Rondo Szkotnik - Szujskiego

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Też mi się wydaje, że prawo skręt tam nie jest potrzebny. Przecież główny strumień pojazdów porusza się prosto do mościć i w lewo w stronę świtu. Po co tam prawo skręt? Przecież ci co chcą skręcić w stronę ronda robią to skrzyżowanie wcześniej.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Jak już tak bardzo chcą, to niech prawy pas będzie jako prawoskręt + prosto, a lewy wyłącznie do skrętu w lewo....


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ale tam w ogóle prawosktęt jest zbędny. Po cholerę na silę wprowadzać bezsensowne zmiany?


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Oj przydałby się prawoskręt a nawet 2 dodatkowe pasy, bo nie wiem czy zauważyliście ale od skrzyżowania z Klikowską aż do miejsca gdzie stała ta kamienica ciągnie się coś niby taki mini Bus-pas po prawej stronie, poprostu przedłuuuużona zatoka... gdyby udało się go dociągnąć do samego skrzyżowania o wiele lepiej spełniałby swoje zadania

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Swietne lewoskret tylko po to aby dojechac w to samo miejsce którym mozna dojechac skrecajac na wczesniejszym skrzyzowaniu. Wyrzucanie pieniedzy w błoto. To juz pewne ze powstanie ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Beaver pisze:Swietne lewoskret tylko po to aby dojechac w to samo miejsce którym mozna dojechac skrecajac na wczesniejszym skrzyzowaniu. Wyrzucanie pieniedzy w błoto. To juz pewne ze powstanie ?
Prawoskręt gwoli ścisłości :) Pas powinien być dodatkowy ale do jazdy na wprost i w lewo:)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wszyscy widzą potrzebę pasów lewo i prosto, tylko miasto ma własną, niepowtarzalną logikę... Ciekawe jak to uzasadnią...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Przepraszam moj blad chodziło mi oczywiście o Prawoskret :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Łubu, dubu, łubu dubu...

TZDM najwyraźniej poszedł po rozum do głowy i jednak pas będzie w kierunku na Mościce, a nie do prawoskrętu... Tak mi przynajmniej z tego artykułu wynika - http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=10956

Jeśli tak, to mają plusa (abstrahuję od innych elementów z budową/niebudową samego ronda związanych)...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Wczoraj szedłem i widziałem wymalowane fragmenty oraz powbijane kołki - zupełnie tak jakby do akcji wkroczyli już geodeci. Dzisiaj zrobiłem zdjęcia, ale niestety tylko komórką.

EDIT 21:38
W sumie to jednak nie tak źle wyszły :):-)

Obrazek Obrazek Obrazek


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

TomekMKM masz dobrą komórkę :P . Ale będzie sajgon , gdy zaczną pracę i zaczną ruch ograniczać... :shock: . Ale niech robią, byle szybko.
Będziem życ

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No to chyba na dniach ruszymy z robotą, a może nawet jutro! Znaki już czekają na ustawienie, chyba dzisiaj je przywieźli.

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek

6. Obrazek

7.
Obrazek


Oficjalna strona internetowa Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie póki co nie informuje na temat organizacji komunikacji zbiorowej w tym rejonie, wszystko jednak wskazuje na to, że ruch będzie odbywał się objazdem przez rondo Generała Nila Emila Fieldorfa, gdzie skierowane zostaną wszystkie samochody.

PS. Pierwszy kołek jest już zaraz za przejściem dla pieszych przy ulicy Klikowskiej, następne aż pod kioskiem ruchu - tu prawdopodobnie będzie przesunięta zatoczka autobusowa. Następny natomiast dochodzi aż pod krzaczki w rejonie pierwszego domu przy ulicy Powstańców Warszawy! :):-)

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 09b3c93f08

PS 2. EDIT 19:30 Specjalnie dla Starówki :d
Ostatnio zmieniony 14-03-2011, 20:31 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

TomekMKM, fotki ciekawe, tylko jak już staną zapory to zrób tak by lokalizacja była bardziej widoczna, z góry dzięki

Co do inwestycji, napiszę tylko jedno słowo NARESZCIE

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Właśnie zrobiłem aktualizację, ale fakt. Ustawione znaki zauważyłem w trakcie spaceru, dlatego tak zrobiłem "zdjęcia na szybko". Co ciekawe, od strony Mościc żadnego znaku nie widziałem, także być może będzie to objazd jednostronny, chociaż przy wyburzaniu znaków od strony Mościc nie było, jednak ruch był chyba zatrzymany na całej szerokości, ale nie chcę wprowadzać w błąd bo nie pamiętam! :):-)
Ostatnio zmieniony 14-03-2011, 20:40 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Ślicznie, chyba muszę poprosić o instrukcję jak coś takiego robić.
Serio proszę o linka do instrukcji


Z ustawienia znaków wychodzi na to że tylko nam prawo-skręt "zafundują" w tym etapie prac.
Ostatnio zmieniony 14-03-2011, 20:44 przez starówka, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ