Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Takie coś może zdarzyć się każdemu.
Człowiek jak był młody to robił różne głupoty jednak pewna granica zawsze była. 13 latek o drugiej w nocy na ognisku to nie jest normalne.
A tymczasem w Tarnowie...
Co chcesz, przejechał bezkolizyjnie ;)
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja też przejeżdżam bezkolizyjnie Jana Pawła II pędząc 140 km/h. :) I też się mnie czepiają. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

defekator pisze: Takie coś może zdarzyć się każdemu. W tym wieku nawet najbardziej ułożonemu nastolatkowi może przyjść do głowy kretyński pomysł. Jeżeli nie było tam innych zaniedbań nie widzę podstaw do odbierania praw rodzicielskich. Zresztą w przypadku tej siódemki co zginęła jak to zrobić. Pośmiertnie?

Co do decyzji o braku śledztwa w sprawie nie mam zdania. Nie wiem jakie jest prawodawstwo odnośnie takich przypadków wśród małoletnich.
Jakich małoletnich ??
Za małoletniego odpowiada rodzic.
Ten 16 latek nie nauczył się jeźdić na taczkach a na autku tatusia i mamusi !!!!!!
Oczywiście za przyzwoleniem rodziCIELI.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Trudno odmówić temu argumentowi słuszności. Szczeniak nie wsiadłby i nie pojechał gdyby wcześniej jakoś nie uczył się jeździć. Może uczyli go koledzy, ale może ojciec. Dlatego jednak dziwi tak szybka decyzja o rezygnacji z dochodzenia. Tu jest czego dochodzić...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Sądzę że cała "paka" była z jednej wsi, a wiadomo jak to tam jest. Wszyscy się znają, więc jeżeli dziecko idzie do sąsiada na grilla i wraca o tej porze to może nie jest aż tak straszne, jednak dziwi mnie fakt 16 latka za kierownicą tego renaulta ;) Bo gdzie taki chłopak jeszcze po pijaku auto prowadzi, a cała gromadka się na to zgadza. Sam teraz jeżeli bym chciał to mogę wsiąść w auto, i zapewne bym pojechał, takie nauki prowadzenia pojazdów w rodzinach przez ojca są chyba normalne.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ja sądzę, że tutaj dużą rolę odgrywają relacje w tej młodzieżowej społeczności. Jak nie wsiądziesz, to będziesz leszczem, frajerem czy innym chicken'em (kto nie wsiada ten z policji... ;)) albo jak w reklamie "nie bądź taki jak Twój stary." Ludzie w tym wieku szukają akceptacji w swojej grupie, więc pewnie niejednemu z nich zaświeciło w głowie czerwone światełko, ale lęk przed odrzuceniem wygrał no i stało się... Nie bronię tutaj nikogo, tylko tak sobie tłumaczę to, jak do tego doszło. Karę powinien ponieść kierowca wg. mnie taką jak osoba dorosła, skoro w swoim mniemaniu był na tyle dorosły, żeby poruszać się samochodem. Z drugiej strony karę również powinni ponieść też rodzice, chociaż to w pewnym stopniu przeczy temu co napisałem zdanie wcześniej.


jacek77
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 10-09-2013, 09:57

Post autor: jacek77 »

W radio wypowiadał się jakiś prawnik i powiedział, że 16-latek na 99% uniknie konsekwencji prawnych, tzn. jeżeli wcześniej nie był karany to poprawczak nie wchodzi w grę ale konsekwencje poniosą zwłaszcza rodzice, których będą ścigać ubezpieczyciele którzy wypłacą odszkodowania rodzinom zmarłych a jak powiedział kwoty prawdopodobnie mogą być liczone w milionach...
A tak na inny temat, wie ktoś co z osobą ze skutera z dzwona około 9 na Kwiatkowskiego przed światłami od strony Wierzchosławic? Wracałem z Krakowa i załapałem się na 45min w korku...


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

jacek77 pisze:W radio wypowiadał się jakiś prawnik i powiedział, że 16-latek na 99% uniknie konsekwencji prawnych, tzn. jeżeli wcześniej nie był karany to poprawczak nie wchodzi w grę ale konsekwencje poniosą zwłaszcza rodzice, których będą ścigać ubezpieczyciele którzy wypłacą odszkodowania rodzinom zmarłych a jak powiedział kwoty prawdopodobnie mogą być liczone w milionach...
Dobrze, że drzewu się nic nie stało, wówczas dostałby po uszach jeszcze paredziesiąt tys za nielegalną wycinkę.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Bardzo dobra akcja kiedy u nas w Tarnowie?

„Dla kierowcy przejście dla pieszych powinno być - z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - miejscem niemalże świętym” – przypomina naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Jacka Mnicha. „Kierowca musi pamiętać, że wszelkie manewry omijania pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić osobę pieszą, czy też wyprzedzania tego pojazdu na sąsiednim pasie, bezpośrednio przed lub na samym przejściu, może skończyć tragicznie” – dodał.
http://moto.onet.pl/aktualnosci/nie-prz ... azdy/9gjj7
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

Wypadek na Lwowskiej... http://youtu.be/fj6uccNX3_8

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Kolejny madafaka w ślicznym autku - filmik.
Mam nadzieję, że kilka punktów i mandacik trochę ostudzą jego temperament.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

I to jest madafaka a nie koleś najeżdżający jednym kołem na linię przy parkowaniu.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Zawsze zastanawiam się nad takimi ludzmi i ile zyskał 5 sekund? :D
Podobnie jest na trasie kombinuje taki wyprzedza gaz i hamulec non stop wyprzedzi 2-3 auta a i tak się zawsze zjeżdżamy badz na światłach lub rondach.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ja ostatni nagrałem pewnego Rumuna https://www.youtube.com/watch?edit=vd&v=B2JYr4yR0-8 i nadrobił z minute a za około 50 km ( na miedziance) dostał 500 pln mandatu. Nie mówiąc o tym jakie stworzył zagrożenie w porównaniu do filmiku BIGer,
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Film jest prywatny.

ODPOWIEDZ