Czy liceum na Falklandach ma sens

Wiadomości "z miasta".

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Miasto z tego co wiem, umywa ręce od wszystkiego co się wiąże z wydawaniem pieniędzy zamiast ich zarabianiem. Tak samo było z Pałacem Młodzieży, gdy chciano go zlikwidować z powodu "nierentowności".


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

No ale teraz, dzięki Bogu, Pałac działa prężnie (podziękowania za użyczenie sali na tańce w ramach 19 godziny). Choć faktycznie że zaczynając bodaj od prezydenta Bienia takie podejście miasta się pojawia tu i ówdzie.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Przypadłością jaką tu zaobserwowałem jest narzekanie. Więc dla odmiany ja pochwalę...
Bo mówiliśmy w tym temacie o szkolnictwie zawodowym również, zatem:

http://www1.atlas.intarnet.pl/index_ful ... l&id=14512
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Takie projekty to porażka, uczestniczyłem kiedyś w podobnym

Ciekawa jest natomiast ankieta pod spodem.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

Ankieta nie jest do końca prawdziwa, gdyż "sitwa" klika na TAK kilka razy dziennie. Okiem politologa stwierdzam, iż powinno byc na TAK nax 3% (sitwa), na NIE 97% (prawdziwi tarnowianie)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Wiedziałem, że na Was mogę liczyć po prostu wiedziałem :-) tak brakowało mi jakiegoś głosu krytycznego pod pozytywnym tekstem :-)

Rozumiem, że jak w dzieciństwie przychodził do Was św. Mikołaj to zawsze na jego widok płakaliście, a Prezenty lądowały w pudełku, bo mama z tatą nigdy w Wasz gust nie trafiali prawda? :) Okiem psychologa takie nastawienie musi mieć korzenie w dzieciństwie :)

Pozdrawiam
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Super sprawa, szczególnie że nie będzie to służyć taśmowej produkcji 'magistrów tego i owego', tylko szkoleniu techników, czyli tych osób których najbardziej brakuje w tej chwili.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

hmmm, niby fajnie, tylko szkoda, że takie akcje dają skutki po paru latach, jak oni kończą szkołę.
Teraz brakuje budowlańców, ale już za rok się okaże, że jest ich aż nadto, jak wrócą z Londynu.
Chyba lepiej spojrzeć o parę lat w przyszłość i tak zainwestować, żeby utrafić na np. za 5 lat...

Podobnie było w latach 90-tych z Marketingiem i Zarządzaniem - kto żyw to studiował, a teraz mamy tych specjalistów jak mrówek i sprzedają np. w Reserved czy gdzie indziej... TO się nazywa dewaluacja nauczania.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Druid: przecież praca w Reservedzie to właśnie to czego się uczył - marketing (czyli sprzedaż) i zarządzanie (ilością towaru na półkach) - a to ze mgr - poprawia mu ego. Nie wiem czy da się tak utrafić z zapotrzebowaniem, moim zdaniem sprawy okołobudowlane zawsze będą deficytowe w pracowników, więc myślę, że jest w tym jakiś sens.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jeżeli państwo /urzędnik zabiera sie za takie ręczne regulacje, gwarantowana wtopa.
Wiedziałem, że na Was mogę liczyć po prostu wiedziałem :-) tak brakowało mi jakiegoś głosu krytycznego pod pozytywnym tekstem :-)

Rozumiem, że jak w dzieciństwie przychodził do Was św. Mikołaj to zawsze na jego widok płakaliście, a Prezenty lądowały w pudełku, bo mama z tatą nigdy w Wasz gust nie trafiali prawda? :) Okiem psychologa takie nastawienie musi mieć korzenie w dzieciństwie :)
Proboszcz pisał o politologu to po pierwsze, po drugie jak czytam Jego posty to moje w stosunku do Jego to wręcz kadzenie :-P, po trzecie wynik tego szkolenia w jakim ja uczestniczyłem był taki że NIKT ze szkolonych osób już przedmiotu szkolenia nie wykonuje.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ