RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

MST wónraT pisze:Bogdan G. oraz Paweł P. przyznali się do winy i chcą dobrowolnie poddać się karze.
Interesujące. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to przyznanie się do winy jest częścią szerzej zakrojonego spisku, który ma w rezultacie obciążyć Niewinnego Człowieka.


wejss
Rhetor
Posty: 1630
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Mogli mu to wręczać jak był pijany i nie pamięta. Rano się obudził i jakaś kasa leżała to pomyślał że ktoś zgubił albo że to jego i powydawał z tego trochę. Nawet chyba wszystko już wydał. I cieszył się że ktoś przechodził przez jego pokój i tyle kasy zgubił.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Są pierwsi skazania w aferze korupcyjnej byłego prezydenta

Brzeski sąd wydał wyrok w sprawie byłego prezesa Spółki Żużlowej Unii Tarnów Bogdana G. oraz wiceprezesa Pawła P. Decyzją sądu, która nie jest prawomocna, pośredniczyli przy wręczenia łapówki byłemu prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale. Skazano ich na 2 lata więzienia.
Sąd zawiesił wykonanie kary na 4 lata. Pokrzywdzeni i prokurator, jak zapowiedzieli, nie będą odwoływać się od wyroku.

czytaj całość: link
źródło: RDN

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Dominik_PCH pisze:Są pierwsi skazania w aferze korupcyjnej byłego prezydenta

Brzeski sąd wydał wyrok w sprawie byłego prezesa Spółki Żużlowej Unii Tarnów Bogdana G. oraz wiceprezesa Pawła P. Decyzją sądu, która nie jest prawomocna, pośredniczyli przy wręczenia łapówki byłemu prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale. Skazano ich na 2 lata więzienia.
Sąd zawiesił wykonanie kary na 4 lata. Pokrzywdzeni i prokurator, jak zapowiedzieli, nie będą odwoływać się od wyroku.

czytaj całość: link
źródło: RDN
Reasumując przyznali się ci co dawali, przyznali się ci co mu doręczyli, ale RŚ twierdzi, że nic nie dostał :)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11060
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i teraz, teoretyzując, co się stanie jeśli okazałoby się, że w procesie nie udowodnią RŚ przyjęcie tych łapówek?
Z jednej strony mielibyśmy osobę, która jest skazana za to, że wręczyła łapówkę, a z drugiej osobę, która za to samo zostaje uznana za niewinną.
Czy w takim przypadku nie należałoby przeprosić skazanych i ich uniewinnić?


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Mr Greenback pisze: Reasumując przyznali się ci co dawali, przyznali się ci co mu doręczyli, ale RŚ twierdzi, że nic nie dostał :)
Nie, TCRS krol czuje sie niewinny, a nie, ze nic nie dostal :).

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Dobre pytanie z komentarzy RK: Co z tymi którzy dawali łapówkę? Skazano doręczycieli, niedługo proces Ryszarda Ś., a nic się nie pisze o tych którzy łapówkę dali.

Jeśli podczas kontroli policyjnej zaoferujesz policjantowi wkładkę, to mogą cię oskarżyć o łapownictwo i skazać, a tu?


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

Nasz były Kierownik - odwołuje się:

"Trzy wnioski złożyła obrona Ryszard Ścigały, przede wszystkim obrońcy wnioskują o zwrócenie sprawy tarnowskiej "afery korupcyjnej" do prokuratury. Uważają oni, że sprawa powinna jeszcze raz wrócić do etapu postępowania sprawdzającego i krakowscy śledczy jeszcze raz powinni się jej przyjrzeć.

Obrona byłego prezydenta wnioskuje również o obniżenie kwoty poręczenia majątkowego jakie zastosowano wobec Ryszard Ścigały. Przypomnijmy, że chodzi o kwotę 450 tysięcy złotych. Ścigała chce także aby sąd uchylił zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju."

Więcej na http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... era-tempa/

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

robertoas pisze:Ścigała chce także aby sąd uchylił zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju."
Bardzo słusznie.
Strasznie zimno się w Polsce zrobiło, aż trudno wytrzymać.


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

Albo wybiera się na narty w Alpy i do tego jeszcze potrzebuje grubszej kasy ("wnioskuje również o obniżenie kwoty poręczenia majątkowego")...

Widziałem go parę lat temu na Wierchomli jak szusował sobie z córką i sądzę iż jest fanem tego zimowego sportu... No ale jak nadużywał praw niech teraz siedzi spokojnie i czeka na wyrok a nie wzburza uczciwych mieszańców Tarnowa którzy już nie mogą słuchać o jego podejściu do życia...


Czesio
Obywatel
Posty: 73
Rejestracja: 04-01-2015, 21:41

Post autor: Czesio »

Dominik_PCH pisze: Pokrzywdzeni i prokurator, jak zapowiedzieli, nie będą odwoływać się od wyroku.
Pokrzywdzeni - jacy pokrzywdzeni ?


@ robertoas
co do Ryszarda Ś - spokojnie - należ poczekać :) gdyż w innym wątku (tym o korupcji w mord) "plułeś jadem" na lewo i prawo - jakoś teraz nie masz nic do powiedzenia.... ??

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

To nie ja wysoki sądzie, przyklejałem tylko newsa z RDN, ale ten został już wyedytowany :)

"Monika Wojtas-Zaleśna, która przewodniczyła składowi sędziowskiemu w uzasadnieniu wyroku mówiła, że obaj oskarżeni przyznali się do winy przekazania byłemu prezydentowi Tarnowa od jednej z firm drogowych łapówki za przychylne rozpatrzenie przetargu.- Opowiedzieli też o innych rzeczach, które były związane z tym oskarżeniem - mówi sędzia"

link


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Post autor: R p T »

robertoas pisze:wnioskuje również o obniżenie kwoty poręczenia majątkowego
Może byłej zastępczyni prezydenta głód zagląda w oczy - wszak małżonek musi trochę grosza oddać do MPEC-u (też się odwoływał).
Listy składkowiczów na poręczenie nie widziałem, ale na kogo mógł liczyć były Kierownik - jak nie na najbliższych przyjaciół i poddanych.

I teraz przyjaciele grzecznie proszą o swoje pieniądze.

/A sąd taki nieludzki i niemiłosierny/
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Dominik_PCH pisze:
"Monika Wojtas-Zaleśna, która przewodniczyła składowi sędziowskiemu w uzasadnieniu wyroku mówiła, że obaj oskarżeni przyznali się do winy przekazania byłemu prezydentowi Tarnowa od jednej z firm drogowych łapówki za przychylne rozpatrzenie przetargu.- Opowiedzieli też o innych rzeczach, które były związane z tym oskarżeniem - mówi sędzia"
Mój Tarnów.

MiL 30 stycznia 2015

Obrazek


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJ


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Post autor: robertoas »

Czesio pisze: @ robertoas
co do Ryszarda Ś - spokojnie - należ poczekać :) gdyż w innym wątku (tym o korupcji w mord) "plułeś jadem" na lewo i prawo - jakoś teraz nie masz nic do powiedzenia.... ??
bo już nieraz się tu wypowiadałem na temat Ryszarda Ś. i napisałem tylko to co uważałem za stosowne. W końcu forum jest do wyrażania opinii i mogę to robić kiedy chcę i jak chcę, a ty jesteś przyjacielem prezydenta, wujka Wieśka F czy państwa Skrzyniarzów że się tak czepiasz?

ODPOWIEDZ