Czy KTA,KBR jest gorsze niż KT?

Wiadomości "z miasta".

chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

to już mniej więcej wiem jak się sprawa przedstawia :) Więc jak dla mnie to jest trochę nie w porządku, bo ktoś z KTA siłą rzeczy musi korzystać z dóbr KT gdyż jego wioska nie jest samowystarczająca, a w związku z tym powinien mieć swój udział w współfinansowaniu budżetu miasta. Jednocześnie mam rozumieć, że aby zmienić istniejący stan rzeczy to nasi miejscy radni są bezradni :D i taka decyzja musi zapaść odgórnie na Wiejskiej?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

chemol pisze:Jednocześnie mam rozumieć, że aby zmienić istniejący stan rzeczy to nasi miejscy radni są bezradni :D i taka decyzja musi zapaść odgórnie na Wiejskiej?
1. Na Wiejskiej, a i owszem - jeżeli mówimy o udziale w podatku VAT - to musiałoby być rozwiązanie ustawowe...

2. Jeżeli mówilibyśmy o poszerzaniu granic to z jednej strony Prezydent rozpoczyna wnioskiem, a decyduje już Rada Ministrów.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Ricardo pisze:Ludzie wogóle ta dyskusja no comment. Zarówno w KT jak i w KTAlonii są tzw. "zrąby" i normalni ludzie, nie rozumiem po co ta dyskusja, mamy pretensje do Krakusów że się lansują i wywyższają a jak widać sami nie jesteśmy lepsi... Tak na prawdę nie ważne gdzie mieszkasz, ważne kim jesteś...
To chyba jedyny mądry post w tym temacie. Wy chyba nie zrozumiecie że bez KTA i KBR bylibyśmy zapyziałą dziurą. A o takich sprawach jak np. budowa galerii moglibyśmy pomarzyć. Oczekujecie szacunku i uznania np. ze strony Krakowa a sami nie potraficie uszanować swoich najbliższych sąsiadów. A o tym że ponad połowa obecnych tarnowian to jak wy to nazywacie KaTAlończycy z pochodzenia, to nawet nie będę wspominał. Ogólnie cały ten temat to jedna wielka żenada. Życzę miłej rozmowy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

MTar pisze:
Ricardo pisze:Ludzie wogóle ta dyskusja no comment. Zarówno w KT jak i w KTAlonii są tzw. "zrąby" i normalni ludzie, nie rozumiem po co ta dyskusja, mamy pretensje do Krakusów że się lansują i wywyższają a jak widać sami nie jesteśmy lepsi... Tak na prawdę nie ważne gdzie mieszkasz, ważne kim jesteś...
To chyba jedyny mądry post w tym temacie. Wy chyba nie zrozumiecie że bez KTA i KBR bylibyśmy zapyziałą dziurą. A o takich sprawach jak np. budowa galerii moglibyśmy pomarzyć. Oczekujecie szacunku i uznania np. ze strony Krakowa a sami nie potraficie uszanować swoich najbliższych sąsiadów. A o tym że ponad połowa obecnych tarnowian to jak wy to nazywacie KaTAlończycy z pochodzenia, to nawet nie będę wspominał. Ogólnie cały ten temat to jedna wielka żenada. Życzę miłej rozmowy.
MTar, tylko, że swoim wpisem pogłębiasz te różnice! ;) widać nie do końca podzielasz mądre słowa Ricardo! ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Ja przyznam szczerze nigdy się nie zagłębiałem poza "miasto jest finansowane z podatków" jak pewnie znakomita większość rodaków, a tu proszę, dowiedziałem się ciekawych rzeczy!
Według MTar to, że Kubo opisałeś nam i przybliżyłeś to, jak finansowane są szkoły i skąd miasto bierze pieniądze było niemądre i nikomu nie potrzebne ;)
PS
Dzięki MTar ;)


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Kubo pogrubiasz czcionkę na trzech słowach wyrwanych z kontekstu chcąc sprowokować atak na mnie przez innych użytkowników. Niech żyje manipulacja. Ja Cię nawet rozumie, na jesieni są wybory i takie hasła jak udział miasta w podatku wat bardzo łatwo sprzedać. Miłej kampanii. Zaznaczam że to był mój ostatni post w tym temacie więc więc na żadne zaczepki odpowiadał nie będę.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

MTar pisze:Kubo pogrubiasz czcionkę na trzech słowach wyrwanych z kontekstu chcąc sprowokować atak na mnie przez innych użytkowników. Niech żyje manipulacja. Ja Cię nawet rozumie, na jesieni są wybory i takie hasła jak udział miasta w podatku wat bardzo łatwo sprzedać. Miłej kampanii. Zaznaczam że to był mój ostatni post w tym temacie więc więc na żadne zaczepki odpowiadał nie będę.
Przeczytaj swój wpis raz jeszcze - raczej był on antagonizujący niż "łączący" ;-) więc nie miej do mnie żalu ... zwróciłem uwagę, że jeżeli chcesz łączyć - to pisz jak Ricardo, z którym się zgodziłeś :) Żebym cokolwiek zmanipulował, czy wyrwał z kontekstu musiałbym usunąć resztę cytowanego tekstu. Po prostu przeczytaj dwa razy co masz zamiar napisać ;)

To jest przykład tekstu "obiektywno - jednoczący" bo sam sprzeciwiam się głupim podziałom:
Jakub Kwaśny pisze: Dlatego takie głupie podziały nie mają sensu, podejrzewam, że wiele osób z obcymi rejestracjami mieszkały kiedyś w Tarnowie - stąd też nie można nikomu odmawiać wjazdu do miasta, to jest logiczne. Podobnież jeśli chodzi o umiejętności prowadzenia samochodu, wiele aut KT to również osoby łamiące przepisy...

Ale w kwestii finansowej, mądrzy posłowie, powinni iść dalej z decentralizacją finansów - i dać samorządom udział w podatku VAT (który w mieście płacą i KT i KTA i KBR i KR i EU) wtedy miasto miałoby swoistą rekompensatę sprawowania funkcji miejskich (kina, teatry, galeria, centa handlowe itp.)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


ddaw12
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 06-02-2011, 11:00

Post autor: ddaw12 »

A jak ktoś ma KTA a mieszka w centrum Tarnowa, to co z nim ? Dobry jest czy jest bee ? Będzie robił rozróby w piątek wieczorem na rynku i zaczepiał miastowych ? Czy może będzie "gubił" się na wielkomiejskich skrzyżowaniach Tarnowa, pewnie będzie też naszym tarnowskim dwupasmowym rondem jechał prawym pasem na lewo ? Ciężko wczyczuć :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ciekaw jestem jak Krakowiaki nazywają nas... KT - K*Tasy? ; D


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

defekator pisze:Taki myślowy eksperyment. Zakazujemy wjazdu do miasta wszystkim KBR, KTA, KDA itp. W krótkim czasie padają obie galerie...
a to faktycznie dużo tych KTx można spotkać na parkingu galerii? Pytam bo ja niezmotoryzowany i jak chodzę do jednej, czy drugiej to zawsze wejściem dla pieszych, więc tym samym kwestie parkingu mam zupełnie nie rozeznaną i zbadaną :)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

chemol pisze: a to faktycznie dużo tych KTx można spotkać na parkingu galerii? Pytam bo ja niezmotoryzowany i jak chodzę do jednej, czy drugiej to zawsze wejściem dla pieszych, więc tym samym kwestie parkingu mam zupełnie nie rozeznaną i zbadaną :)
W niedziele po mszy - bardzo dużo.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

A ile w lecie można KT spotkać w gminie Wierzchosławice...... !!!


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

a to w takim razie domyślam się, że na tych parkingach galeryjnych zapewne można spotkać KTA i KDA, bo KBR i KBC to ma zdecydowanie bliżej do galerii w Bochni, natomiast RDE do Dębickiej galerii. Na ulicach to cały ten wachlarz można zauważyć :)

Natomiast co do KT w Wierzchosławicach to na pewno nie moje, bo ja od święta tam nad wodę rowerem :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No i dzisiaj dołączyłem do elitarnego grona KT!

Nie wiedziałem, że zostanie mistrzem kierownicy trwa tak krótko i kosztuje tylko 180zł 50gr.

Od razu czuję się lepszym kierowcą, hehehe ; )
(Jedynie u ubezpieczyciela okazało się, że nie co się cieszyć z KT ; >)

ODPOWIEDZ