Czy gdzieś w Tarnowie można się przebadać alkomatem??

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
OlympusMons
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 14-02-2013, 16:27

Czy gdzieś w Tarnowie można się przebadać alkomatem??

Post autor: OlympusMons »

Nie chodzi mi o alkomat typu za 200pln z media markt tylko o coś bardziej wiarygodnego jak alkomat barowy. Z tego co wiem na komisariacie tego zrobić nie można.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Post autor: kwaciu »

Fakt. Kiedyś popiliśmy z kumplem. On chciał wracać na drugi dzień do Brzeska swoim autem. Żonka wo obwiozła: Narutowicza, Mościce koło zajezni i Trauguta i nigdzie nie mieli alkomatu, z którego mógł skorzystać.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Na Bandrowskiego jest wydział ruchu drogowego policji, tam. Ja tak kiedyś po sylwku dmuchałem, nie było problemu z tego powodu.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Potwierdzam, na Narutowicza można sprawdzić zawartość w zawartości ;)
Zgłaszasz się do oficera dyżurnego i zabiera Cie na badanie, nawet dostaniesz kwit w formie paragonu z uzyskanym wynikiem. Wszystko za darmoszkę.


Autor tematu
OlympusMons
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 14-02-2013, 16:27

Post autor: OlympusMons »

Baxon. a kiedy się tam badałeś ostatnio??

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Jak na razie jedyny raz ;) w grudniu albo listopadzie.


Autor tematu
OlympusMons
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 14-02-2013, 16:27

Post autor: OlympusMons »

2 lata temu będąc w Krk woziłem się taksówką do trzech komisariatów i w żadnym mnie nie zbadano po przeróżnymi pretekstami. Na takse wydałem 40pln straciłem ze 3h i stwierdziłem, że przez ten czas już wytrzeźwiałem i śmiało mogę wracać do domu.
Co ciekawe rok wcześniej sytuacja podobna z tym, że kolega miał być kierowcą ale pojechał tylko do jednego komisariatu i oczywiście usłyszał jakąś wymówkę.
Pytam z ciekawości bo nie dawno miałem podobną sytuacje w Tarnowie. Pewnie nie wszyscy mają takie dylematy dnia następnego :) i bez problemu wsiadaja za kółko ale ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem prowadzenia na "podwójnym gazie". Wychodzi więc na to, że mam "wyrzuty sumienia" i lekkie poczucie winy ;P

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

OlympusMons, o ile mi się zdaje, jeśli na posterunku/komisariacie jest alkomat to muszą cię zbadać jeśli chcesz wsiąść za kółko a nie jesteś pewny. Jak tego nie zrobią a ty potem spowodujesz wypadek i wyjdzie >0,2 to mogą odpowiadać co najmniej za niedopełnienie obowiązków.
Rozłożenie całej aparturki trwa około 5 minut, więc pewnie chodzi o to, że się nie chciało, ja dmuchałem tak w Dobczycach, tam nikt nie widział problemu.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

muszą cię zbadać jeśli chcesz wsiąść
Nie muszą. Mogą gdy nie mają ważniejszych spraw na głowie co w rezultacie sprowadza się do "widzimisię" dyżurnego.

Dlatego trzeba grzecznie poprosić i uzasadnić potrzebę badania. Ja osobiście badałem się w Karpaczu po weselu - chętni nie byli ale jak wytłumaczyłem okoliczności to zmienili nastawienie. Zresztą im się nie dziwię, pewnie mają pełno osobników idących badać się dla zabawy.


Frytek
Proedroj
Posty: 465
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Na Ksiedza Indyka tez nie ma problemu.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Ja musiałem poczekać kilka minut żeby na dyżurce pojawił się drugi oficer. Tyle. Żadnych wymówek i pytań.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

OlympusMons, kto Ci takich bredni naopowiadał ja zawsze po imprezie korzystam z instytucji jaką jest policja na Narutowicza i nie ma problemów :)


Autor tematu
OlympusMons
Obywatel
Posty: 6
Rejestracja: 14-02-2013, 16:27

Post autor: OlympusMons »

Lilith- to żadne głupoty
http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/10 ... ,id,t.html

a pierwszy komentarz przeczytałeś?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

OlympusMons, może zabrakło magicznych słów - 'dzień dobry', 'przepraszam', 'czy można'? I przede wszystkim - 'dziękuję'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


krzysi3k
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 19-03-2012, 12:05

Post autor: krzysi3k »

Na Indyka jak i w Komendzie na Traugutta nie ma z tym problemu pod jednym warunkiem: Aktualne prawo jazdy. Jestem ciekaw co by było gdyby ktoś chciał rowerem jechać a nie samochodem?

ODPOWIEDZ