Tarnów - miasto przyjazne rowerzystom.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ja też tam dzisiaj może będę :)


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Goscinny, widocznie patrzyłeś na znaki jadąc rowerem, popatrz tak jakbyś jechał samochodem. Jeżeli nie ma tego znaku tzn., że między 12:30, a czasem gdy tam byłeś zdemontowano go, ew. mam coś z oczami.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

I ja i ty mamy rację :)
Oto dowody - również na to, że nasi spece od dróg są.... <niecenzuralne>

FOTO 1: znak który wyraźnie pokazuje, że ścieżka jest jednokierunkowa w kierunku "do MBF"

FOTO 3: znak po drugiej stronie ulicy pokazuje "początek ścieżki rowerowej" czyli mogę tam wjechać rowerem od strony MBF, czyli odwornie niż pokazuje znak na FOTO 1

FOTO 2: druga strona słupka "koniec ścieżki rowerowej"

Ta ściezka jest wobec tego jednokierunkowa, czy dwukierunkowa?
Załączniki
FOTO 3
FOTO 3
FOTO 2
FOTO 2
FOTO 1
FOTO 1

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Co więcej, jeżeli jest ścieżka rowerowa, to rowerzysta powinien nią jechać. A taki znak stoi po lewej stronie. Niestety, po prawej jest znak, który wyraźnie pokazuje że ścieżka jest w kierunku do MBF, co napisał mój Poprzednik. Nadmieniam, że ścieżka jest oznaczona linią ciągłą, czyli nie można jej przejechać. Rowery są namalowane tylko w kierunku MBF. Całości dopełniają trójkąty wymalowane na całej szerokości pasa przy jego dojściu do MBF. Reasumując. Sama inicjatywa jest w porządku, wszystko jest poprawnie oznaczone poza tym wyżej wspomnianym. Jakby to powiedzieć, zawsze muszą coś skopać.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Nie ma jak wybiórcze postrzeganie znaków, nie zauważyłem tego początku ścieżki rowerowej, napisze na TPKS, prośbę o korektę, może zechcą też domalować kilka strzałek, tak czy inaczej pierwsze koty za płoty.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tomasz Drwal, nie wybiórcze, ale po prostu jak zakrecasz, to nie możesz mieć oczu dookoła głowy, żeby równocześnie zobaczyć znak z lewej w prawej strony ulicy.
aha, jak widac na foto1 mam powtórzony znak "droga jednokierunkowa" - na jednym słupie :)

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Wiecie, gdzie jeszcze takie kontrpasy mają powstać?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

rowerzysta pisze:Wiecie, gdzie jeszcze takie kontrpasy mają powstać?
Wiem, że jak się sprawdzą to będzie ich przybywać. :) Akurat na Dwernieckiego to ten kontrapas jakoś strasznie potrzeby nie był , bo kto miał jechać do góry, to ciął przez Kapłanówkę :)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

TomekMKM pisze:
rowerzysta pisze:Wiecie, gdzie jeszcze takie kontrpasy mają powstać?
Wiem, że jak się sprawdzą to będzie ich przybywać. :) Akurat na Dwernieckiego to ten kontrapas jakoś strasznie potrzeby nie był , bo kto miał jechać do góry, to ciął przez Kapłanówkę :)
Ale jak tam będzie piękny, cudowny budynek administracyjny to nie będzie takiej możliwości, ciąć przez kapłanówkę :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wystarczy do projekty budynku dorysować tunel do "cięcia przez kapłanówkę" i po sprawie ; )


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

http://rowery.teatrnn.pl/node/351/Kostk ... o%C5%BCsza

Porównanie kosztów kostki i asfaltu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ktoś dziś wykopał artykuł nt. kosztów ścieżek z kostki i asfaltu/betonu.
http://rowery.teatrnn.pl/node/351/Kostk ... o%C5%BCsza
Z roboczym kosztorysem udostepnionym przez Transprojekt Gdańsk.
Ścieżka z kostki wychodzi ok. dwa razy drożej niż taka sama z asfaltu - a argumenty o tym, że kostkę mozna łatwo ściągnąć i potem położyć tak samo, można włożyć między bajki. Zwłaszcza patrząc jak wyglądają nasze chodniki po dowolnych pracach - kostka sie zapada, wypada itd. bo nikt jej ni kładzie tak jak powinno się to robić.
Widać miasto jest tak bogate, że stać nas na kostkę.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

A co ważne, kostka, szczególnie źle położona ma skłonności do deformacji :)

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

TomekMKM pisze:A co ważne, kostka, szczególnie źle położona ma skłonności do deformacji :)
Jak to jest obecnie na ulicy Krakowskiej.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

rowerzysta pisze:
TomekMKM pisze:A co ważne, kostka, szczególnie źle położona ma skłonności do deformacji :)
Jak to jest obecnie na ulicy Krakowskiej.
A co równie ważne, nawet kostka w miarę położona nie jest przystosowana do wjeżdżania na nią ciężkimi traktorami, co widać po kostce przy Szkotnika (od strony warsztatów szkolnych) i przy Szujskiego wzdłuż sadów... Efekt? Niedługo wzdłuż sadów rowerem będzie się jechało gorzej niż polną drogą...

ODPOWIEDZ