Pogotowie przeciwpowodziowe

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

infernuss
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 06-10-2009, 21:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: infernuss »

TTK to jest totalna porażka też właśnie chciałem się czegoś więcej dowiedzieć a tu jakieś p****** lecą
2250ml A Rh-


Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

No dokładnie ale kto będzie pracował w niedziele jak im nie zapłacą ;-)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

DETO!

On już powinien mieć film i wywiad z Wątokiem przeprowadzony ^^

Awatar użytkownika

infernuss
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 06-10-2009, 21:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: infernuss »

Ale taka sytuacja nie zdarza się w każdy weekend więc ktoś powinien być na dyżurze i w razie potrzeby jechać w teren
2250ml A Rh-


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

dokładnie powtórka z czerwca 2009... :(
http://www.rdn.pl/d_galeria/index.php?rdg=0091220105


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »



farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Witam
Czy wie ktoś z Was jak wygląda rzeka Biała? Chodzi mi o widok z mostu przed salonem Fiata. Może to głupio zabrzmi ale chce tam skoczyć z synkiem po pracy pokazać mu żywioł :)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

farciarzgilmore pisze:Witam
Czy wie ktoś z Was jak wygląda rzeka Biała? Chodzi mi o widok z mostu przed salonem Fiata. Może to głupio zabrzmi ale chce tam skoczyć z synkiem po pracy pokazać mu żywioł :)
Powiem Ci jedno, wygląda makabrycznie. Woda od wału do wału, a od strony Fiata to brakuje gdzieś około 1m do przelania.
Mieszkam nie daleko tego miejsca i powiem szczerzę mam miękkie nogi i pełne portki.
Noc prawdopodobnie nie przespana.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

farciarzgilmore pisze:Witam
Czy wie ktoś z Was jak wygląda rzeka Biała? Chodzi mi o widok z mostu przed salonem Fiata. Może to głupio zabrzmi ale chce tam skoczyć z synkiem po pracy pokazać mu żywioł :)
w radiu mówili, może to głupio zabrzmi, ale żeby nie chodzić obserwować oglądać powodzi bez potrzeby, ponieważ jednak istnieje niebezpieczeństwo, i w sumie zgadzam się z tym

chociaż ja jestem akurat z tych, co się pchają tam gdzie nie trzeba

Biała przy moście na Krakowskiej, poziom lustra do mostu ok. 3 metrów (informacja z drugiej ręki, ok godz. 10), kilkaset metrów dalej w stronę Azotów, linia wody kilkanaście metrów od korony wału (na odległość, nie na wysokość), rano, przed 8, poziom też dosyć wysoki (ten domek budka, który służy do mierzenia, zalany do połowy)

po południu będę tuż przy, więc będę miał info z pierwszej ręki, zaktualizowane

biorąc pod uwagę, że pada jeszcze przez dwa dni, przy czym istotny jest deszcz akurat nie w Tarnowie, tylko wcześniej, oraz informacje, że fala dopiero idzie z Ciężkowic i przez Tuchów, nie jest dobrze, po południu może być gorzej

RDN mówił o 12, że Wątok niższy i wrócił do koryta, nie wiem jak obecnie i o które miejsce im chodziło

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A mnie już drugi raz zalało. I ja się pytam gdzie są te służby co ponoć pomagają zabezpieczyć domy?? I jakość od tamtego roku to nic nie zdziałano, w tej sprawie. Ludzi zalało i dalej będzie zalewać.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

U mnie w firmie woda zaczyna powoli zalewać plac. Jeszcze tragedii nie ma ale przypomnijcie sobie zeszły rok i masakrę na Przemysłowej i Fabrycznej. Zaczyna się dokąłdnie tak samo. Z studzienek wybiło wodę w ciągu godziny. W nocy pracownicy mają dyżur. Ja przeniosłem serwer na biurko - w zeszłym roku biur nie zalało ale licho nie śpi.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

W Tarnowie się powinno uspokajać, ponieważ opady ustały. Kolejna fala opadów jest spodziewana na południowym-wschodzie Polski dziś wieczorem, w nocy i jutro do południa. Obecnie ta strefa "rodzi się" na pograniczu ukraińsko-białoruskim. Spodziewana maksymalna intensywność opadów do 4 mm/h.

Ja osobiście jestem w Krakowie obecnie - tu są dość spore perturbacje w komunikacji.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Keleos pisze:DETO!

On już powinien mieć film i wywiad z Wątokiem przeprowadzony ^^
hehe ;) Dzięki , mam wywiad, ale mój rozmówca starsznie szumi ;)

A tak na poważnie, to zupełnie nie podnieca mnie ten temat. Przyznam, że nawet się z niego śmieje. Wiecie dlaczego ? Bo od 1997 roku wiemy, co możę się stac i jak wielkie zagrożenie nas czeka... i co ? I nic ! Dalej to samo...

Kochanowskiego to powinni prorokiem okrzyknąć... Bo nawet jak zaleje 80 % naszego kraju, to i tak zapomnimy o tym problemie za miesiąc. A za kilka miechów znów będzie panika i płacz.

Poza tym ludzie też sami sobie są winni. Jeżeli budują się w pobliżu rzek czy małych potoczków, to mają za swoje. Prosty przykład to salon Fiata. Nie jechałem dzis tamtędy, wiec nie wiem jak wygląda sytuacja, ale nawet tam musieli coś wcisnąć, a później będą płakać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Deto pisze:Poza tym ludzie też sami sobie są winni. Jeżeli budują się w pobliżu rzek czy małych potoczków, to mają za swoje.
Jasna sprawa, ja się nawet od razu ubezpieczyłem, i już w pierwszym roku z ubezpieczenia skorzystałem :( - a jak tak dalej pójdzie, to w tym będzie powtórka. Sęk w tym, że ostatni raz moją obecną działkę zalało 60 lat temu... i to jak była niższa o jakieś 50-60 cm...
Problem się pojawił rok po roku, jestem ciekawy, czy teraz już ruszy z kopyta temat zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie, w zeszłym roku temat umarł śmiercią naturalną wraz z wyschnięciem ostatniej zalanej ściany domu...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Galeria tarnovia zamknęła swój parking ze względu na groźbę zalania a z tego co słyszałem ludziom w pobliżu Białej kazali się ewakuować

W rejonie Pleśnej jest nieciekawie, nie ma dojazdu drogą główną

ODPOWIEDZ