ps: jest gdzieś jakaś mapka z zaznaczonymi ulicami, które mają nowe patronki (w imię zasady, że ma być x% kobiecych patronek bez względu czy ma to sens)? Chętnie bym zobaczył kto się ucieszy z mieszkania przy ulicy Kaczyńskiej

Są mapki jako załączniki do projektów uchwał z wynikami głosowań. Wszystko na eSesji pod linkiem
Sz. P. Adam Niedzielski
Minister Zdrowia
Sz. P. Krzysztof Saczka
Główny Inspektor Sanitarny
Sz. P. Zbigniew Ziobro
Prokurator Generalny
Sz. P. Roman Bartuś
Dyrektor SANEPID Tarnów
Sz. Jakub Kwaśny
Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie
Sz. Roman Ciepiela
Prezydent Miasta Tarnowa
Sz. P. Beata Baran
Radca Prawny UMT
Rzecznik prasowy PZU
Radni Rady Miejskiej w Tarnowie
Szanowni Państwo,
w związku z wczorajszą zapowiedzią Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie Jakuba Kwaśnego organizacji kolejnych sesji Rady Miejskiej w Tarnowie w trybie stacjonarnym, pragnę spytać, czy w związku z komunikatami rządowymi o pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej oraz faktem, iż szczepionki nie chronią w pełni ani przed zarażeniem, ani przenoszeniem wirusa, zmuszenie radnych - wbrew ich woli - do zgromadzenia się w jednym miejscu na terenie obiektów Urzędu Miasta Tarnowa na polecenie Przewodniczącego Rady Miejskiej i za zgodą Prezydenta Miasta wywoła ewentualne skutki karno-cywilne (odszkodowawcze) w przypadku zakażenia się radnych w czasie sesji.
Jeśli np. radni poddadzą się testowi tuż przed sesją Rady Miejskiej i tuż po sesji i z badań będzie wynikać, iż zarazili się w czasie sesji, a następnie doznają uszczerbku na zdrowiu lub stracą życie w wyniku choroby, której się nabawili w czasie sesji, czy oznaczać to będzie naruszenie tych artykułów kodeksu karnego, które opisują działania mogące doprowadzić do utraty zdrowia i życia oraz kodeksu cywilnego, które opisują proces odszkodowawczy w przypadku narażenia kogoś na utratę zdrowia i życia.
Skoro dotychczas wszystkie posiedzenia Rady Miejskiej i jej komisji odbywały się online, a teraz w okresie zwiększającej się liczby zakażeń, Przewodniczący Rady Miejskiej, który ma oczywiście prawo wynikające z Ustawy o samorządzie gminnym - organizowania pracy Rady, zażąda od radnych (bez ich zgody), by spotykali się na sesjach stacjonarnych, czy nie oznacza to, iż bez potrzeby naraża radnych na utratę zdrowia, a może życia i czy w związku z tym nie mamy tu do czynienia z naruszeniem nie tylko praw człowieka i obywatela, ale po prostu kodeksu karnego i cywilnego?
Z poważaniem
dr Marek Ciesielczyk
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie
Ja nie widzę przeciwwskazań do pracy z domu. Kłócą się tak samo jak na miejscu więc ich efektywność jest identyczna.
U nas w firmie się o to rzucali, że w firmie mają kawę, herbatę, mleko i wodę zapewnione i chcą ekwiwalent za to że muszą sobie sami kupować. Ja osobiście tego nie rozumiem, w dupach się poprzewracało. O 50 zł miesięcznie to się będą rzucać ale nie policzą tego ile czasu spędzają mniej nie dojeżdżając i ile kasy za paliwo zostaje.Bastekxyz pisze:Ja nie widzę przeciwwskazań do pracy z domu. Kłócą się tak samo jak na miejscu więc ich efektywność jest identyczna.
W domu muszą pić własną wodę lub kawę, jeść swoje ciastka i sami płacić za prąd - same oszczędności dla miejskiej kasy