PYTANIA DO PANI RZECZNIK PREZYDENTA MIASTA TARNOWA

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

W jaki sposób przewidziany jest ruch rowerowy w kierunku od Wałowej w dół po wyremontowaniu ulicy Krakowskiej.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:Gdzie słyszymy?
Ja mam mapkę, chcesz? Nie znam stanu jej aktualności.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

hurricane, no właśnie kiedyś na początku koncepcji była mowa o takim wiadukcie, potem im przeszło - może teraz znowu ktoś ma genialny pomysł.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jeszcze Ci podam link do wiadomości, gdzie jest wypowiedź "Najwyższego Drogowca Tarnowa" nt. ww. pomysłów: //http://www.intermaks.pl/index.html?grp= ... l&strona=5

Dlatego chodzi mi o szerokość prześwitu pod wiaduktem kolejowym wc. al. Al. Tarnowskich, bo jak będzie to jezdnia o szerokości 7m. plus chodnik to ja dziękuję za to z góry. Jak będę miał jak to wrzucę jakoś tę mapkę.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Może Pani Rzecznik się orientuje czym kierowano się przy remoncie murów miejskich wstawiając kratę w dość urokliwe i wygodne przejście przy ulicy Wąskiej obok pomnika Bema. Bo patrząc na to z boku decyzja taka wydaje się być pozbawiona jakiegokolwiek sensu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


D.Kunc-Pławecka
Obywatel
Posty: 95
Rejestracja: 10-02-2010, 11:31

Post autor: D.Kunc-Pławecka »

Schody przy ulicy wąskiej nie miały żadnego uwarunkowania historycznego (pierwotnie w tym miejscu znajdowała się baszta), dlatego, decyzją kierownika tarnowskiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków, zdecydowano o zaniechaniu ich rekonstrukcji.
Rzecznik UMT
Dorota Kunc-Pławecka

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Tak właśnie myślałem, że konserwator zabytków maczał w tym palce ;)
Szkoda jedynie, że zamykając schody nakazał wstawić kratę, która zapewne też nie ma żadnego uwarunkowania historycznego, zamiast zrekonstruować basztę (chociaż to oczywiście zadanie na całkiem inny budżet) ;).


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Zwolnić jegomościa! ;)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeśli kiedyś tam było wejście do baszty, to IMHO lepszym rozwiązaniem niż krata byłoby zrobienie tam drzwi - oczywiście zamknietych na głucho, ale w odpowiednim stylu.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Miałem pisać już kiedyś, ale jakoś mia wypadało z głowy. Tablice na "Jaskółce" naprawione już dłuższy czas temu :) Dziękuję Pani Rzecznik za reakcję i to szczerze, a nie sarkastycznie !


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Pani Rzecznik mam kilka pytań odnośnie przyszłości miasta. Mianowicie.

1. Jak ma się rozwijać Klaster Przemysłowy?

2. Jak będzie wyglądało zagospodarowanie pustych terenów miejskich? O ile w ogóle takie będzie? Chodzi mi głównie o dzielnice: Mościce, Klikowa, Krzyż oraz tereny przylegające do ulicy Krakowskiej na dłogości od wiaduktu kolejowego do mostu.

3. Czy będzie jakąs konkretna promocja miasta, która zmieni myślenie wielu mieszkańców, że Tarnów jest cytuję: wiochą, prowincją, dziurą itp. Jeżeli tak, to jak będzie wyglądać?

Uważam, że pytanie nr 3 jest bardzo ważne, bo to odbija się na dostrzeganiu miasta przez osoby z zewnątrz. Mieszkańcy często sami sobie robią antyreklamę.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Mam pytanie do Pani rzecznik, czy nie można umówić się że co jakiś czas odpowiada Pani czy ktoś inny na pytania forumowiczów, np. co 2 tygodnie. Bo tak to czekamy i czekamy :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Beaver pisze:Mam pytanie do Pani rzecznik, czy nie można umówić się że co jakiś czas odpowiada Pani czy ktoś inny na pytania forumowiczów, np. co 2 tygodnie. Bo tak to czekamy i czekamy :)
Wierzysz w to? :) Bo ja szczerze wątpię. Skończy się na tym, że Pani Rzecznik się pojawi odpowie na te pytania na które chce odpowiedzieć i uzna, że wszystko jest ok.

Pani Rzecznik, proszę mnie zaskoczyć! Wystarczy raz w miesiącu! :) ale regularnie!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Jakub Kwaśny pisze:Pani Rzecznik, proszę mnie zaskoczyć! Wystarczy raz w miesiącu! :) ale regularnie!
Jeszcze nie czas. Wybory dopiero w 2014.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Kiedy będzie zmiana Rzecznika na jakąś sensowną i nie arogancką osobę ?

ODPOWIEDZ