Tarnów w Wikipedii

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

gryzą mnie trochę stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, w rzeczywistości jest ich na pewno wieele więcej, a te 3 prezentują się dosyć mizernie same.. może w urzędzie miasta będą mieli pełną listę? w końcu dają im kasę. i albo uzupełnijmy, albo wywalmy; wszystko albo nic.

można by trochę pogłówkować z osobami związanymi z Tarnowem; Łukasz Maciejewski jest chyba dosyć rozpoznawalną postacią w polskim światku filmowym, a pochodzi z Tarnowa i nadal się tu angażuje. no i Piotr Metz, nie wiem na ile teraz jest związany, no ale urodził się w Tarnowie.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

kisiello, stowarzyszenia i organizacje to dział na osobny temat w Wiki, jest ich w Tarnowie grubo ponad 200, sprawdź w Raporcie o stanie miasta, ale moim zdaniem lepiej to pominąć, to tak jakbyś dawał wszystkie sklepy spożywcze i ich adresy


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Czy ktoś miałby ochotę podjąć temat Sportu?
Trochę przebudowałem dział i mam zamiar stworzyć nowy artykuł: "Sport w Tarnowie" /jeszcze nie zostało to opublikowane/ tylko trzeba będzie to mocno uzupełnić, skategoryzować etc...
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Jeżeli chodzi o edukację, to może mi ktoś wytłumaczyć co to sa punkty kursów językowych? W poprzedniej wersji była przynajmniej informacja, że w Tarnowie można zdawać CELI (oprócz Tarnowa, jeszcze tylko w trzech miastach w Polsce) i certyfikaty cambridge'owskie w otwartych centrach egzaminacyjnych (np. FCE, CAE, CPE). Tu z kolei w Małopolsce tylko Tarnów i Kraków. Info o jakichś punktach nic nie mówi. Ja bym to wywalił albo jakoś zmienił.


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Racjonalista pisze:Jeżeli chodzi o edukację, to może mi ktoś wytłumaczyć co to sa punkty kursów językowych? W poprzedniej wersji była przynajmniej informacja, że w Tarnowie można zdawać CELI (oprócz Tarnowa, jeszcze tylko w trzech miastach w Polsce) i certyfikaty cambridge'owskie w otwartych centrach egzaminacyjnych (np. FCE, CAE, CPE). Tu z kolei w Małopolsce tylko Tarnów i Kraków. Info o jakichś punktach nic nie mówi. Ja bym to wywalił albo jakoś zmienił.

OK. Się poprawi :)

Edit:
Poprawione, czeka na akceptacje.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Wydaje mi się, że powinniśmy usunąć rozdział "aglomeracja tarnowska" i stworzyć osobny artykuł, powiedzmy na wzór rzeszowskiego. Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 23-07-2011, 19:22 przez Navyy, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

OK. Ale potrzeba do tego źródeł... Cały dział Aglomeracja tarnowska jest opatrzony tym tytułem. Tam wiele rzeczy wymaga przebudowy lub rozłączenia z artykułem głównym.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Cubaza
Rhetor
Posty: 3829
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Navyy pisze:artykół,
Dobrze, że Ty nie piszesz dla wikipedii. Nie mogłem się powstrzymać.


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Powstało nowe hasło: Sport w Tarnowie.Jeśli ktoś ma chęci, czas i wiedzę, to prosiłbym o jego zweryfikowanie i w miarę możliwości uzupełnienie.
Można zrobić podobną tabelę jak tu: Krakowskie drużyny sportowe - kluby sportowe z podziałem na sekcje jakie w nich istnieją.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Cubaza pisze:
Navyy pisze:artykół,
Dobrze, że Ty nie piszesz dla wikipedii. Nie mogłem się powstrzymać.
Przepraszam. Bezmyślnie napisałem przez "ó". Poprawione.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ja się mogę sportem troszkę pobawić w wolnym czasie. Ale czy piłka nożna i ręczna się rozwija to wiesz ... na dwa razy (oczywiście póki co, bo na razie wszystko stoi wręcz w miejscu) :) Do tych innych dyscyplin dorzucił bym koszykówkę:) Postaram się jak najszybciej z tym Ci pomóc :)


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Ja do sportu się nie mieszam więcej, bo się nim nie interesuję i w związku z tym na nim nie znam. Na stronie Tarnowa są krótkie informacje nt. kilku klubów, więc można by opisać, na podstawie tego te kluby i stworzyć lub dopisać coś do istniejących już haseł.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


norbertb
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 19-07-2011, 22:28
Lokalizacja: Tarnów Krzyż

Post autor: norbertb »

Niech ktoś pomoże uporządkować ilustracje w "Architekturze" i "Urbanistyce", ze zmianą kilku z nich na stronę lewą, tak jak zrobiłem w "Gospodarce". Jest to estetyczniejsze niż ogromna kolumna ilustracji z prawej strony, tylko nie mam pomysłu jak to zrobić - cała tamta część artykułu to zwykła lista, która się nieładnie przesuwa po przeniesieniu ilustracji. Swoją drogą, co to za pomysł, że wszystkie zabytki wypunktować - przypomina to listę zakupów...


Autor tematu
Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

To wszystko trzeba przegrupować, powydzielać do innych artykułów i generalnie odchudzić główne hasło.
Nie jest do końca przejrzyste.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Mam uwagę odnośnie początku artykułu:
W obecnych granicach administracyjnych zajmuje powierzchnię 72,4 km² (58. lokata w kraju), którą zamieszkuje 114 635 tys. mieszkańców (35. lokata w kraju).
Powinno być albo 114,6 tys, albo 114 635. W obecnym zapisie można się doszukać 114 milionów mieszkańców ;)

ODPOWIEDZ