RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38


garbarska7
Obywatel
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-2014, 23:09

Post autor: garbarska7 »

MST wónraT pisze: A to drogo czy tanio?
Prof. dr. hab. kosztuje.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

MST wónraT pisze:Ciekawe co na to radni.



__________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI
Przeczytałem kilka dni wcześniej załączone tutaj wyroki, przeczytałem ekspertyzę i list Henryka S. N(iewinnego) - jest dużo więcej danych i nieznanych wcześniej faktów, ale obraz całości jeszcze bardziej zagmatwany, dla przykładu:
- od początku mówiono i pisano, że R.Ś został zatrzymany i jest podejrzany o udział w aferze łącznikowej; dzisiaj "Heniek" pisze, że "Rysiek" nie brał udziału...

Czy afera łącznikowa to tylko zmowa przetargowa " potężnych firm ", które użyją wszelkich możliwości prawnych, aby niedopuścić do wydania prawomocnych wyroków skazujących.../?/ - z dwóch wyroków wiemy, że to równiez inne przekręty na duże pieniądze, które miały miejsce w fazie wykonywania inwestycji.

"Powyzsze rozwazania mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia przedmiotu niniejszej Ekspertyzy. Naszym zdaniem, w sprawie będącej przedmiotem Ekspertyzy nie mamy do czynienia, przynajmniej obecnie, z nieprawidłością, a tym samym - wobec braku jakiegokolwiek wezwania ze struny IZ MRPO, a tym bardziej braku jakiejkolwiek decyzji IZ MRPO - Beneficjent po podpisaniu aneksu do Umowy byłby zebowiązany (na warunkach przewidzianych w Aneksie ) do zwrotu częsci dofinansowania bez odsetek."

Zastanawiam się czy "część dofinansowania " ( pobranego nienależnie lub w nadmiernej wysokości ), to nie jest ta część o którą kontrakt został poprzez zmowę zawyżony...
Dlaczego Ciepiela, Sorys i "Heniek" traktują całą kwotę dofinansowania projektu jako pobrana z naruszeniem prawa ?

Zastanawia również wyjątkowa aktywność w sprawie przede wszystkim tych trzech, wyżej wymienionych urzędnikow...

" Ciekawe co na to radni "
Ostatnio zmieniony 17-07-2014, 00:27 przez JacLe, łącznie zmieniany 1 raz.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

garbarska7 pisze:14 stron łącznie z tytułową i 14 tys.
To jeszcze nic! Są tacy, którzy biorą dziesiątki milionów za linijkę podpisu! :-)

Ale żart Ci się udał. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

"Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, miasto najprawdopodobniej będzie domagać się odszkodowania od prezydenta Ryszarda Ścigały. Może zostać oskarżycielem posiłkowym w procesie, który rozpocznie się za kilka tygodni. Taki scenariusz rozważają prawnicy magistratu."

"Straty miasta w tym postępowaniu miałyby wynikać ze zmowy przetargowej. W jej efekcie Tarnów zapłacił o 25 mln więcej za budowę połączenia z autostradą, niż powinien."



http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Post autor: JacLe »

MST wónraT pisze:"Straty miasta w tym postępowaniu miałyby wynikać ze zmowy przetargowej. W jej efekcie Tarnów zapłacił o 25 mln więcej za budowę połączenia z autostradą, niż powinien."
Czyli co ? - podpisano umowę na kwotę prawie 100 % wyższą od kosztów inwestycji ( kosztorysu ) i nikt wtedy tego nie zauważył i nie kwestionował - gdzie był organ kontrolny, który teraz chce rozliczać z nieprawidłowości.

Zdziwiła mnie kwota 25 mln i zacząłem szukać...
- z moich wyliczeń wynika, że cały koszt inwestycji to 7 483 tys więcej niż kosztorys, z czego sam IV etap to 6 041 tys ponad kosztorys.


Skąd więc wzięli 25 mln i dlaczego Tarnów ma oddać 19 mln ???

Link
L'union fait la force


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

JacLe pisze:
Zdziwiła mnie kwota 25 mln i zacząłem szukać...
- To połączenie to inwestycja prawie 25-milionowa. To zaledwie 450 metrów drogi. Tak drogiej inwestycji chyba nie było w całej Polsce - mówi radny Jacek Łabno, szef tarnowskiej komisji śledczej.

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9KJD28#


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Roberto pisze:
Reasumując:

Zdaniem radnego SLD Jakuba Kwaśnego [...] prezydent został bez środków do życia.

Zdaniem radnego Kwaśnego zawieszony prezydent także na wolności powinien dostawać połowę pensji.

"Król Tarnowa", Taki człowiek" przyjaciele wujka Wieśka F. - a przy okazji kierownik miasta Tarnowa przed kilkoma tygodniami znalazł płatne zajęcie w ABM Solid, gdzie pracuje w

charakterze specjalisty ds. układów.

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

MST wónraT pisze:charakterze specjalisty ds. układów.
Nie wiem według jakich kryteriów szukano, ale chyba szkoda było wysyłać CV bez bogatego doświadczenia, wzorowej komunikatywności (przez SMS/e-mail), doskonałej znajomości specyfiki sektora publicznego, itd.

Tylko jest problem z wykształceniem kierunkowym. I tutaj widzę niszę, bo uczelnie się zagapiły i nie prowadzą studiów w tej intrantnej i prestiżowej branży.

Co byście powiedzieli na
lobbystykę stosowaną (z wyborem specjalności: "nepotyzmy i koterie organów samorządowych" albo "zarządzanie wpływem na szczeblu krajowym")
lub może
zarządzanie pieniędzmi publicznymi (specjalności: "układy prywatne" albo "kliki samorządowe")
?

Przyszłościowy zawód!

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Jak myślicie, po przegranych wyborach przez pana Ciepiele, zostanie wymieniony skład radców prawnych pracujących w UMT?


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

dropszot pisze:Nie wiem według jakich kryteriów szukano, ale chyba szkoda było wysyłać CV bez bogatego doświadczenia, wzorowej komunikatywności (przez SMS/e-mail), doskonałej znajomości specyfiki sektora publicznego, itd.
"Co robi w firmie Ryszard Ścigała?

O Ryszarda Ścigałę zabiegałem osobiście, nie z pobudek osobistych, ale chciałem go pozyskać w interesie ABM SOLID. Ma potężne doświadczenie biznesowe i samorządowe, wyprowadził z kryzysu Azoty i - niezależnie od innych spraw w toku - dokonał wielu pozytywnych zmian w mieście. Wierzę, że korzystając z jego doświadczenia i doradztwa, będziemy w stanie sprawniej pokonać stan kryzysowy. W najbliższych dniach, mam nadzieję, rozpocznie pracę w ABM SOLID. A z ludzkiego punktu widzenia, w czasie zawieszenia go w funkcji prezydenta został pozbawiony środków do życia i nie widzę powodów, aby nie mógł po prostu pracować."

TEMI nr 28 9 lipca 2014

A co na to byli pracownicy ABM SOLID pozbawieni środków do życia?



________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

MST wónraT pisze:A co na to byli pracownicy ABM SOLID pozbawieni środków do życia?
Dodałbym pracowników Fabryki Maszyn i nieokreśloną liczbę ze straszących wywieszek ''lokal do wynajęcia'' .
MST wónraT pisze:będziemy w stanie sprawniej pokonać stan kryzysowy.
ABM SOLID S.A.
W upadłości układowej- tak dla przypomnienia.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

"Nerwowy, spięty, wiecznie podminowany i wulgarny - tak zapamiętali Ryszarda Ścigałę jego współpracownicy i urzędnicy z dni tuż przed zatrzymaniem."

""Król Tarnowa" - właśnie tak, sam siebie, od czasu do czasu, określał Ryszard Ścigała"

GK 18 lipca 2014

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Komentarz zGK

xy (gość) 22.07.14, 10:41:50

Przy okazji prezydent, przyjaciel wujka Wieśka, król Tarnowa lub jak kto woli spec od układów, w policyjnym klubie.

http://www.knightriderstarnow.pl/galeria.php?id=136

Obrazek

Obrazek



________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


garbarska7
Obywatel
Posty: 18
Rejestracja: 26-02-2014, 23:09

Post autor: garbarska7 »

A wujek Wiesiek, to który na tym zdjęciu?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

niech zgadnę - obok wujka Ryśka?
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

ODPOWIEDZ