Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

LordRuthwen pisze:Ostatnio też to zacząłem zauważać, Tarnów jest ładnym miastem i, przynajmniej mi, żyje się tu zdecydowanie lepiej niż w Krakowie, życie płynie wolniej, dużo wolniej, nie ma korków, wszędzie blisko.
Podpisuję się rękami i nogami :D Po roku czasu mieszkania w Łodzi, Tarnów to czyste i piekne miasto :)
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Marzenie wielu:
Zarabiać w Krakowie i mieszkać w Tarnowie :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

wejss, w książce do historii, chociażby :) przynajmniej te, które wymieniłeś.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

karamba pisze:Marzenie wielu
To tylko pozornie takie fajne. Jak byś nie liczył, tracisz na dojazd codziennie min. 2 godziny. Zarobki w Krakowie wcale nie są aż takie wysokie, jak podają statystyki. Fajnie jest mieszkać i pracować w Krakowie. Ale gdy założysz rodzinę dostrzeżesz wiele korzyści jakie daje Tarnów.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 738
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

ozi26 pisze:Podpisuję się rękami i nogami :D Po roku czasu mieszkania w Łodzi, Tarnów to czyste i piekne miasto :)
Piszesz na serio czy jesteś kolejnym Dominikiem? Szczerze pytam bo jestem ciekawy jak wyglądamy np. na tle Łodzi, dużego miasta w którym bywam tylko przejazdem. Łódź zawsze kojarzyła mi się z handlem ubraniami, wielu moich znajomych w dawnych czasach jeździło do Łodzi po towar a potem handlowali na burku. Nie wiem jak teraz to wygląda ale słyszałem, że przez Rosyjskie embargo jest duży problem. Zawsze jak jadę przez Łódź w nocy to rzucają się w oczy te wielkie hale handlowe.

Odnośnie tego co napisał III. Zgadzam się w 100%, fajnie jak nie masz rodziny i innych zobowiązań tutaj na miejscu. Ode mnie z pracy kilka osób dojeżdża z Krakowa i uwierzcie mi to nie jest godzina na dojazd. Sam Vojager jedzie 1,20h a nie zawsze zatrzymuje się koło miejsca pracy. Ale fakt takie czasy, że za pracą się jeździ i zmienia miasta. Niestety ja przy dwójce młodych dzieciaków stracił bym dużo czasu, który mogę im poświęcić.

Trishelle bardzo fajny i trafny wpis pokazujący naszą Polską mentalność.
"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
Ciągle tylko narzekamy na coś, nie próbujemy tego zmienić a potem mamy pretensje do całego świata jak tutaj jest źle.
Ostatnio zmieniony 23-01-2015, 08:37 przez farciarzgilmore, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jeżeli przeprowadził się do Łodzi to na pewno pisze na serio.

Łódź dość dobrze znam. Różnice w Łodzi na plus w stosunku do Tarnowa:
- łatwiej o pracę chociaż rewelacji nie ma - tam też wiele ofert w okolicach minimalnej krajowej,
- znacznie większa oferta kulturalno rozrywkowa - jak się ma pieniądze to jest co na mieście robić, znacznie gorzej jak się nie ma wtedy za bardzo nie ma co robić - Tarnów wypada jednak nieco lepiej jeżeli chodzi o 'darmowe' rozrywki (chociaż to akurat nie zasługa miasta tylko raczej jego położenia ;) )
- lepiej działająca komunikacja miejska
- hala Ptaka czyli to samo co na Burku i lokalnych targach tylko jakieś 4 razy tańsze ;)
- lepiej rozwinięty handel - ale tak jest w każdym dużym mieście, po prostu masa ludzi tworzy duży rynek zbytu
- ludzie nie marudzą w tak jak w Tarnowie, że jest źle i do dupy tylko działają

Na tym plusy się kończą. Tarnów bije na głowę Łódź, jeżeli chodzi o estetykę (tutaj całościowo bije sporą część miast), czystość, bezpieczeństwo i ogólną jakość życia. Mniejsze korki, łatwiej wszędzie dojechać. W Łodzi w skrajnych sytuacjach możesz jechać do pracy nawet 1,5 godziny. Mimo, że jest sporo osób bogatych to jednak bieda jest bardziej widoczna niż u nas. Ogólnie jak dla mnie Łódź to raczej przygnębiający klimat i nie tylko dla mnie - mój pies ostatnio nie chciał tam na spacery wychodzić. Nawet moja żona, rodowita łodzianka uważa, że Tarnów jest jednak lepszym miejscem do życia - gdyby jeszcze ruszyło coś z pracą i miejskim życiem było by całkiem ok.
Ostatnio zmieniony 23-01-2015, 09:49 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

lll, ja obecnie jestem w takiej sytuacji, mam niby mieszkanie w Krakowie, w którym mógłbym mieszkać, ale dojazd z niego do pracy zająłby mi ponad godzinę w tzw. szczycie, to już wolę z Tarnowa jechać :P


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »



samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Post autor: samek »

Ze mną też ktoś próbował; miał pecha nie udało mu się :evil:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/telefo ... owie/1vgb8

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Post autor: mandruchow »



aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »


Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mamy szansę spotkać "historyczną" osobę w Tarnowie:
http://www.fakt.pl/polityka/jak-zyja-za ... 96437.html

Do naszego miasta przeniósł się (pod zmienionym nazwiskiem) por. SB Leszek Pękala, jeden z morderców księdza Popiełuszki.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Kapitał ludzki i poziom życia zostały najlepiej ocenione w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Wrocławiu. W średnich miastach liderem jest Rzeszów, drugie miejsce ma Tarnów, trzecie Gdynia, a kolejne Toruń i Gliwice.
W kategorii efektywności kosztowej prym wiodą mniejsze miasta. Na liście miast o średniej wielkości prym wiedzie Sosnowiec, potem są Wałbrzych, Tarnów, Chorzów i Tychy
http://samorzady.pb.pl/3998645,11939,po ... losci-jest

Z tym poziomem życia to któryś raz widzę. Dostałem niedawno dane, że Tarnów jest nr 1 pod względem dostępności do lekarzy i czołowym pod kątenm edukacji ( co do ostatniego to od razu mówię, że nie wiem jaka była metodologia).
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Mr Greenback pisze:Dostałem niedawno dane, że Tarnów jest nr 1 pod względem dostępności do lekarzy
:shock: No to nawet nie chce sie domyslac jak jest w innych miastach....
Mr Greenback pisze:i czołowym pod kątenm edukacji
Chyba tylko w ilosci wolnych miejsc w szkolach gdzie szkoly staja na glowie zeby zdobyc ucznia .
O swiat nawet nie pytam bo najlepszy polski uniwersytet jest na trzysta ktoryms miejscu :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ