RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Wiekszość tarnowskich radnych PO już pokasowała ze swych profili na fb fotki z prezydentem :), trochę późno bo niektórzy zrobili kopie :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

małopolska2 pisze:Ciekawe czy Ryszard eŚ. dostanie wypłatę za siedzenie w więzieniu?
Wszak czy w więzieniu czy na fotelu prezydenta robi dla Tarnowa tyle samo, tylko może mniej głupstw.
Pensja jest automatycznie zawieszana.
Ponadto automatycznie PO prezydenta został pierwszy zastępca, czyli Słomka-Narożański.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

gushman pisze: Ponadto automatycznie PO prezydenta został pierwszy zastępca, czyli Słomka-Narożański.
To już teraz rozumiem czemu Tarnów ma tyle zastępców prezydenta. Jeszcze dwóch mogą zatrzymać a stanowisko będzie miał kto pełnić. Sprytnie to wymyślili ;)

Tylko co będzie jak nam się skończą wiceprezydenci ?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

W takim przypadku, na wniosek wojewody, p. o. prezydenta mianuje premier.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:
małopolska2 pisze:Ciekawe czy Ryszard eŚ. dostanie wypłatę za siedzenie w więzieniu?
Wszak czy w więzieniu czy na fotelu prezydenta robi dla Tarnowa tyle samo, tylko może mniej głupstw.
Pensja jest automatycznie zawieszana.
Ponadto automatycznie PO prezydenta został pierwszy zastępca, czyli Słomka-Narożański.
Nie zawieszona, ale częsciowo zwieszona. 6 tysięcy co miesiąc dalej mu będzie wpływać.
Patrzcie w jakim kierunku idzie wszystko. R. Ciepiela mówi: "Turbulencje są poważne. W Tarnowie dokonamy przeglądu 140 postępowań, w których firmy zamieszane w sprawę zmowy cenowej składały oferty. W 27 przypadkach wygrały.". (czyli co 4.5 przetargu ci sami wygrywali!)
Dalej wierzycie, ze 50 tysięcy to wypadek przy pracy ? Że wział tak sobie 50 i miał pecha , bo go nakryli ? ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A tak, masz rację. Czytałem pobieżnie w telefonie i trochę opacznie to zrozumiałem.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Józiu »

Wszyscy tu rozkminiają co takiego zrobił prezydent, a jeszcze się może okazać, że go niesłusznie zamknęli. Media lubią takie tematy rozdmuchiwać. Ciekawy jestem jak mocne są dowody, czy to może tez tylko poszlaki i ktoś się próbuje kosztem R.Ś. wywinąć. Nie wiem, ale poczekajmy spokojne na dalsze rozstrzygnięcia.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Groźba matactwa oraz wysokie prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa przez podejrzanego" - tak wczoraj wieczorem sąd Okręgowy w Krakowie uzasadnił decyzję o aresztowanie Ryszarda Ś. Prezydent Tarnowa jest podejrzany o przyjęcie 50 tysięcy złotych łapówki. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Czegoś Józek nie pojął? "Wysokie prawdopodobieństwo" nie jest synonimem "jest pewne", ale sugeruje, że więcej jest na "tak" niż na "nie". Nikt nie pisze, ze jest on winny(bo nie został prawomocnie skazany), ale pisanie że Prezydent jest czysty to raczej przejaw fanatyzmu z twojej strony...
Od siebie dodam, że na 99% są zeznania świadków, że usadzili Ryśka. To dosyć mocne dowody z punktu widzenia procedury karnej.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A ja w tym boje się tego, że jak Unia nam cofnie dotację, to tak jak ktoś tutaj pisał nie będzie kasy dokładnie na nic, bo trzeba będzie oddać (przecież ci, którzy wzięli te 25 baniek ich nie oddadzą), a dodatkowo zacznie się szukanie "co by tutaj miejskiego sprzedać". I na pewno nie będą to budynki zajmowane przez UM.


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

Myślę że to jest najlepszy moment na referendum o odwołanie prezydenta :) Tak dla pewności żeby już nie powrócił :)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

tarnowianinn pisze:Myślę że to jest najlepszy moment na referendum o odwołanie prezydenta :) Tak dla pewności żeby już nie powrócił :)
I kogo proponujesz w zamian?
Rojka "frajera roku"?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A ja myślę, że to jest jak najgorszy moment na pochopne działania pod wpływem chwili.

No chyba, że ktoś uważa to za doskonałą okazję do tzw "teraz k**wa my". Podejrzewam, że im więcej faktów będzie obciążało Ścigałę (przy założeniu, że zarzuty są słuszne) tym więcej politycznych sępów zacznie "troszczyć się o dobro miasta".


A w perspektywie przyszłorocznych wyborów nie wiem czy od referendum i nowych wyborów na chwilę nie byłby lepszy zarząd komisaryczny.


Niech jeszcze ktoś mi wyjaśni dokładnie. Obecnie Ścigała jest aresztowany na 3 miesiące - co w związku z tym ze stanowiskiem prezydenta. Będzie je pełnił zastępca do momentu wyroku sądu? Przecież śledztwo i proces będą ciągnęły się miesiącami jeśli nie latami.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

tarnowianinn, pomysł bez sensu - i tak kasy już nie ma, a ty chciałbyś jeszcze dobijać miasto tymi kosztami, to raz. Zanim ktoś zebrałby głosy, zanim by to policzyli, ogłosili termin itd, to już prawie byłby termin normalnych wyborów, to dwa.
Jak chcesz innego prezydenta miasta, to po prostu poczekaj ten rok i zagłosuj na innego kandydata.


tarnowianinn
Obywatel
Posty: 17
Rejestracja: 27-09-2013, 23:18

Post autor: tarnowianinn »

Dokładnie chcę innego prezydenta ;) Pomysł z referendum rzuciłem dla żartu więc proszę bez zbędnych napinek :)
Po prostu mam nadzieję, że jaśnie pan ryszard już na fotel prezydenta nie powróci. Chociaż w sumie jak posiedzi 3 miesiące na Monte to może mu dupa zmięknie i zmądrzeje. Tak dbał o budowanie swojego wizerunku obietnicami itp że teraz to dopiero ma świetny wizerunek :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11724
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Problem w tym, że jak nie jestem zwolennikiem Pana Ścigały to jakoś nie widzę nikogo kto rokował by szanse na poprawę. Bo kto? Pani Czech? pan Rojek? Ciesielczyk ?? :D:D
Kuba Kwaśny, mimo, że politycznie się z nim nie zgadzam mógłby wnieść nieco świeżości do miasta, ale obawiam się, że jeszcze nie ma na tyle doświadczenia aby nie dać się zjeść na tym stanowisku.

Tak więc nie obiecujcie sobie za wiele po zmianie prezydenta. Będzie tak jak jest - tylko, że kto inny będzie czerpał garściami z koryta.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ