Roleski - 200 osób straci pracę.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

A w Nowym Sączu zmykają laboratorium sanepidu, za złość Roleskiemu:P To teraz już w depresję wpadnie chłop.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Właśnie wczoraj na TVP Kraków było o Nowym Sączu gdzie rządzi Prezydent który ''nie znalazł czasu na spotkanie z Prezydentem RP Komorowskim'' - ogólnie Sącz stacza się szybciej niż my wynikało z tej rozmowy wszystko im odbierają problemy z Sanepidem,Pogotowiem -dyspozytornia wysokie bezrobocie itp.itd
Nie wiem co Roleski tam widzi i na jakiej podstawie wystawił taką diagnozę.

Dają mu 900 mln od ręki a on nie chce? :mrgreen:
Druga sprawa to jego mentalność i sprawa ze swoim bratem z którym się sądzi -głośna była sprawa z ochroniarzami itp.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Cytat z forum strony Sącza
A teraz poprosimy o dane ilu mieszkańców ubyło w Nowym Sączu (bo woleli wyjechać z tego grajdołu do Krakowa czy UK) oraz ile podmiotów gospodarczych upadło/zamknęło swoją działalność.
Brzmi swojsko?:)
Teraz powstał ranking inwestycji przez wspólnotę, tej samej która robiła ranking zamożności Tarnowa z 8 miejscem. I Tarnów 27, Sącz natomiast 5. :P To teraz tam się chwalą jak wysoko są.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Kulfon może Pan Roleski też chciał by mieć w swoich reklamach Dodę tak jak Pan od lodów, albo taką ładną przewiązkę nad Krakowską jak Pan Wiśniewski.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Po prostu z byle gołodupcami mu się nie chce gadać, a w Sączu miałby kilku sobie równych, a nawet bogatszych i to byłby prestiż. Tutaj czegoś takiego nie osiągnie bo do klasy średniej się nie zbliży bo z takimi ani pogadać nie ma o czym, ani biznesu wielkiego też się nie zrobi.
A może ten wywiad, to próba wkupienia się w łaski sądeckich milionerów bo gdzie mu do Florka, Korala czy Kluski - takie skamlenie o podrapanie za uchem.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

O jakim wielkim bzdecie mówimy w kontekscie 900 mln to powiem tylko, ze bezprzecznie najbogatszy tarnowianin w okolicy- Marek Pawlik (prezes ABMu), mial pakiet akcji spolki gieldowej warty ok.120 mln zlotych w szczytowym momencie posiadajac z zona jakies 70 procent akcji.Czyli cala firma nie miala kapitalizacji 200 mln, a backlog miala w ok.1 mld na jedne rok!
Przyjmijmy, ze mial moze jescze kilkadziesiat ekstra milionow pochowanych w skarpetach.Ale to wszystko.
W swiecie biznesu przyjete jest kupowanie przedsiebiorstwa za ok.4-6 razy EBIDTA, czyli zysku pomniejszonego o amortyzacje i podatki. To by wychodzilo, ze Roleski ma od 130-225 mln rocznego zysku na czysto. NIEMOZLIWE :)
Gdyby za 900 mln sprzedalby pan Roleski swoja wytwornie majonezu to bylby nie tylko najbogatszy w okolicy ale i jednym z najbogatszych w Polsce. :)
Ostatnio zmieniony 18-10-2013, 14:38 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Jakby był wizjonerem to by wprowadził na rynek coś, co byłoby przynajmniej dobrej jakości. A tak mamy musztardę sarepską i stołową długo długo nic i cała reszta sosów tatarskich i majonezów, ech wizjoner.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Dominik_PCH pisze:wejss walcz Ty, ja spełnię kolejne marzenie. W Tarnowie zostawiłem trwały ślad po sobie, teraz Twoja kolej!, przekonaj się.

Dziś pracuje w Krakowie, jutro sprawa otwarta. Jestem tu od pół roku. 4 miesiące temu gość wypowiedział mi umowę, pierwsza praca w krk, 2 godziny później miałem nową - pod każdym względem lepszą. Za chwilę zakładam swoją firmę. Tarnów? - można kochać, ale jeśli jesteś młody i to czytasz, jak najszybciej opuść to miasto.
Jezeli tak bardzo masz gdzieś to miasto i nie obchodzi cię już jego los to powiedz mi po co wchodzisz na to forum? Po co piszesz tu i zabierasz głos? Ja ci odpowiem po co. Bo tak naprawdę to ci szkoda że musiałeś stąd wyjechać. Wylewasz tu swoje frustracje i niezadowolenia. Roleski coś pitoli o Sączu że wspaniały itp itd a znam kilka osób z Sącza i oni tam wszyscy mają kompleks Tarnowa, tak jak my mamy kompleks Krakowa. Ty Panie Dominik tylko płyniesz tym nurtem razem z innymi.Tyle w temacie.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Miałem to samo napisać wejss. Dzięki że mnie wyręczyłeś :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Sprawdzilem sobie i taka malutka firemka jak HJ Heinz, Pudliszki :lol: miala 500 mln przychodu. Gdyby zalozyc, ze udalo im sie po wszytskim miec czystego zysku 10 procent to mieliby 50 mln zysku :) Mysle ze Roleski moze miec max. z polowe tego, czyli 25 mln rocznie (nie wierze w to ale mu dam dla naszych wyliczen tyle).
Kto bylby taki glupi i chcialby kupic wytwornie musztardy za 35-stokrotnosc czystego zysku rocznego ?? Panie Andersen ! Czas na wyjazd do Nowego Sacza!
Ostatnio zmieniony 18-10-2013, 14:55 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 754
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

A może w Tarnowie dlatego tak nie wszystko idzie bo mamy właśnie "takich" biznesmenów i wizjonerów jak Pan Roleski?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Wejss wleję wodę na Twój młyn i napiszę Ci, że po zarejestrowaniu firmy zabiorę stąd swoje podatki :). Wejss życzę Ci wszystkiego dobrego w walce o lepsze życie w mieście.
Tyle w tym temacie, z mojej strony również.

PS
Nigdzie nie napisałem, że mam Tarnów gdzieś. Opuścić miasto można, jednocześnie mieć do niego szacunek dalej. To w Twoje głowie jest problem nie w mojej.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Dominik_PCH pisze:Wejss wleję wodę na Twój młyn i napiszę Ci, że po zarejestrowaniu firmy zabiorę stąd swoje podatki :). Wejss życzę Ci wszystkiego dobrego w walce o lepsze życie w mieście.
Tyle w tym temacie, z mojej strony również.
Miałem już się nie odzywać ale wtrącę jeszcze pare groszy. Nie możesz porównywać miasta 100 tysięcznego z 800-tysięcznym. Logiczne jest, że w dużym mieście można więcej, życie wygląda inaczej, ma się wieksze możliwości. Przeprowadź się do Koszalina, Słupska, Kalisza albo Włocławka i potem zdaj nam relację jak to jest tam wspaniale. Ciekawe czy wtedy też ten podły Tarnówek nadal będzie taki podły.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

wejss życzę Tobie jak najlepiej a Ty mi jak najgorzej. Wbić w glebę za wszelką cenę. Już wiesz czemu wyjechałem? Jeśli jeszcze nie, to pomyśl o mnie wieczorem jak będziesz stał przed lustrem.


wejss
Rhetor
Posty: 1650
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Dominik_PCH pisze:wejss życzę Tobie jak najlepiej a Ty mi jak najgorzej. Wbić w glebę za wszelką cenę. Już wiesz czemu wyjechałem? Jeśli jeszcze nie, to pomyśl o mnie wieczorem jak będziesz stał przed lustrem.
proszę o cytat w którym życzę ci jak najgorzej

ODPOWIEDZ