Kolejka do operacji na zaćmę - zamiana terminami :)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Kolejka do operacji na zaćmę - zamiana terminami :)

Post autor: ad2222 »

Zamieszczam prośbę mojej mamy, trochę to dla mnie samego dziwne, bo sam prowadzę kolejki oczekujących i nie wysyłam pacjentów żeby się terminami zamieniali, tylko sam to robię, ale cóż - co kraj, to obyczaj.

Rzecz jest następująca - mama ma termin operacji zaćmy w Nowym Szpitalu 15.09.2014 - w tym czasie dostała skierowanie do sanatorium, więc kolejka przepada i nowy termin to czerwiec/lipiec 2015. Pani prowadząca kolejkę powiedziała, żeby mama sama poszukała kogoś, kto zamieni się z nią terminami - mamie odpowiada termin od 1.10 do końca roku 2014. Gdyby ktoś miał kogoś w rodzinie zapisanego na taką operację w Nowym Szpitalu w tym terminie, tj 1.10-31.12.2014, to można się zamienić miejscami, tzn w tym wypadku przyspieszyć operację. Kontakt do mnie na PM.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A prywatnie taki zabieg kosztuje około 2 tys. złotych. Czas oczekiwania około 1 miesiąca - głównie poprzez konieczność wykonania sporej ilości badań i szczepień na żółtaczkę zakaźną.

W jakiej kondycji jest państwowa służba zdrowia skoro nawet na zabiegi, które nie kosztują przecież jakiś niebotycznych pieniędzy trzeba czekać miesiącami a nawet latami (teściowej powiedzieli, że terminy operacji zaćmy z NFZ mają najwcześniej na początku 2016 roku)


PS. Zarząd NFZ przyznał sobie ostatnio 3 mln złotych premii. Przy cenach rynkowych dało by się za to wykonać 1500 operacji zaćmy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Kulfon pisze:Robią jedno oko potem trzeba czekać od nowa na drugie ? z tego co słyszałem.
Tak, dokładnie tak jest. Moja babcia miała niedawno taką operację. Następne za jakieś 2 lata. Dodatkowo pojawia się problem, jak ktoś miał to w zaawansowanym stadium i do tego jeszcze inna wada wzroku. Wtedy trzeba dobrać nowe szkła osłabiając to chore oko żeby jakoś zbilansować te oczy. Ja się nie znam na tym, ale tak było w jej przypadku.

A Tobie ad2222 proponuję jeszcze dokładnie zorientować się jak jest z tą zamianą kolejki. Moja mama pracuje w funduszu i mówi, że taka zamiana to wcale nie jest taka prosta sprawa. Mają wiele takich spraw, skarg. Przytoczyła nawet przykład małżeństwa, gdzie mąż miał termin wcześniej, a żona później. Okazało się, że zabieg był pilniejszy dla żony i chcieli się po prostu zamienić miejscami. Nie dostali zgody na to, bo podobno procedury tworzenia i prowadzenia kolejki są narzucone ustawowo. Absurdów nigdy dość...


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> Nie dostali zgody na to, bo podobno procedury tworzenia i prowadzenia kolejki są narzucone ustawowo.>>>


Bzdura. Zwykla zla wola urzedasow z NFZ.
I 'niedasizm'.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Zwykla zla wola urzedasow z NFZ.
Przecież "baba z okienka" musiałby klikać przez minutę. Nie wymagajmy od nich za wiele. Zwłaszcza w tarnowskim szpitalu.
3150 A Rh+

ODPOWIEDZ