Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Skrzyżowanie Pułaskiego - Szujskiego, godz. ok. 13-tej niebieskie punto vs śmieciarka. Kierowca punto chyba poszkodowany bo samochód stał jeszcze przed 18-tą.
Przy okazji pozdrawiam idiotę - miłośnika pedałowa, który w stylowym ubranku, mimo ścieżki wzdłuż Mościckiego pomykał jezdnią (godz. 17:4x) w stronę Mościc tworząc za sobą nie zły korek.
Dopiszę kolejne pozdrowienia dla kierownika KIA z firmy LOBO nr 118, rejestracja KR709P [?], godz. 21-sza, wspomniane wyżej skrzyżowanie Pułaskiego - Szujskiego (punto nadal stoi) a KIA przelatuje skrzyżowanie na czerwonym świetle, o nieużywaniu kierunkowskazów nawet nie warto wspominać. Szkoda że jechałem autem żony - tam nie mam kamery...
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Ale to ja pisałem już jakiś czas temu (a może nie tu, bo przejrzałem wszystkie swoje posty z tego tematu), że jeżdżą po chodnikach, także tych podzielonych dla pieszych i rowerzystów (vide ciąg na Słonecznej) jak szaleni. Kiedyś (ostatnią późną jesienią to chyba było, bo po 16 było już ciemnawo) na wysokości przystanku przy małym tesco obok Ronda PCV mój młody stał przy kiosku i zrobił krok w tył, ale nie zszedł z płytek na kostkę tylko dalej pozostawał "w obrębie" kiosku. Pech chciał, że pani się "spieszyła bardzo" mimo dużego ruchu pieszych, wystraszyła się, że jej dziecko wpadnie i pocisnęła twarzą po chodniku. Karetka, bo policzek zorany, te sprawy. "Bo ona się spieszy po córkę do szkoły..." To mogła wyjechać 10 minut wcześniej. Zero myślenia. Z resztą szalonych szosowców widać co rusz na całej Słonecznej.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Jeśli jest CPR to tak jak rowerzysta jak i pieszy ma obowiązek zachowania ostrożności i zwracania na siebie uwagi. A nie jak to zwykle bywa jak jadę rowerami z znajomymi w 3-4 osoby i nagle się okazuje że 2 ominie jakoś a 2 zostaje z tyłu bo święte krowy idą całą szerokością chodnika.
I co tu dużo mówić zazwyczaj kończy się to hamowaniem do zera. Dość że święte krowy oburzone że jak tak można to jeszcze zwyzywają rzucając różne niezbyt uprzejme słowa.

Niech każdy ma do siebie dystans czy to kierowcy osobówek, dostawczaków, osobowych, rowerzyści i piesi a będzie dobrze.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

^cypis^ pisze:także tych podzielonych dla pieszych i rowerzystów (vide ciąg na Słonecznej)
W którym miejscu tam jest podział, bo nie kojarzę. O ile pamiętam, to tam na znaku jest podział kreską poziomą.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Goscinny pisze:W którym miejscu tam jest podział, bo nie kojarzę. O ile pamiętam, to tam na znaku jest podział kreską poziomą.
No o to mnie chodzi oczywiście, co nie zmienia faktu, że szlak jest przeznaczony dla obu grup społecznych z uwagi na B-9 na Słonecznej.
Swoją drogą, linia z kostki ma oddzielać kierunki marszu? :)

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

^cypis^, nie odwracaj kota ogonem. Zdecydowanie chodziło ci o to, że mają własną oddzielona część chodnika, a jeżdżą po obydwu częściach :) co w naszym mieście "przyjaznym rowerzystom" jest w zasadzie niemożliwe.
Oczywiście nie usprawiedliwia to niektórych rowerzystów jadących chodnikiem ile fabryka dała - takich trzeba tępić od razu.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

ozi26 pisze:Od dziś rowerzystów traktuje jak śmieci.
Moje gratulacje, jesteś prawdziwym orłem intelektu.
Jakiś rowerzysta wykazał się brakiem umiejętności myślenia, więc od dziś wszystkich rowerzystów "traktujesz jak śmieci" ?
:roll:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ozi26 pisze: Jeden idiota robinie opinie innym a w przypadku kolarzy to nie jest jeden przypadek.
Jeden idiota robinie opinie innym a w przypadku kierowców ciężarówek to nie jest jeden przypadek.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

marecki 0701 pisze:, to co wjadę autobusem na CPR bo nawierzchnia lepsza???
Chyba Cię widziałem na Al. Tarnowskich, o ile jeździsz autobusem nr 265 bo sobie pomykał w najlepsze drogą rowerową wczoraj :P Fakt że musiałem się zatrzymać bo zajechał mi drogę po wyjeździe ze skrzyżowania przemilczę bo nie nadaje się to do opublikowania
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Chciałbym pozdrowić kierującego passatem kombi KTA01031. Rzecz się działa w Podegrodziu pod Sączem, ale w akcji poza mną i rzeczonym uczestniczył jeszcze drajwer beemki KT. Jadę, za mną długo nic, widzę, że ktoś w tle wyprzedza. Wyprzedzany nagle zaczyna cisnąć i tuż za moimi plecami na centymetry wchodzi wyprzedzająca beemka. Wymijamy się z autami z naprzeciwka i beemka łyka kulturalnie (!) i mnie. Passat w momencie podejmuje tę samą akcję i ciśnie za beemką, ale ta już daaaaleeeeko z przodu.
Mój wniosek: kierowca kombi poczuł się urażony, ze go KT, w dodatku w BMW wyprzedza, więc postanowił się nie dać. A że nie podołał, inna sprawa. Uniemożliwianie wyprzedzenia przez inny pojazd, gdy z przeciwka jadą inne auta chyba najmądrzejsze nie jest.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

To ja tym razem przepraszam kierowcę TIRA, któremu się wpakowałem przed maskę na rondzie. To był moment...
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

^cypis^ pisze: Uniemożliwianie wyprzedzenia przez inny pojazd, gdy z przeciwka jadą inne auta chyba najmądrzejsze nie jest.
^
Nawet, jeśli nic nie jedzie z naprzeciwka, to takie uniemożliwianie jest zabronione (Art.24 pkt.6 PORD)

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Widać szoferowi passata to nie przeszkadzało...

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

ogrom jest takich kieroFców co jak widzą samochody rodem z Monachium to w nich jakiś szatan wstępuje, każdy by się ścigał, wyprzedzał, robił na złość, godne politowania

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

https://www.youtube.com/watch?v=SDPbqTZCnUs
Za takie przekroczenie prędkości w zabudowanym powinno być autko zabierane lawetą na dzień dobry i mandat min 10 tyś. plus po 1 tyś. za każdego pasażera. Brak wpłaty mandatu w ciągu 7 dni skutkuje sprzedażą samochodu na poczet opłat administracyjnych. Ciekawe czy dalej będzie kozaczył w swojej wsi Leonem.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ