Chirurgia jednego dnia?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Chirurgia jednego dnia?

Post autor: kato »

W Nowym Szpitalu w ramach chirurgii jednego dnia należy się zgłosić dzień wcześniej. Podobno z winy programu komputerowego, który nie pozwala w tym samym dniu przyjąć, zoperować i wypisać pacjenta.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

kato, trzeba zmienić nazwę na 'chirurgia jednej nocy i jednego dnia'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

kato pisze:W Nowym Szpitalu w ramach chirurgii jednego dnia należy się zgłosić dzień wcześniej. Podobno z winy programu komputerowego, który nie pozwala w tym samym dniu przyjąć, zoperować i wypisać pacjenta
Epicentrum absurdów. Niestety wiem co mówię - z pierwszej ręki. W N.Szpitalu jak coś da sie robić "pod górkę" to na pewno tak będzie ;)

Co do chirurgii jednego dnia - szybko i sprawnie jest podobno w Tuchowie. Pacjenci sobie chwalą.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Szpital dostaje dobrą kasę za pacjenta leżącego, a jak ma leżeć jak w tym samym dniu chce wyjść. Taki mały paradoks się wkradł.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dokladnie tak - mój Tato tez musiał dłużej leżeć w szpitalu :mrgreen: znajoma pani Doktor wprost mu powiedziąla, że chodzi o kasę.

Druga sprawa to totalna niekompetencja i łapówkarstwo przetargowe - student 2 - 3 roku napisał by spokojnie bazodanową aplikację do "obsługi" szpitala - wiem to z autopsji.

Bazy danych o podobnym stopniu skomplikowania pisałem jeszcze pod DOS'em :mrgreen: a dzialały na niezniszczalnym NOVELL'u :mrgreen:

No ale jak mamy panstwową jednostkę, wydająca państwowe pieniądze - to mamy to, co mamy. Nie wiem, czy zauważyliście, że w calkowicie prywatnych szpitalach czy przychodniach nie ma takich problemów, da się zrobić wszystko, programy działają doskonale. :mrgreen: Moze dlatego, że jak wydajemy prywatną kasę to rozliczamy wykonawców z pracy i pilnujemy by nam nie wcisneli gów..
9000 ml A Rh-


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: andy »

Ravir pisze: Druga sprawa to totalna niekompetencja i łapówkarstwo przetargowe - student 2 - 3 roku napisał by spokojnie bazodanową aplikację do "obsługi" szpitala - wiem to z autopsji.

Bazy danych o podobnym stopniu skomplikowania pisałem jeszcze pod DOS'em :mrgreen: a dzialały na niezniszczalnym NOVELL'u :mrgreen:
Chyba za bardzo nie wiesz o czym piszesz

Może jak był wybierany program do obsługi szpitala to ktoś nie przewidział działalności chirurgi jednego dnia, a teraz producent chce dodatkowej kasy za uruchomienie funkcjonalności. Wydaje mi się że w chirurgi jednego dnia jest płacone za zabieg, a nie od ilości dni(zweryfikuje u znajomego)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

:lol:
Płacone wg JGP więc nie naciągają.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

W tym miesiącu rusza Chirurgia. Pacjenci mają się zgłaszać bez przygotowania na Oddziale, czyli np. bez podkłucia. Wszystko ma być zrobione przed zabiegiem. Oddział nie ma pielęgniarek. Podobno wszystko mają zrobić instrumentariuszki. Jak się dowiedziałem wiele z tych pań ostatnie wkłucie miały jeszcze w szkole medycznej. Jest też opcja, że będą to robić pielęgniarki anestetyczne. Jak pogodzą siedzenie na sali operacyjnej z przygotowaniem pacjenta... tego mój informator nie wiedział.

Jeszcze jedno. Chirurgia nie ma kawałka miejsca na dobudzenie pacjenta, chwilę odpoczynku. Zaraz po zabiegu won do domu. Z dorosłymi jakoś to funkcjonuje, ale z dziećmi mogą być problemy.

I kolejny kwiatek. Nie jest związany bezpośrednio ze szpitalem, ale zdarzenie tam miało miejsce i nie chce mi się zakładać nowego wątku.
Personel miał szkolenie z zakresu OC.
Po standardowych wyjaśnieniach przyszedł czas na pytania. Jedno z nich brzmiało: jak będzie wyglądać opieka medyczna w czasie wojny?
Odpowiedź: ludność będzie tak rozlokowana, że na jednego lekarza będzie przypadać 25 pacjentów (tu moje źródło nie było do końca pewne), a na jedna pielęgniarkę OŚMIU.
Na to jedna z pielęgniarek zaczęła wołać, że chce wojny, bo będzie, jak w raju.
Wiedziałem, że zupaki są oderwane od rzeczywistości, ale żeby aż tak?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Post autor: marwaldor »

kato pisze:... tego mój informator nie wiedział.
Jasna dupa, działasz jak proboszcz z Kózkównej
kato pisze:Jeszcze jedno. Chirurgia nie ma kawałka miejsca na dobudzenie pacjenta, chwilę odpoczynku. Zaraz po zabiegu won do domu. Z dorosłymi jakoś to funkcjonuje, ale z dziećmi mogą być problemy.
Ech. Potwierdzasz regułę, że gość o twoim nicku winien się leczyć tylko modlitwą, bo inaczej zaczyna pisać głupoty :)

A tak na poważnie: Zamiast się cieszyć to znowu leje się strumień żółci malkontentów i wytykanie pierdół oraz chorób wieku niemowlęcego.

Miłego wieczora.


Autor tematu
kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

marwaldor pisze:Zamiast się cieszyć

Między wybudzeniówką a salą operacyjną jest lustro weneckie. Można sobie pooglądać operację.

Niby nic, a cieszy
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ