Pomysły na promocje Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Pomys³y na promocje Tarnowa

Post autor: Lwowska »

To ja na początek.

Warszawa ma powstanie, Gdańsk ma Westerplatte może i my byśmy jakoś wykorzystali jakoś nasz patriotyczne daleko idące zapędy w końcu co piąty legionista był z Tarnowa i jego bliskich okolic czyli jak widać Tarnów swych dzieci nie szczędził. Czy to nie jest powód do dumy ? Jakieś hasła z tym związane na pewno by kogoś z innych miejsc Polski bardziej ruszyły niż "ciepłe miasto" np: Tarnów miasto które oddało swoje dzieci dla twojej przyszłości.

Może i ja najlepiej nie umiem takich haseł tworzyć ale myślę że to jeden z ciekawszych kierunków :->
Ostatnio zmieniony 22-03-2010, 14:48 przez Lwowska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Gdyby to było poprzednie forum to sprawdziłbym w pierwszej kolejności datę Twojego wpisu. Jego treść wydaje się jakby przeterminowana ze 2 lata. Przecież temat niepodległości był już eksploatowany ("Pierwsze niepodległe") i ten temat też był już wałkowany.

Po drugie: działania miasta bardzo zniechęcają do wymyślania czegokolwiek. My tu sobie będziemy gadu gadu, produkować się, wymyślać, kreować. A miasto i tak zrobi po swojemu i z myślą o wydaniu kasy na cokolwiek. Bo jak pisałem już gdzie indziej - u nas miarą sukcesu jest ilość wydanej kasy a działania zazwyczaj są jednorazowe.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Właśnie że mi nie chodzi o wałkowanie "pierwsze niepodległe" tylko bardziej na tej statystyce żeby ją wykorzystać co piąty. Po za tym nie musiałaś aż tak szybko nas na ziemie sprowadzać z tą kreatywnością miasta..

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Lwowska: już jest "biegun ciepła" ostro (jak na UMT) promowany, wiec może żeby nie rozwadniać tych licznych zalet Tarnowa lepiej się skupić na biegunie...

A tak przy okazji, wprawdzie nie komentuje się sigów, ale cały wierszyk brzmi
"A na drzewach, zamiast liści
Będą wisieć komuniści"

Z tym że narażasz się niektórym forumowiczom na zarzut 'gróźb pozbawienia życia' :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Lwowska pisze:Po za tym nie musiałaś aż tak szybko nas na ziemie sprowadzać z tą kreatywnością miasta..
Przykro mi. :) Również z tego powodu, że masz mnie za kobietę. :)

Bardziej chodzi mi o to, że o promocji i pomysłach pisze się już od dawna i niewiele z tego wynika. Oczywiście nikomu nie odmawiam prawa dyskutowania w tym temacie. Ale takie bicie głową w mur trochę może niejednego sfrustrować. :)

Albo skończy się na tym, że Kuba pozbiera co ciekawsze pomysły i pochwali się, że przekazał je odpowiedniej komórce w UM. :) I też na tym się skończy.

PS "Biegun" faktycznie funkcjonuje już dłuższy czas i tylko konsekwencja może tej inicjatywie pomóc. To dobry, obiektywny i neutralny motyw.

PPS Kiedyś pomyślałem sobie, że byłoby fajnie wykupić w PKP taką usługę/reklamę - gdy gdziekolwiek w Polsce zapowiadany jest pociąg do/przez Tarnów, to głos dyktowałby np.: "... pociąg z Gdyni do Przemyśla przez Częstochowę, Kraków, Tarnów - "polski biegun ciepła" - Rzeszów odjedzie...". :)


Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

a pamiętacie taką piosenkę "...bo miasto Tarnów w świecie słynie, niechaj piosnka o nim płynie, niechaj płynie hen na wieś, że nasz Tarnów piękny jest..." cos w tym stylu, pamietam z czasów przedszkola, jeszcze za komuny. Może np tę piosenkę na rockową nutę zagrałoby ZIYO. Złota płyta murowana, i czołówka listy hop-bęc

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja jużnie raz to mówiłem i powiem jeszcze raz, Wawa ma palmę to my miejmy wielgaśnego pingwina w strungach czy innym bikini na środku jakiegoś większego ronda.
Byo by o nas głośno i moglibyśmy się ogłosić stolicą linuksiarzy :P

Awatar użytkownika

Autor tematu
Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Tylko ciekawe jak by to się miało do rzeczywistości :-P


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

gushman pisze: Albo skończy się na tym, że Kuba pozbiera co ciekawsze pomysły i pochwali się, że przekazał je odpowiedniej komórce w UM. :) I też na tym się skończy.
Gushman jesteś ewidentnie uprzedzony, stąd nie dziwi mnie ów brak obiektywności. Nie jest tak, że w kwestii promocji miasta nic nie udało się "zdziałać". Bo wreszcie wydział marki miasta zdecydował się na promocję w internecie w portalach społecznościowych, co było tutaj dyskutowane. Na 2010 rok przeznaczono sporą kwotę na współpracę z organizacjami pozarządowymi w dziedzinie promocji ze szczególnym uwzględnieniem mediów elektronicznych.

Ponadto być może uda się coś jeszcze ciekawszego a mianowicie - zachęcić pewną ekipę do nakręcenia filmu właśnie w Tarnowie, ciekawe czy miasto pomoże, a to byłaby niezła promocja!

Wreszcie to co pisał Druid w sprawie tłumaczenia na angielski naszego hasła również trafiło PO RAZ KOLEJNY do Pani Prezydent.

Wciąż staram się również by przy tarnowskiej obwodnicy była również reklama Tarnowa, wszak niektórzy jadąc nią nie wiedzą nawet jakie miasto mijają!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

gushman pisze:Bo jak pisałem już gdzie indziej - u nas miarą sukcesu jest ilość wydanej kasy a działania zazwyczaj są jednorazowe.
O to to tato :-). Dodam że nawet jak sie wydaje to guzik kogo obchodzi czy to działa czy nie działa i jak to jest zrobione. Kasa wydana, niech sie dzieje wola nieba.
Jakub, gushman jest realistą i tyle, nie ma uprzedzeń tylko wyciąga wnioski z tego co sie dzieje dookoła.

Natomiast co do tablicy informacyjnej to może coś w ten deseń, nowocześnie i z klasą.

Obrazek


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix - a ty adwokat? moim zdaniem ma uprzedzenie :) bezpośrednio do mnie :) i ja to wyczuwam! mam prawo!

a ty wreszcie coś z sensem napisałeś a w zasadzie znalazłeś i wkleiłeś :) :) ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Właśnie nie chciałem, żebyś odniósł wrażenie, że to uprzedzenie. :) Jak już pisałem gdzieś indziej, nie mam powodu. Podoba mi się co i jak robisz. Ale łyżka dziegciu spowoduje, że będziesz lepszym radnym! :) A kto wie, może kiedyś posłem czy prezydentem miasta. I wtedy dopiero Ci się dostanie po dupie. :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie adwokat, tylko mam podobne zdanie. Ja nie uprzedzam sie do ludzi po kilku postach, no ale to juz moja sprawa.

Ja zawsze piszę z sensem :P.

Co do tej tablicy ta daaaaaaawnooooo temu gdzieś słyszałem pomysł żeby na tej łące koło marcinki, a w zasadzie pod nią zrobić jakiś taki napis, niekoniecznie na tej od MTB, tylko od strony basenu. Tam i tak nic nie ma, nawet ścieżka zarosła i powstał mały lasek. Nie wiem co właściciele gruntów na to itp, ale miejsce widoczne z daleka. Taki napis + ten pingwin od linuksa. Koszt pewnie makabryczny, no ale coś za coś, a może jakby sie rozejrzeć to nie taki straszny.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

"Tarnów - sportowe zadupie Polski"

Post autor: Deto »

Kielce, Rzeszów, Nowy Sącz, Kraków, Nieciecza i juz nawet Brzesko wie, jak się promować. Wszędzie się da, tylko w Tarnowie jakoś dojść do tego nie potrafią.
Proponuję reklamować nasze miasto hasłem "Tarnów - sportowe zadupie Polski"

Dobre perspektywy rysują się przed drugoligowym zespołem Okocimskiego Brzesko. Długoletnią współpracą z nim zainteresowany jest główny sponsor Carlsberg Polska. Chęć przejęcia klubowych obiektów wyraził natomiast brzeski magistrat.
Wiadomości, chociaż obecnie jeszcze nieskonkretyzowane, brzmią bardzo przekonująco. Są również pokłosiem postawy drużyny Krzysztofa Łętochy w obecnych rozgrywkach. Teraz jest wprawdzie na trzecim miejscu w drugiej lidze, ale zmagania może w najgorszym wypadku zakończyć dwa oczka niżej (w sobotę odbędą się trzy zaległe spotkania). To o wiele lepiej niż się spodziewano.


- Naszym zadaniem była walka o pierwszą dziesiątkę. Wykonaliśmy je z naddatkiem - cieszy się Łukasz Rupa, pomocnik zespołu.
Ostatnio w brzeskim magistracie odbyło się spotkanie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele klubu i Carlsberga, a także władze miasta. W jego trakcie ustalono kilka istotnych decyzji związanych z "Piwoszami". Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wejdą w życie.


- Najważniejsza to chęć długoletniej współpracy grupy Carblsberg z zespołem piłkarskim. Druga to deklaracja dotycząca przejęcia naszych obiektów przez miasto. Mowa o stadionie, budynkach i kortach - informuje Józef Gawenda, prezes Okocimskiego.
Wspomianane intencje za niedługo powinny się urzeczywistniać. Pierwszy krok do komunalizacji obiektów już uczyniono. Majątek klubowy został zinwentaryzowany. Teraz czas na jego wycenę. - To pozwoli na rozpoczęcie kolejnych procedur - twierdzi prezes Gawenda.
Wola przejęcia przez samorząd obiektów stanowi również sygnał, że niewykluczone są na nim inwestycje. Na razie za wcześnie, by mówić o jakichkolwiek konkretach. Wolno jednak puścić wodze fantazji. - Marzy mi się kameralny stadion na dwa - trzy tysiące osób, na którym mecze odbywałyby się przy sztuczny świetle - mówi prezes Okocimskiego.


W czerwcu przedstawiciele klubu będą rozmawiać z Carlsberg Polska na temat przedłużenia wygasającej w czerwcu 2011 roku umowy sponsorskiej. Szansę na to są duże.
- Firma jest zainteresowana długoletnią współpracą z klubem. Nie wiązałoby się to z większymi nakładami na drużynę, ale przewidziane byłyby premie za dobry, a nawet bardzo dobry wynik sportowy - przewiduje prezes Gawenda.
Carslebrg zamierza wciąż sponsorować Okocimskiego z kilku powodów. Argumentem sportowym są dobre wynik drużyny. Ponadto brzeski klub (prawie) zawsze był związany z browarem. Nikt nie zamierza zrywać z tą tradycją.
Browar z zadowoleniem przyjmuje zainteresowanie klubem miejskiego samorządu. Reklama w takich warunkach nie tylko jest skuteczna, ale też służy dobremu wizerunkowi firmy.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie tylko sportowe............. .
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ