"Tanie paliwo" w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja na razie zmniejszyłem dawkę gazu. Auto nadal jeździ tak samo, a o ile spalanie spadło okaże się za kilka dni :D


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

hightower - bus na miesięcznym studenckim ; D

Mnie kolega polecił ostatnio nabić opony do 3,3 bar ... nabiłem do 3,2 i faktycznie, auto leci niemalże samo... ale z hamowaniem nieco gorzej ; ) Upuściłem do 2,1.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ta i jeszcze zapylany moczem :-/
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

kierowca pisze:Oby ceny się unormowały a najlepiej nieco opadły. Inaczej można dostać białej gorączki, która prowadzi do wiadomych efektów... http://s******
Troliska nabierające ludzi na smsy po 25 netto są już na każdym forum.
Takiemu "misiowi" blokować IP dożywotnio.
Ostatnio zmieniony 04-11-2011, 22:21 przez sybirak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

sybirak, właśnie miałem szukać po ile są te smsy zaczynajace się od 8..., ale że dzisiaj piątek, to jakoś mi się odniechciało...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 261
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

te zaczynające się od 8 to w sumie drobiazgi kosztują (poniżej zeta za sztukę) - hardkor się robi przy tych z 7 i 9 na początku - tu faktycznie maksymalna cena netto to 25 zeta;
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ES95
5,22 - Bonarka
5,27 - Bliska, jakieś 5 km za Targowiskiem (DK4)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

E95 5.30 Orlen w Brniu (ten z wulkanizacją)
Na shellu rano 5.49 :shock:
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

tej bonarkowej - w zasadzie auchanowej nie kminie, o co chodzi że jest tańsza, jakiś gorszy sort czy jak :(, szkoda silnka :oops:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

hightower, nie, ja na niej jeżdżę i nie narzekam.
Chodzi bardziej o to, żeby przyciągnąć ludzi, jesteś na miejscu to jest duże prawdopodobieństwo, że wejdziesz i coś kupisz.

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ja się spotkałem z opiniami że to jakiś gorszy sort, dlatego wolę nie ryzykować. :evil:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Trochę na temat ryczałtu:

Ryczał i kilometrówka przy delegacjach została ustalona 14.11.2007 przy cenach paliwa:
E98: 4,68 zł
E95: 4,45 zł
Dizel: 4,16 zł
LPG: 2,27 zł

Dziś ceny mamy:
E98: 5,71
E95: 5,49
Dizel: 5,54
LPG: 2,89

Aby mieć pełny pogląd jak niskie są obecnie stawki należy też zwrócić uwagę, że podwyżka ryczałtu w 2007 była znikoma i wynosiła około 20 zł. Obecny ryczał jest tylko o 33,3 zł większy (dla limitu 500 km) niż ten w 2003 roku kiedy paliwo było po 3,35 !!!

Pracodawcom każda podwyżka na pewno nie na rękę ale chyba czas podnieść stawki. Obecnie każdy kto jeździ prywatnym samochodem w pracy tak na prawdę dokłada do biznesu. Przy średnim spalani w mieście około 9 l (w moim przypadku) samo paliwo kosztuje mnie około 50 zł za 100 km. Dodać do tego oleje, płyny to pewnie wyjdzie na zero. A za co naprawiać samochód ?

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 261
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ha!
Pracodawcy mają ręce "częściowo" związane - stawki kilometrówki są regulowane rozporządzeniem MPiPS - i trwają w miejscu od 2007 jak napisałeś. Pracodawca może oczywiście w regulaminie zakładowym ustalić wyższą stawkę, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że kilometrówka tylko do limitu określonego w rozporządzeniu jest wolna od podatku dochodowego i nie stanowi podstawy do naliczenia składek ZUS - czyli defakto "nadwyżka" staje się składnikiem wynagrodzenia z w/w obciążeniami.
PS.
Też mnie boli niezmienność stawki za km od lat kilku....
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Kurcze pieczone, teraz to żałuje że się pozbyłem mojej astry z silnikiem isuzu. Maszyna była nie do zniszczenia, paliła kolo 6 litrów BIO bo na takim jeździłem a jak się jej mieszanke zalało z ON to wychodziło 5 litrów. Miała przejechane 530 000 i dalej jeździ az sie łezka w oku kręci jak ją widzę u sasiada w garażu. :D
A co do BONARKI, to też już kilka razy lałem do mojej LALI na full i nic się nie działo a LAGUNY sa bardzo wrażliwe na REPE.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

ozi - bo może 'efekt' wyłazi po dłuższym czasie zalewania :oops:
Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

ODPOWIEDZ