Tarnów reklamuje się w telewizji

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Spot trwa 15 sekund więc do 30 s. mu jeszcze dużo brakuje. Ogólnie zapamiętuje się dziewczynkę i sam koniec, niby to powinno wystarczyć. Tablice rejestracyjne nawet z reklamą miasta mylone są z Katowicami :evil: Będąc teraz w Chłopach i rozmawiając z tymi ludźmi co mieszkali w tym samym budynku, to nawet nie wiedzieli, że jest takie miasto. Jeden gość wiedział bo był z okolic Leszna :-) Kobitki to już nic nie wiedziały prócz tego, że Kraków jest na południu i że w Bieszczadach jest jezioro Solińskie a obok niego Polańczyk.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jeżeli ktoś nie wiedział, że jest takie miasto jak Tarnów to pretensje nie do telewizji/Wydziału Marki Miasta a raczej systemu edukacji/poziomu Twoich współmieszkańców. :)

PS Coś te Chłopy popularne wśród tarnowian ostatnio. 2 tyg. temu parkowałem tam między 2 samochodami z Tarnowa; pojechałem do Ogrodów Hortulus - tez ktoś z Tarnowa dostawił się do mojego KT. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

Jakość spotu i jego efektywność komunikacyjna a celowość i efektywność jego emisji to dwie sprawy do rozważenia.

Pytania pomocnicze:
- jaka jest atrakcyjność Tarnowa,
- po co turyści mają tutaj przyjeżdżać,
- jak długo tutaj mogą zostać,
- ile pieniędzy zostawią w mieście,
- czy wrócą ponownie lub polecą miasto innym,

Pierwsza powinna być dobrze przemyslana strategia, dalej inwestycje w podnoszenie konkurencyjności we wskazanych w strategii segmentach, po tym reklama.
Obecnie odbiorcy reklam i turyści mogą mieć dylemat i mylić "Polski Biegun Ciepła" z "Biegunem Korupcji" - wszak owoce tarnowskiej korupcji znajdą na każdej ulicy a są nimi: popękane, rozpadające sie nawierzchnie " szmateksy " i puste lokale do wynajecia.
L'union fait la force


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

JacLe pisze: Obecnie odbiorcy reklam i turyści mogą mieć dylemat i mylić "Polski Biegun Ciepła" z "Biegunem Korupcji"...
Chyba sobie teraz żartujesz?
Kto poza Tarnowianami wie o jakiejś korupcji w Tarnowie?
Już nie mówię o osobach z poza województwa małopolskiego, ale również z miast naszego województwa mało kto ma pojęcie, co się w Tarnowie dzieje i jakie to przekręty są u nas, tak jak my nie wiemy co się dzieje w Krakowie, Nowym Sączu czy też w pobliskim Rzeszowie stolicy sąsiedniego województwa.
Co poniektórzy mają dziwne wyobrażenie, że osoby przyjeżdżające do Tarnowa w pierwszej kolejności pytają o nasze przekręty. Nic bardziej mylnego.
Ja często w ramach obowiązków służbowych mam kontakt z ludźmi miast naszego województwa i raczej pytają, jak tam na tarnowskim rynku, lub czy drużyna żużlowa ma szansę na tytuł DMP, a ostatnio na tapecie jest postać już słynnego Kataryniarza na tarnowskim Burku.
Jedyne pytania w sprawie tarnowskiej korupcji, to było że "podobno wam prezydenta zamknęli?" Ale za co, po co i dlaczego, to już nikogo nie interesowało.

Tak że nie przesadzajmy z tą wiedzą turystów o tarnowskiej korupcji.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

suraiw pisze:Chyba sobie teraz żartujesz?
Kto poza Tarnowianami wie o jakiejś korupcji w Tarnowie?
Już nie mówię o osobach z poza województwa małopolskiego(...)
Zdziwiłbyś się. Rozmawiałem z ludźmi z Warszawy, Szczecina czy Zakopanego, wcale nie tak dawno i, o ile nie byli może bardzo na bieżąco, to jednak pojęcie mieli. Więc nie jest tak, że tylko Tarnowianie wiedzą, co, jak, gdzie i kiedy (tu też z tym jest różnie swoją drogą).

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Zgadzam się, w Krakowie to samo. Ludzie się interesują.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

suraiw pisze:Chyba sobie teraz żartujesz?
Częściowo żart, ale bardziej aluzja do ostatnich, jednak trochę nagłaśnianych w mediach, tarnowskich afer.

Proponuję zainteresować się meritum sprawy a nie wątkami pobocznymi. Niektórzy " my " w imieniu których się wypowiadasz mamy pojęcie co się dzieje w Świecie, nie tylko Krakowie czy Rzeszowie. Ludzie, którzy dużo podróżują zazwyczaj bardziej interesują się życiem społecznym niż ci, rzadko opuszczający własne podwórko.
Z pewnością turysta planujący podróż zagląda nie tylko do przewodnika ale przede wszystkim szuka informacji w sieci a tam znajdzie wszystko.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Dzisiaj ostatni dzień telewizyjnej kampanii reklamowej, która ma zachęcić do przyjazdu do Tarnowa. Urząd Miasta wykupił pakiet reklamowy w 35 kanałach.


Reklama trwa 15 sekund, pojawia się w niej dziewczynka i hasło „polski biegun ciepła zaprasza”, kończy logo miasta. Można ją obejrzeć m.in. na kanale Comedy Central. – Otrzymaliśmy korzystną ofertę – 547 wejść w ciągu tygodnia, w 35 kanałach i popularnych i wiodących. Kosztowała po 40 zł za spot, 22 tys. w sumie. To niewysoka cena, porównując choćby z lokalnymi rozgłośniami radiowymi – mówi Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Marki Miasta UMT.


Jak podkreśla pani dyrektor, miasto po raz pierwszy zdecydowało się na kampanię telewizyjną zachęcającą do przyjazdu do Tarnowa. Oferta reklamowa została skierowana do grupy osób w wieku 30 – 45 lat, z większych miast, które podróżują w wakacje.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Jak się zobaczę z moim znajomym, który sprzedaje czas reklamowy to zapytam czy takie kombo jest możliwe po takich cenach. Jak mawiają, nie uwierzę jak nie dotknę (w sensie nie zobaczę umowy).


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

Jak mawiają, nie uwierzę jak nie dotknę (w sensie nie zobaczę umowy).
Również patrzyłem na podane kwoty z niedowierzaniem. Jakiś czas temu płaciłem za ogłoszenie drobne w Temi ( 4 emisje + 1 gratis ) ok 35 zł, a tutaj spot w TV 40 zł... Nawet przy cenie za duży pakiet wydaje się bardzo tanio.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ