Kolejna stacja benzynowa przy Lwowskiej!!!

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny pisze:Nie ma żadnej konkretnej wizji urbanistycznej, nie ma architekta z prawdziwego zdarzenia... Ja osobiście mam dość potworków typu Biedronka przy Krakowskiej/Czerwonej - Niech to miasto jakoś wygląda.
Jak nie Ty, to kto... to zmieni? Masz instrumenty - jesteś radnym. Działaj.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ad2222 pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Nie ma żadnej konkretnej wizji urbanistycznej, nie ma architekta z prawdziwego zdarzenia... Ja osobiście mam dość potworków typu Biedronka przy Krakowskiej/Czerwonej - Niech to miasto jakoś wygląda.
Jak nie Ty, to kto... to zmieni? Masz instrumenty - jesteś radnym. Działaj.
Radnym może i tak, ale nie jestem urbanistą, nie jestem Prezydentem :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny, nie marudź - ja chciałem, żebyś był - nie wyszło, na razie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Wychodzi na to, że jest już wszystko, są stacje paliw, kościoły, galerie handlowe, dyskonty, myjnie... To niech postawią meczet albo synagogę, tego jeszcze nie ma. Jeszcze tego brakowało żeby politycy decydowali o tym, co ma być budowane, niech decydują przyszli sąsiedzi inwestycji, to im będzie źle/dobrze* robiło.

* niepotrzebne skreślić


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Baxon pisze:Wychodzi na to, że jest już wszystko, są stacje paliw, kościoły, galerie handlowe, dyskonty, myjnie... To niech postawią meczet albo synagogę, tego jeszcze nie ma. Jeszcze tego brakowało żeby politycy decydowali o tym, co ma być budowane, niech decydują przyszli sąsiedzi inwestycji, to im będzie źle/dobrze* robiło.

* niepotrzebne skreślić
Baxon i po to są właśnie plany zagospodarowania przestrzennego. Tu decydują planiści, a mieszkańcy mają możliwość wnoszenia swoich uwag. Czyli de facto sąsiedzi decydują co ma być wokół nich. Przy założeniu, że planiści mają wizję urbanistyczną całego miasta i umieszczą odpowiednie zapisy np. dot. budowy stacji benzynowych czy obiektów handlowych.

Bo później okazuje się, że zostaniemy miastem Lidlów, Biedronek, i stacji benzynowych. Żeby nie było, że jestem przeciwny Biedronkom, to powiem, że jestem ich klientem i akurat ta przy Dąbrowskiego nie jest taka brzydka, ale już ta przy Czerwonej/Krakowskiej to potwór! :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Przecież dobrze wiesz o tym, że miasto jest sukcesywnie pokrywane planami zagospodarowania przestrzennego.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Racjonalista, a potem ich zmianami, bo przyszedł inwestor i trzeba go docenić.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Jakub Kwaśny pisze:ta przy Czerwonej/Krakowskiej to potwór!
nie wiń naszej kochanej stonki tam miał być paskudny Plus, ale JM go przejęło


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Dziwi mnie oburzenie Kwaśnego .... tak samo był oburzony gdy budowano stację Orlenu ..... by potem uczestniczyć w sesji zdjęciowej ze Ścigałą gdzie sadzili krzaczki .... by mieszkańcom żyło się lepiej w ich otoczeniu :lol:


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

dafi33 pisze:Dziwi mnie oburzenie Kwaśnego .... tak samo był oburzony gdy budowano stację Orlenu ..... by potem uczestniczyć w sesji zdjęciowej ze Ścigałą gdzie sadzili krzaczki .... by mieszkańcom żyło się lepiej w ich otoczeniu :lol:
Dziwi mnie zdziwienie dafiego ;-) Niby taki oświecony, a prostej rzeczy nie zrozumiał. Tłumaczył nie będę po raz setny mojej obecności przy sadzeniu krzewów. Ale ktoś musiał powiedzieć, że nie jest tak kolorowo jak magistrat napisał, że wszyscy pokochali stację.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Kuba, a co Ty się tak dziwisz? Nie musisz kolejny raz wyjaśniać swojej obecności przy sadzeniu krzewów, ale pamiętaj, że sporo osób bardziej zapamiętało obrazek pt. "Prezydent Ścigała i radny Kwaśny sadzą krzewy", obaj panowie z uśmiechami nr 2 i nr 3... trzymający wspólnie jakiś krzew... To, co powiedziałeś, pamięta już niewiele osób...


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

http://www.tarnowianin.com/1343_kolejna ... mbuko.html

Obrazek

"Tymczasem magistrat wyjaśnia, że sprawa tak naprawdę dotyczy dwóch osobnych wniosków: zarówno na budowę pawilonu jak i stacji benzynowej."

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Kuba ma tu minę jakby chciał gościowi przypieprzyć, delikatnie mówiąc :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Jakub Kwaśny pisze:
MTar pisze:
A pomyślał ktoś o przestrzeni miejskiej? Pomyślał ktoś o jakimkolwiek ładzie urbanistycznym?
Ja czasami myślę, i wtedy zastanawiam się czemu to Urzędnicy o to nie dbają. Oni to w końcu wydają WZiZT w których piszą czasami tak bzdurne wymagania że głowa boli ale nigdy jeszcze nie spotkałem aby umieścili wymagania np co do koloru elewacji i koloru dachu. No i mamy potem dowolność i wyglądają nasze miasta i wsie bardzo kolorowo. A jadą do innych krajów wszystkim się podoba ten ład architektoniczny...


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Beaver pisze:Kuba ma tu minę jakby chciał gościowi przypieprzyć, delikatnie mówiąc :)
w podobnych sytuacjach (np. spotkanie w sprawie parkingu na os. XXV-lecia) Kuba ma zwykle taką właśnie minę :) , niestety....

ODPOWIEDZ