Czwórmiasto

Wiadomości "z miasta".

dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Jela pisze: Ktoś stworzył COP i warto to kontynuować[....] Zróbmy to porządnie, :)
W tym jednym sié z kolegá zgodzé ;)
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

trix nie przesadzaj. Mam Ci wysłać CV i aktualne ITR plus medical ?
Proszę, bez niepotrzebnych złośliwości. Możemy bez tego żyć ?
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

trix pisze:Może te aglomeracje to zna, ale nie w Polsce.
Jela, zamiast podać konkretną odpowiedź na konkretne pytanie zaczynasz po swojemu jakieś mętne ogólniki. Co do logiki w naszej biurokracji to jakoś jej nie zauważyłem, natomiast prawo Parkinsona jak najbardziej i na każdym kroku.
Reasumując: podaj przykład ze współczesnej Polski albo nie będzie hołdu :)
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

maup proszę bardzo. Zespół portowy Szczecin-Świnoujście. To samo Gdynia, Gdańsk, Sopot. Niewielu ludzi wie jak ograniczono liczbę urzędników i zbędną biurokrację. Ale stało się. Podaję adres : Szczecin Plac Batorego 4. Kilkanaście lat temu pełen urzędników obecnie praktycznie pustki a gmaszysko ogromne. :)
Na hołdy przyjdzie czas gdy coś podobnego da się zrobić u nas. :)
Prawo Parkinsona jest redukowalne ale to muszą zrobić ludzie. To nie są mętne ogólniki lecz rodzaj idei, której warto się trzymać. Tak jakby wznieść się ponad podziały lokalne. :)
Są takie pojęcia jak dobro wspólne o których należy przypominać i je realizować niezależnie od poglądów :) Uczciwie opisuję to co widziałem i wiem i dlatego jestem za powstaniem, niech to będzie "czwórmiasto". :)
Zając najlepszy jest w śmietanie.


Autor tematu
igor
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 21-07-2010, 14:35

Post autor: igor »

No i sami zobaczcie - każdy z Was widzi to jakoś (jedni w podobny sposób inni na swój własny). I wygląda na to że samorządy tak samo jak Wy nie mają ani konkretnych pomysłów, ani konkretnej wiedzy na temat tego co faktycznie można, a co potrzeba wspólnie zrobić.
Ale porozumienie jest i czterech włodarzy jest usatysfakcjonowanych z dobrze spełnionego obowiązku ... nie ważne, że za tym nie idzie nic więcej ponad wymianą dokumentów między urzędami.
A konkretów jak nie było tak nie ma.
Oczywiście współpracować należy, tak samo jak rozmawiać o wspólnych problemach i możliwościach ich rozwiązania. Ale najpierw dobrze byłoby znaleźć konkret, na którym można się oprzeć. Gdyby to był prywatny biznes to managerowie z takim "nastawieniem na konkretne działanie" już dawno musieliby szukać sobie innej roboty. Ale widać przywykliśmy do tego że urzędnicy przerzucają się pustosłowiem. Ba! Wielu podatnikom to nawet odpowiada - bo skoro mało kto rozumie co się kryje za tym pustosłowiem to pewnie jest to mądre ...


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Jeden konkret jest:

"chcemy stworzyć jednolity obszar funkcjolanlny".


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jela pisze:Proszę, bez niepotrzebnych złośliwości. Możemy bez tego żyć ?
Absolutnie nie chciałem żeby to wyszło złośliwie, nawet w najmniejszym kontekście.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »



Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Piszę pracę mgr. w temacie stworzenia strategii rozwoju dla potencjalnego obszaru funkcjonalnego czwórmiasta. Jednym z elementów strategii ma być odwołanie się do koncepcji miasta kreatywnego, w związku z tym na początek muszę zbadać obecny potencjał kreatywny Czwórmiasta, a jednym z elementów tego badania jest wywiad z mieszkańcami, dlatego jeśli macie chwilkę, to proszę was o wypełnienie króciutkiej "ankiety"

http://moje-ankiety.pl/respond-63749.html

ODPOWIEDZ