Rada Miejska 2024-2029

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Rada Miejska 2024-2029

Post autor: defekator »

Czyli po podwyżce pensji prezydent Tarnowa zarabia wciąż mniej niż od trzech lat wynosi pensja starosty tarnowskiego. Tam to dopiero musi być dobrobyt ;)
https://www.tarnowska.tv/artykul/10609, ... cy-zlotych

Ponieważ obniżka pensji starosty tarnowskiego raczej nie wchodziła w grę może to tłumaczyć, dlaczego większość radnych, również tych z PIS zagłosowała za podwyżką. No chyba, że kolejnym krokiem będą podwyżki dla samych radnych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Beny
Archont
Posty: 522
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2024-2029

Post autor: Beny »

defekator pisze:
24-05-2024, 13:28
Czyli po podwyżce pensji prezydent Tarnowa zarabia wciąż mniej niż od trzech lat wynosi pensja starosty tarnowskiego. Tam to dopiero musi być dobrobyt ;)
https://www.tarnowska.tv/artykul/10609, ... cy-zlotych

Ponieważ obniżka pensji starosty tarnowskiego raczej nie wchodziła w grę może to tłumaczyć, dlaczego większość radnych, również tych z PIS zagłosowała za podwyżką. No chyba, że kolejnym krokiem będą podwyżki dla samych radnych.
Akurat starostwo jak mniemam dotyczy powiatu wiec nie mnie, nie ja jako mieszkaniec Tarnowa na to daje, nie bede zaglądał do kieszeni ktora nie jest moja. Poza tym powiat ma na to, bo dobrze prosperuje nie to co Tarnów.
Uwazam ze powinna byc klauzula w umowie o prace prezydenta i innych z zarzadu miasta jesli finanse Tarnowa są kiepskie pensja ustalana jest na minimum swojej wysokosci, moze to by zmobilizowalo ich do rzetelniejszej pracy, bo tak jak jest teraz to jak to mowia "czy sie stoi czy sie lezy piec tysiecy sie nalezy".A porównanie pensji Warszawy i Tarnowa przeraza.


Pzet
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2024-2029

Post autor: Pzet »

Tyle że zgodnie z przepisami, obecna pensja prezydenta miasta, burmistrza oraz wójta musi mieścić się w widełkach 16 033,20 - 20 041,50 zł, co wynika z wysokości kwoty bazowej ustalonej w budżecie państwa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2024-2029

Post autor: Goscinny »

Ja też tak chciałbym. Idę do nowej pracy, wiem co mam robić i ile za to dostanę, a po kilku dniach ktoś przychodzi i mówi, że dostałem podwyżkę, bo w innych firmach zarabiają więcej.
Serio?
Pensja prezydenta powinna być uzależniona od jakichś wskaźników, np. od mediany pensji w mieście czy czegoś takiego.


Pzet
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rada Miejska 2024-2029

Post autor: Pzet »

To przygotujmy obywatelski projekt Ustawy o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych. Może czas wreszcie coś zmienić w tej sprawie?!

ODPOWIEDZ