Tarnowskie osiedla.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
misio99
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 11-07-2011, 23:18

Tarnowskie osiedla.

Post autor: misio99 »

Witam.W najbliższym czasie zamierzam kupić mieszkanie na jednym z tarnowskich osiedli: oś.Westerplatte lub oś.Legionów ewentualnie w dzielnicy Gumniska.Proszę o odpowiedz które z wyżej wymienionych osiedli będzie bezpieczniejsze dla rodziny z dziećmi?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Wybrałeś same niezbyt ciekawe :/ Choć obecnie większość rozrabiaków rozrabia w Anglii, to jest w miarę bezpiecznie... Chyba Legionów najmłodsze osiedle i je bym polecał z tej trójki. Dlaczego tylko tam? Oś Zielone jest ok, Jasna też.


Autor tematu
misio99
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 11-07-2011, 23:18

Post autor: misio99 »

Myślałem o tych osiedlach ponieważ ceny mieszkań są tam bardzo atrakcyjne.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Nie dziwi mnie to nic a nic.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Może pomyśl o blokach przy Reymonta.
29500ml B Rh+... A Ty?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Gumniska - polecam zawłaszcza okolice Fąfary, Urwanej, Piastowskiej - mieszkałem tam grubo ponad 20 lat i było REWELACYJNIE. Osoby twierdzące, że Gumniska sa niebezpieczne są nienormalni - bliskość Sądu, Zakładu Karnego, Prokuratury oraz struktura wiekowa mieszkańców powodują, że Gumnicka są obok Mościc jedną z NAJSPOKOJNIEJSZYCH dzielnic. Sam przeprowadziłem się z bloku na Fąfary do Mościc, po latach mieszkania więc wiem co piszę.

Jak można opisać Gumniska : zielono, spokojnie, blisko na Marcinkę - nawet bloki czyli Fąfary, Urwana, Piastowska są ładne - mają 4 kondygnacje, między nimi jest masa zieleni, drzewa są na tyle wysokie, a zieleń w takiej ilości, że nawet grupa bloków Fąfary i Urwana nikną w zieleni.

Ogólnie Guminska jest faną dzielnicą, blisko centrom, choć dojazd moża być trudny - ciąg Gumnicka, Konarskiego, Narutowicza się korkuje, jest to najbardziej zakorkowana ulic w mieście, na szczęście można objechać innymi drogami więc źle nie jest.

Warto też rozważyć Mościce, są dobrą alternatywą, mają podobny, spokojny, zielnony klimat. Wadą jest odległość do centrum, ale mamy za to doskonałe skomunikowanie z resztą miasta i to kilkoma drogami.

Osobiście jestem związany z Gumniskami i Mościcami - defacto żyłem w tych dzielnicach - mieszkałem z rodzicami na Gumniskach a Babcię i Dziadka miałem w Mościcach, do Technikum też chodziłem do Mościc i często u Dziadków nocowałem. Zaś 5 lat temu przeniosłem sie do mieszkania po dziadkach i żyję sobie w Mościcach.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

marcin11
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 17-02-2010, 12:11
Lokalizacja: 50"N 21"E

Post autor: marcin11 »

rzuf pisze: Chyba Legionów najmłodsze osiedle i je bym polecał z tej trójki
również tak myślę , dobra lokalizacja. Wszędzie znajdzie się jakaś patologia ale Legionów wydaje się rozsądnym wyborem odnośnie parkingów, sklepów, szkół, komunikacji itp.

1 Legionów 2 Gumniska 3 Westerplatte

ODPOWIEDZ