RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Kulfon pisze:
Mr Greenback pisze: a może prezydent nie spodziewał sie że go kuzyn wysypie i dlatego zaskoczony był ?
G jest w końcu kuzynem Ś czy nie?
Bo jedni twierdzą tak a inni zaprzeczają .
Jak G.dawal bilety na zuzel to byl, jak zeznaje przeciw RS to juz sie nie znaja :mrgreen: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kulfon pisze:
Mr Greenback pisze: a może prezydent nie spodziewał sie że go kuzyn wysypie i dlatego zaskoczony był ?
G jest w końcu kuzynem Ś czy nie?
Bo jedni twierdzą tak a inni zaprzeczają .
Jakaś koszmarna bzdura. Przecież jeszcze za czasów gdy Ś. szefował Azotom, G. był tam jakimś dyrektorem czy coś. Przecież już wtedy nie daliby im za to żyć. Poza tym G. pochodzi gdzieś ze Śląska, stamtąd niemal cała jego rodzina.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


PoCoMiTo
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 29-09-2013, 08:26

Post autor: PoCoMiTo »

gushman pisze:Każdy kto pisał, że to mała kwota zaznaczał, że mała jak na pensję prezydenta miasta. Weźcie chociaż ze zrozumieniem czytajcie, bo bez tego nie ma co marzyć o normalnej dyskusji.
Przeczytałem wcześniejsze wypowiedzi.
W swoim poście pozwoliłem sobie przedstawić się jako osoba nowa na tym forum, następnie przyłączyłem do opinii, że z punktu widzenia jego zarobków przedmiotową kwotę rzeczywiście można postrzegać inaczej niż z perspektywy przeciętnego mieszkańca miasta.

Po czym, wyraziłem zaciekawienie ewentualną możliwością istnienia podtekstu, że
za przychylność urzędu "bierze" się więcej
I to właśnie stanowiło postawioną przeze mnie kwestię - sens postu.
Jeśli wyraziłem się niejasno / ktoś nie poradził sobie ze zrozumieniem sedna - przykro mi. Postaram się poprawić.

Co nie zmienia faktu, że nadal jestem ciekawy, od czego zależy uznanie danej kwoty za dużą lub małą - była tu mowa o stosunku wysokości kwoty łapówki do pensji tarnowskiego urzędnika, do wartości planowanego "interesu", ewentualnych zysków łapówkodawcy, potencjalnego ryzyka...
Można by pokusić się nawet o myśl, że istnieją i funkcjonują jakieś "stawki".

A i tak wszystko myślowo sprowadza mi się do tego co napisał Beaver.

Był taki dowcip o pewnym panu, który zaproponował powszechnie szanowanej damie, że zapłaci jej milion za odbycie z nim stosunku. Dama krygowała się dłuższą chwilę, by w końcu wyrazić zgodę. Wtedy pan zapytał czy jednak stówka jej nie wystarczy.
- Za kogo pan mnie ma! - zakrzyknęła oburzona.
- To już ustaliliśmy, teraz targujemy cenę.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Absolutnie nie broniąc p. Ś (dla mnie prezydentem był kiepskim a jak wziął w łapę to powinien ponieść konsekwencje) zastanawiam się, czy przy okazji ktoś odważy się porządnie przetrzepać UM i powyciągać wszystkie trupy z szaf.
Bo jeżeli nie i jeżeli dotychczasowa ekipa dalej będzie się pławić w samozachwycie i braku odpowiedzialności za cokolwiek, to można na tę sprawę inaczej spojrzeć.
W końcu niezbyt wielka (stosunkowo) kwota, nieposzlakowana dotychczas opinia, niechby i wyrok w zawiasach może być akceptowalnym kosztem świętego spokoju na później (tym bardziej, że zawsze musimy liczyć się z możliwością, że pana Ś ktoś wystawił).
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

gushman pisze:Poza tym G. pochodzi gdzieś ze Śląska, stamtąd niemal cała jego rodzina.
Mam kuzyna na Śląsku.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

lll pisze:Mam kuzyna na Śląsku.
Miejcie się zatem na baczności! :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

maup pisze:Absolutnie nie broniąc p. Ś (dla mnie prezydentem był kiepskim a jak wziął w łapę to powinien ponieść konsekwencje) zastanawiam się, czy przy okazji ktoś odważy się porządnie przetrzepać UM i powyciągać wszystkie trupy z szaf.
Bo jeżeli nie i jeżeli dotychczasowa ekipa dalej będzie się pławić w samozachwycie i braku odpowiedzialności za cokolwiek, to można na tę sprawę inaczej spojrzeć.
W końcu niezbyt wielka (stosunkowo) kwota, nieposzlakowana dotychczas opinia, niechby i wyrok w zawiasach może być akceptowalnym kosztem świętego spokoju na później (tym bardziej, że zawsze musimy liczyć się z możliwością, że pana Ś ktoś wystawił).
Ale nic sie nie zmieni! Ci sami ludzie zostali co przedtem. Jedynie wybory ich moga wymiesc, ale i to nie jest takie pewne ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mr Greenback, i co po wyborach? Nowa władza zatrudni swoich znajomych, a o kompetencjach będziemy mogli dalej pomarzyć.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

gushman pisze:Miejcie się zatem na baczności!
Bardziej ty w końcu ty masz jakąś tam umowę z UM podpisaną :D
Ja dalej nie wiem czy G z Ś to kuzyni :D
Goscinny pisze:Mr Greenback, i co po wyborach? Nowa władza zatrudni swoich znajomych, a o kompetencjach będziemy mogli dalej pomarzyć.
No to montuj swoją ekipę i startuj .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Kulfon pisze:
gushman pisze:Miejcie się zatem na baczności!
Bardziej ty w końcu ty masz jakąś tam umowę z UM podpisaną :D
Ja dalej nie wiem czy G z Ś to kuzyni :D
Goscinny pisze:Mr Greenback, i co po wyborach? Nowa władza zatrudni swoich znajomych, a o kompetencjach będziemy mogli dalej pomarzyć.
No to montuj swoją ekipę i startuj .
Nie moge. Ja nie umiem mizdrzyc sie do chytrusow i slinic do ludzkich swin. A to trzeb umiec jak sie bierzesz za polityke. :lol:
Gushman dales taki powod braku kuzynostwa pomiedzy Gurgulem a Sciagla, ze rece opadaja. A niby skad pochodzi Rysiek jak nie ze Slaska?? ;)

Aponizej wyjasnienie ocb w tym wszystkim:
"Śledztwo prowadzi już od kilku miesięcy krakowska Prokuratura Okręgowa. Dotyczy zmowy przy przetargu na budowę zjazdu z autostrady A4 w Tarnowie. Zarzuty usłyszało już w nim 10 osób, głównie szefowie małopolskich oddziałów dużych firm budowlanych, m.in. Piotr M.- kierownik krakowskiego oddziału Mota Engil, Piotr Ch. kierownik grupy Tarnów STRABAG, Wacław M. prezes firmy POLDIM czy Jacek S. szef krakowskiej firmy SKO-BUD.

Według śledczych zmowa miała sprawić, że tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, który ogłosił przetarg na budowę tego łącznika, otrzyma tylko jedna ofertę przetargowa - niekorzystną dla miasta. By osiągnąć taki cel, krakowska firma SKO-BUD , która złożyła w przetargu najniższą ofertę, miała się z niej w ostatniej chwili wycofać.

Czytaj także: Areszt dla prezydenta Tarnowa

Jak podejrzewają śledczy to nie był przypadek, tylko właśnie zmowa przedstawicieli firm STRABAG, Mota Engil i SKO-BUD. Ostatecznie inwestycje wykonały dwie ostatnie firmy za cenę o 25 mln. wyższą, niż chciał Tarnowski Zarząd Dróg".
radiokrakow.pl
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To nie miał być powód czy dowód a przesłanka. Hehe, ale faktycznie - wszak on z samego serca Śląska. :) Nie zmienia to jednak faktu, że to żadne kuzynostwo. A przynajmniej ja znam taką wersję.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:To nie miał być powód czy dowód a przesłanka. Hehe, ale faktycznie - wszak on z samego serca Śląska. :) Nie zmienia to jednak faktu, że to żadne kuzynostwo. A przynajmniej ja znam taką wersję.
Wersja oficjalna wg DKP: Prezydent jest niewinny. Spisek !
Wersja nieoficjalna:
Gdyby w dniu aresztowania, z telefonu Ryszarda Ś., śledczy wysłali do jego znajomych SMSa o treści ,,Wszystko się wydało. Uciekaj '' to na drogach wylotowych z Tarnowa do granicy byłby niesamowity tłok.
:lol: :lol: :lol:
Coś mi się wydaje, że Ryszard "nic nie zrobiłem nic nie wiedziałem" po to wziął adwokata z najwyższej półki, żeby wytargować dla siebie bezkarność-świadek incognito.
No ale może się mylę....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Śledztwo prowadzi już od kilku miesięcy krakowska Prokuratura Okręgowa.
Jak słyszę o tych nieudacznikach z krakowskiej prokuratury, to od razu przypomina mi się afera z Optimusem i jego właścicielem Kluską. Zgnoili gościa, a później państwo polskie musiało mu wypłacić milionowe odszkodowanie za nieudolność krakowskich prokuratorów.

Nie mówię, że w tym przypadku będzie podobnie, ale ... opinię mają zszarganą, żeby nie wyrazić tego dosadniej. Było kilka strzałów kulą w płot, ale zaznaczam, że w tym przypadku nie musi tak być.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Bruce43
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 02-10-2013, 15:20
Lokalizacja: ...my się znamy ?

Post autor: Bruce43 »

Ktoś tu się wyżej zastanawiał "dlaczego Rysiu jest taki tani" :)
Ja myślę że wcale nie jest tani. Myślę że ABW takich "twardych dowodów" ma na 50 kPLN; w końcu pracują tam fachowcy, a nie praktykanci od kominiarza i zarzut wzięcia - powiedzmy - "o jedno zero więcej" dobry adwokat rozwala w sądzie na pierwszej rozprawie i to tak na funty-szterlingi, razem z odszkodowaniem za >oczywiście niesłuszne< zatrzymanie/aresztowanie.
A dowód wcale nie musi być "ze świadków" tj słowo przeciw słowu.
Zapomnieliście np. o legalnych podsłuchach ? Ktoś chlapnął w słuchaweczkę o jedno słowo za dużo i.... MAMY CIĘ

PS. Tak się z żoną zastanawiamy ile osób jeszcze w Tarnowie (UM, Starostwo + firmy budowlane) ma już spakowane walizki :)
PS2. A ja błogosławię to co robię w życiu. Niewyspany, ale wstałem i mogłem się golić patrząc sobie spokojnie w oczy. Uczucie - w świetle ostatnich wydarzeń - bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą VISA :D
Gdyby tak wybuchła wojna, to dostałbym broń do ręki.
Ale nie jestem w 100% pewien w którą stronę miałbym większą chęć strzelać.....


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

gushman pisze:ale faktycznie - wszak on z samego serca Śląska.
gushman pisze:Nie zmienia to jednak faktu, że to żadne kuzynostwo.
''Twarde dowody'' nie ma co :lol:
Ja słyszałem właśnie od paru osób że to kuzyni a od paru że jednak nie .
gushman pisze: A przynajmniej ja znam taką wersję.
No to tak jak ja co nie zmienia faktu że dalej nie wiemy jaka jest prawda :D
Bruce43 pisze:Myślę że ABW takich "twardych dowodów" ma na 50 kPLN
Jak zatrzymała to teoretycznie powinna mieć .
Bruce43 pisze: Niewyspany, ale wstałem i mogłem się golić patrząc sobie spokojnie w oczy.
:D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ