Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Unia już pracuje nad tym, żeby islamiści nie mogli opuścić Polski: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,tit ... aid=1158cb" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Goscinny pisze:Unia już pracuje nad tym, żeby islamiści nie mogli opuścić Polski: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,tit ... aid=1158cb" onclick="window.open(this.href);return false;

No i mnie bardzo ciekawi jak tego dopilnują. Bo nie sądzę aby przepis mówiący, że "nie wolno" ich od tego powstrzymał.

"W praktyce imigrant będzie miał więc wybór między legalnym pobytem w wybranym dla niego kraju lub nielegalnym pobytem w kraju wybranym przez niego, co oznaczać będzie ryzyko deportacji. "

Ja obstawiam, że większość wybierze to drugie.

wejss pisze:
Kirk pisze:Jak jednego dnia ktoś im da po ryju, a drugiego ktoś im coś ukradnie, to nawet na zwiedzanie naszego kraju nie będą mieli ochoty.
Niestety wszystko wskazuje na to, że to oni będą nam dawać po ryju i nam z góry narzucać swój styl życia. My jak im damy po ryju to pójdziemy siedzieć. Oni jak nam dadzą po ryju to będzie to w obronie własnej przed agresywną większością polską.

No i właśnie o tym pisałem. Najpierw mamy prawdziwe poniekąd twierdzenie, że odsetek ludzi potencjalnie mogących sprawiać problemy w tej grupie jest dość duży a potem mamy histeryzowanie, że agresywna mniejszość będzie bezkarnie mogła być Polaków na ulicach. Nie wiem tylko za bardzo co oprócz nakręcania emocji wynika z takiego pisania ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Kirk »

defekator pisze: No i właśnie o tym pisałem. Najpierw mamy prawdziwe poniekąd twierdzenie, że odsetek ludzi potencjalnie mogących sprawiać problemy w tej grupie jest dość duży a potem mamy histeryzowanie, że agresywna mniejszość będzie bezkarnie mogła być Polaków na ulicach. Nie wiem tylko za bardzo co oprócz nakręcania emocji wynika z takiego pisania ;)
Ja idę o zakład, że jak już dojdzie do ich przyjazdu do Polski, to znajdą się nasi kreatywni ;) rodacy, którzy będą chcieli ofiarować im "pomoc" albo w pośrednictwie pracy albo w załatwieniu legalnego wyjazdu od Niemiec, wyrobieniu "legalnych" dokumentów czy innych gruszek na wierzbie. Też mam wątpliwości w jaki sposób UE chce kontrolować kto ma gdzie pozostać, skoro już teraz nie wiedzą kto granice przekracza i wsiada do pociągów. Gdzieś się spotkałem z informacją, że ci uchodźcy niszczą celowo swoje dokumenty, co w zasadzie mogłoby być argumentem żeby takiego delikwenta nie wpuścić tylko czy to już nie jest za późno.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Kreatywni znajdą się po obu stronach granicy - gdy jeszcze Polacy nie mogli legalnie pracować na terenie Niemiec całkiem nieźle tam kwitł rynek "fałszywych" małżeństw umożliwiających stronie polskiej legalny pobyt i możliwość pracy na terenie Niemiec. ;)

Niestety takie deklaracje jak powyższa (z linku Gościnnego) świadczą o tym, że w kwestii imigrantów EU nie ma zielonego pojęcia co robi. No i pokazuje to też drugą stronę medalu - brak rozwiązania kryzysu z imigrantami może oznaczać koniec Schengen a mi nie za bardzo podoba się powrót do stanu sprzed przystąpienia do niego Polski.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

"Komisja Europejska szykuje ostatnie szczegóły planu przyjmowania uchodźców w UE. Przedstawi je w najbliższą środę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker. Nieoficjalnie wiadomo, że mowa będzie o 160 tys. osób przebywających obecnie we Włoszech, Grecji lub na Węgrzech, z czego na Polskę przypadłaby liczba prawie 12 tys. osób"

Według tego samego gościa:

"... fala uchodźców napływająca do krajów unijnych jest obecnie najważniejszym priorytetem dla UE. - Od początku roku prawie 500 tysięcy osób przedostało się do krajów Unii - wskazał szef KE."

Miało być marne 60 tysięcy, teraz 160 tysięcy... a co z resztą z tego pół miliona?

A na koniec:

"- 20 milionów potomków Polaków mieszka poza Polską ze względów historycznych. Czy już o tym zapomnieliśmy? Wszyscy jesteśmy w Europie imigrantami - dodał szef KE."

Pewnie te miliony znalazły się tam w ciągu kilku miesięcy. Jednak można być dobrze opłacanym idiotą.

Chyba nikt nad tym nie panuje.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Idąc tym tokiem rozumowania to Irlandia powinna dostać większość tych islamistów, bo przecież większość wyemigrowała do USA i ich potomkowie żyją tam do dziś.
Co za kretyni - i to dobrze opłacani kretyni.


dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: dropszot »

kato pisze:"- 20 milionów potomków Polaków mieszka poza Polską ze względów historycznych. Czy już o tym zapomnieliśmy? Wszyscy jesteśmy w Europie imigrantami - dodał szef KE."
Geniusz.

Rzeczywiście, Europa to był ongiś dziewiczy niezasiedlony ląd, gdzie w sadzawkach taplały się dinozaury. Dopiero później nasi praprzodkowie przybyli w ten rejon świata z Afryki.
Więc nie bądźmy samolubni.


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Obrazek


kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Ciekawe, czy Junker bałaknie coś o najazdach, ups... emigracji Jutów, Duńczyków? A może Dunelaw w Albionie?
Kurcze... Kanut był w połowie Polakiem. Ale jesteśmy wredni!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)



Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Trishelle »

Do liczby uchodźców powinno się doliczyć jeszcze Ukraińców, wobec czego Polska spełni wymagania unijne, za to nie będzie musiała przyjąć tyłu uciekających Syryjczyków. Akurat naszych sąsiadów na terenie kraju jest już około pół miliona, więc przyznanie azylu połowie z nich (przynajmniej) zamknie wszystkim usta. Niech Tarnów zobliguje się przyjąć tyle ile uda się u nas ulokować, czym miasto zdobędzie trochę świeżej krwi, która jest chętna do pracy i nie nastawia się roszczeniowo, a do tego zablokuje się miejsce na niepożądanych dla wielu gości. Przy okazji zapełnią się szkoły, a nauczyciele nie stracą pracy, zwiększy się popyt na niżej płatne miejsca pracy, dzięki czemu spadnie bezrobocie, a zdobycie pracowników będzie wymagało podniesienia płac, lub dodatkowo sprowadzania nowych. Zapomniałam tylko, że niektórych myślenie boli.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Kirk »

Trishelle pisze:Do liczby uchodźców powinno się doliczyć jeszcze Ukraińców, wobec czego Polska spełni wymagania unijne, za to nie będzie musiała przyjąć tyłu uciekających Syryjczyków.
Właściwie ma to sens i brzmi logicznie tylko nasuwa się pytanie czy Ukraińcy są zainteresowani pozostaniem w naszym kraju czy oni też w obliczu emigracji nie celują w kraje zachodnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6908
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Śmiem przypuszczać, że przynajmniej część z nich przyjechała tu po prostu żyć a nie po socjal, który, wg mnie jest naszym błogosławieństwem przez to, że jest taki ..owy.
A że są zbliżeni kulturowo to tylko lepiej.

Awatar użytkownika

Marcin Golec
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 24-08-2009, 08:29
Lokalizacja: Tarnów - oczywiście
Kontakt:

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Marcin Golec »

Mieli pomagać...
http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ma ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
brudnego czołgu na polu bitwy nie widać


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Nie będzie shultz dyktować nam kogo mamy do naszego kraju wpuszczać, a kogo nie, jesteśmy zbyt biednym krajem i mamy zbyt duzy bajzel żeby pozwolić sobie jeszcze na utrzymywanie tych wątpliwych gości. A tym którzy mówią, że Polska ma dług wobec Europy, świata, bo 20 mln naszych jest po za granicami kraju..... Drodzy Panowie nie Polska się sprzedała bratu zza wschodniej granicy, tylko wy nas sprzedaliście na 45 lat. A jak chcecie pomóc tym uchodźcom to rozwiążcie problem tam w Syrii.

ODPOWIEDZ