku:
Lepiej nosić w dupie pręta, niz mieć Ricza prezydenta!

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Na wsi takimi haiku zrobisz karierę - im wcześniej tym lepiej. :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Hmm kolejne zobowiązanie? Obiecujesz nosić tego pręta jak go wybiorą wyborcy?

Ja o biczowaniu przy fontannie jeszcze nie zapomniałem, Proboszczu.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Proboszcz, chyba zagłosuję na Ricza. Nie mogę patrzeć jak się w tym Tarnowie męczysz ;)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Proboszcz pisze:Lepszy juz Rojek niż Czechowa. Boję się to powiedzieć, ale coraz bardziej mi się wydaje, że wybiorą Ricza na kolejną kadencję. Może dobrze, w końcu bez żalu będę się mógł z Tarnowa wyprowadzić na wieś.
I na koniec małe haiku:
Lepiej nosić w dupie pręta, niz mieć Ricza prezydenta!

Czym Ci zawiniła obecna władza, a co zrobił poprzedni Pisowski działacz. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Znana anegdota mówi że gdy prezydentem był pan z PISu to jego zastępcy całą pracę wykonywali goniąc się z telefonami po Urzędowych korytarzach

[ Dodano: 15-03-2010, 18:10 ]
Boruta pisze:Proboszcz, chyba zagłosuję na Ricza. Nie mogę patrzeć jak się w tym Tarnowie męczysz ;)
Chłopie jestem z Tobą sercem i czynem. Po co nam w mieście te wiejskie zrzędy. Niech idą po dopłaty do wójta a nam mieszczanom żyć w mieście normalnie pozwolą. Jedyne czego Tarnów potrzebuje to dalszy rozwój a nie narzekanie i realizowanie wytycznych 1 sekretarza PIS.


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

starówka pisze:
Proboszcz pisze:Lepszy juz Rojek niż Czechowa. Boję się to powiedzieć, ale coraz bardziej mi się wydaje, że wybiorą Ricza na kolejną kadencję. Może dobrze, w końcu bez żalu będę się mógł z Tarnowa wyprowadzić na wieś.
I na koniec małe haiku:
Lepiej nosić w dupie pręta, niz mieć Ricza prezydenta!
Czym Ci zawiniła obecna władza, a co zrobił poprzedni Pisowski działacz. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Znana anegdota mówi że gdy prezydentem był pan z PISu to jego zastępcy całą pracę wykonywali goniąc się z telefonami po Urzędowych korytarzach

Absolutna prawda, w przeciwienstwie do obecnej wladzy, gdzie Prezydent Ryszard Scigala sam wszystko robi. Najpierw projektuje, wydaje decyzje, pozniej kopie dolki, pustaki nosi, muruje i maluje a pozniej jeszcze przecina wstege.

Docelowo w 2019 bedzie jedynym samowystarczalnym Prezydentem Miasta w Polsce, bez koniecznosci posiadania aparatu urzedniczego. Po co nam zatem Centrum Administarcyjne, wystarczy budka:)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

A czy ktoś Ci broni kandydować. Stwórz tak jak on zaplecze i idź do najbliższych wyborów.
Dziwne to dla Ciebie, że Mieszkańcy Tarnowa ( a nie mieszkańcy czyli przyjezdni ) obdarzyli go zaufaniem. Był on w polityce człowiekiem nowym, sprawdzonym w zarządzaniu firmą a nie miastem. Jednak potrafi zarządzać i takim tworem jakim jest Tarnów w przeciwieństwie od związkowców przywiezionych z małych miasteczek w teczkach przez partyjnych kolesi.
Zobacz na Poznań, Wrocław, Rzeszów tam nikt nie narzeka że prezydent ma jedyny i ostateczny głos, a miasta kwitną i nikt nie narzeka. Pewnie zaraz ktoś będzie myślał o stadionie, no cóż, ale ja i tak wole stadionową obsuwę w czasie niż brak stadionu.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

starówko Weredyk pracuje dla Ziobry i Rojka czy jak mu tam... on musi narzekać żeby trochę elektoratu zdobyć, oni inaczej nie umieją jak tylko dyskredytować śmiertelnych wrogów ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Zobacz na Poznań, Wrocław, Rzeszów tam nikt nie narzeka że prezydent ma jedyny i ostateczny głos, a miasta kwitną i nikt nie narzeka
Pan kolega samo sobie odpowiedział na pytanie.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

no to na taczki Pis-owskiego klakiera
to jest chyba forum wymiany myśli, pomysłów, a nie agitacji dla tych co tylko kandydować potrafią


Autor tematu
Weredyk

Post autor: Weredyk »

Rzufie pragne Cie uprzejmie poinformowac, ze obecne wladze zrealizowały 3 czy 4 konkretne pomysly z mojego programu ad 2006, w ktorym zamiast abstrakcji wskazywalem prezycyjne rozwiazania. Wiele pomyslow dotychczas nie zostalo jeszcze zrealizowanych...

Rzufie elektorat negatywny Prezydentowi wciaz rosnie, to nie tylko ja, ale w miare uplywu czasu coraz wieksza liczba osob, urzednicy, nauczyciele, uczniowie (vide sprawa Horbacewicza), kibice, pominieci w encyklopedii a jeszcze zyjacy, wreszcie szarzy Tarnowianie. Na pewno nie bedzie tak latwo jak 4 lata temu.

PS Starówko:) Chyba starcza demencja dala Ci sie we znaki. Czas moze zazyc geriavit a pozniej pisac o taczkach:)


Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

Eh, gdyby się tak ich wszystkich dało wywieść na taczkach. Rozmarzyłem się.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Weredyku to dlaczego nie lecisz na prezydenta? Nie masz odwagi? Chcesz się marnować całe życie jako consigliere? :lol:

ODPOWIEDZ