Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Trishelle zgadam się z Tobą co do optyki ministerialnej czego wyrazem mają być utworzone powiaty aglomeracyjne. Jednakże biorąc pod uwagę obecny stan zagospodarowania Tarnowa jak i prowadzoną politykę przez władze Miasta Tarnowa ostatnią rzeczą która byłaby korzystna dla Gminy Tarnów jest jej przyłączenie do Miasta Tarnowa. Alternatywnym rozwiązaniem jest ewolucja Gminy Tarnów w stronę obszaru spójnego powierzchniowo, tzn. pełna współpraca Gminy Tarnów z Gminą Skrzyszów i Gminą Lisia Góra w celu wykorzystania potencjału w nich drzemiących (w oparciu o Mielecką strefę ekonomiczną). Biorąc pod uwagę zaprezentowane i forsowane przez marszałka Ciepielę rozwiązania P&R (które zresztą popierane są przez władze Tarnowa) nie widzę w nich możliwości poprawienia komunikacji na terenie Tarnowa, nie mówiąc już o większym obszarze.

Moim zdaniem lansowany pomysł jest zupełnie nietrafiony wypacza bowiem ideę Park&Ride. Biorąc pod uwagę układ komunikacyjny Tarnowa system P&R jest docelowo jedynym rozwiązaniem które pozwoliłoby rozwiązać problem związany z poruszaniem się w Tarnowie, szczególnie w godzinach szczytu. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że w związku z obecną sytuacją na rynku pracy w Tarnowie spora grupa osób zmuszona jest dojeżdżać do pracy do Krakowa czy innych miejscowości należało się pochylić (to adresowane jest do Urzędu Marszałkowskiego) nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na zapewnienie możliwości przemieszczania się mieszkańców dawnego województwa nowosądeckiego i tarnowskiego do ich miejsc pracy. Urząd Marszałkowski z marszałkiem Ciepielą promuje budowanie parkingów przy dworcach PKP, nie zastanawiając się nad tym, że jeżeli wybudowana jest autostrada A4, to osoby dysponujące samochodami bardziej zainteresowany byłyby parkingami zlokalizowanymi na obrzeżach miast docelowych (np: Kraków) wraz z możliwością dotarcia środkami komunikacji miejskiej do miejsc pracy. Analogicznie w przypadku miejscowości ościennych Tarnowa. Odnosząc się do Tarnowa - po pierwsze w ramach ZIT należałoby stworzyć od podstaw system komunikacji publicznej uwzględniający skomunikowanie Tarnowa z okolicznymi miejscowościami z wykorzystaniem zarówno dużych jak i małych przewoźników. Po drugie należałoby stworzyć sieć małych i średnich parkingów na obrzeżach Tarnowa. Po trzecie należałoby wykorzystać istniejącą infrastrukturę kolejową (i pomyśleć o jej rozbudowie w układzie północ-południe) w oparciu o odpowiednią ilość małych i średnich szynobusów, itd.
Zamiast tego otrzymamy infrastrukturę która niczego nie rozwiązuje, a której utrzymanie przerzucone zostanie na barki mieszkańców Tarnowa.
Robert Erazmus


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

sprawiedliwy pisze:
WSK, po pierwsze nie odpowiedziałeś na zasadnicze pytania w czyim imieniu się wypowiadasz, a nie uzurpuj sobie prawa do wypowiadania się w roli całego społeczeństwa. Co do zastosowania określenia polnische wirtschaft polecam tekst -> http://sed3ak-pro.salon24.pl/586724,pol ... nia-apteki.

W tym kontekście (tu cytat za RDN - http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/BMAZ-9JV6U3)
Pododawałeś znaki na końcu odnośników, ale sobie poradziłem. Tak po pierwsze nie rozumiem sensu twojego pytanie w jakim imieniu się wypowiadam? W swoim? Jestem Polakiem, czuję się urażony twoim polnische wirtshaft? W jaki sposób sobie uzurpuje prawo do wypowiadania się w roli całego społeczeństwa? Co to za bzdura znowu?
"Urzędnicy z gminy Tarnów nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wybudowali kompleks bez konsultacji z zakładem energetycznym. I dlaczego do spotkania z energetykami doszło dopiero w momencie, gdy sprawą zainteresowały się Radio Kraków.
Zastępca wójta gminy Tarnów, Sławomir Wojtasik przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków, że wcześniejsze przełożenie linii energetycznej wydawało się urzędnikom za drogie, a kompleks w Radlnej trzeba było wybudować, bo były na to pieniądze unijne. Teraz jednak przyznaje, że sprawa powinna być załatwiona dużo wcześniej.
To chyba nie pod moim kontekstem pretensję rozumiem? Oczywiście linia powinna być przeniesiona na początku. Trzeba to wszystko rozkopać, trudno. Odnosząc się jeszcze do artykułu stwierdzenie, że piłka może zewrzeć te fazy, patrząc na zdjęcia to jakiś absurd. Ale zagrożenie urwaniem się linii jest w zimie w czasie mrozów. Widać, że dziennikarzowi każdą głupotę można wmówić i to napisze.


Co do historii to nie chce schodzić za bardzo na offtopic, tylko napiszę, że w ciężko mówić o przemyśle, fabrykach w kontekście XVIII wieku, dopiero od wieku później to wszystko się rozpędziło.
Zestawię to z obecną sytuacją. W mojej opinii polityka obecnych władz Gminy Tarnów, dąży do tego by Gmina Tarnów stała się sypialnią miasta Tarnowa i innych miast w których pracują mieszkańcy gminy. W konsekwencji wszelkie perturbacje dotyczące sytuacji w tych miastach znajdują przełożenie na sytuację ekonomiczną mieszkańców gminy. Gdy inni, jak choćby ościenna gmina Lisia Góra przyciągają inwestorów (centrum logistyczne) i kreują miejsca pracy na swoim własnym terenie, to na pytanie mieszkańców dotyczące utworzonych miejsc pracy, które zostało zadane w trakcie zebrań wiejskich, Wójt rozbrajająco odpowiada, że nie jest to zadaniem gminy. etc
Na pewno dobrze by było gdyby było więcej pracy. Sam pracuję w Krakowie. Nie wiem czy takie centrum logistyczne miałoby szansę powstać w GT. Bo one bodajże powstało przy autostradzie. Nie będę się odnosił do reszty wypowiedzi, bo skąd mam wiedzieć, że piszesz prawdę? Już zauważyłem, że starasz się podchodzić swoimi wypowiedziami. Wklej jakiś dowód.

Czekałem na Twoją wypowiedź w tej kwestii, bowiem zarzut (szerzenie nienawiści) który mi postawiłeś jest zarzutem podpadającym pod kodeks karny. Co do użycia przywołanego przez Ciebie określenia odniosłem się wyżej.
Sam traktujesz wszystko wybiórczo.
"Przepis art. 256 1 k.k. określa typ przestępstwa publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. "
Jak mam to rozumieć? Straszysz mnie sądem?
I ty pisałeś chwilę wcześniej w kontekście poprzedniego aparatu? Lat komuny? Komu te bajki chcesz powciskać?
Ja w odróżnieniu od Ciebie nie stosuję cytowania wybiórczego, nie uchylam się jak Ty od odpowiedzi na zadane pytania i merytorycznej polemiki. Odniesienie do aparatu komunistycznego miało zastosowanie do Twojego sposobu "prowadzenia dialogu". A odwołanie do wcześniejszych czasów to, nawiązanie do wypowiedzi Normana Davisa, że "bez znajomości przeszłości swojego narodu niemożliwe jest tworzenie teraźniejszości oraz przyszłości" i wypływających z tej wypowiedzi wniosków, że błędów z przeszłości nie należy powtarzać, ale należy się na nich uczyć.
Tak, tak oczywiście. Prawie w to uwierzyłem:)
Reasumując, biorąc pod uwagę, że merytorycznie nie masz nic do powiedzenia, uważam nasz "dialog" za zakończony.
Śmiesznych słów używasz. Jaki dialog? Chyba dyskusję. Widzę, że masz dość i starasz się to zakończyć w nieładny sposób, próbując, jednostronnie zrobić ze mnie kogoś, kto nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Bardzo kulturalne, ale przede wszystkim odnosząc się do twojego loginu sprawiedliwe.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Szkoda czasu i atłasu.

_____________________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Krótkie zestawienie:
WSK pisze:
Polnische wirtschaft? Ty gardzisz nami. Na Polaka to ty mi nie brzmisz.

nie rozumiem sensu twojego pytanie w jakim imieniu się wypowiadam? W swoim? Jestem Polakiem, czuję się urażony twoim polnische wirtshaft? W jaki sposób sobie uzurpuje prawo do wypowiadania się w roli całego społeczeństwa? Co to za bzdura znowu?
za wiki ->Według tego stereotypu domyślnie „polnische Wirtschaft” oznacza skrajną niegospodarność, brak planowania. To o czym pisałem to właśnie przykład braku planowania i niegospodarności. Ale Tobie to wszak nie przeszkadza p. cytat niżej.
WSK pisze: Ale z ciebie chłopie maruda. Masakra. Przecież ty jesteś wampirem energetycznym stary:) Nie wiem mi nie przeszkadza, że te drogi mają nakładki. Co ja mam niby wymagać, żeby mi budowali nową drogę? I tak jak już się buduje nową drogę od podstaw to lepiej betonową wybudować, niższe koszty. Więc taniej jest nakładkę nałożyć. Też mam wrażenie, że wymagasz cudów od kogoś, a każdy jest tylko człowiekiem. Basen jak basen, jak się do niego dokłada to trudno. Przecież tam mają mieć zajęcia dzieci, to wolisz, żeby młodzi Polacy mieli krzywe plecy? Grunt, żeby gmina nie płaciła? Jak dla mnie to chore podejście. Później i tak za to zapłacimy u lekarza. Jak te przedszkola będą niepubliczne, to widocznie, tak łatwiej je utrzymać. Ich wina może, że rodzi się nas coraz mniej?
Tak masz prawo i obowiązek wymagać, by dobrze opłacani z naszych podatków ludzie dobrze wykonywali swoją pracę i by każda wydana złotówka była złotówką wydaną rozsądnie. Taka właśnie postawa jest postawą obywatelską. Ale wg Ciebie to, że w ogóle cokolwiek jest zrobione (wydatki GT w okresie 2006-2014 to ok. 100 mln zł - biorąc pod uwagę jedynie środki z UE i wkład własny), pomimo iż jest to robione bez konkretnego długofalowego planu i za pieniądze niewspółmierne do osiągniętych efektów - już samo w sobie jest sukcesem.
WSK pisze: Śmiesznych słów używasz. Jaki dialog? Chyba dyskusję. Widzę, że masz dość i starasz się to zakończyć w nieładny sposób, próbując, jednostronnie zrobić ze mnie kogoś, kto nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Bardzo kulturalne, ale przede wszystkim odnosząc się do twojego loginu sprawiedliwe.
Po prostu uznałem to stratę czasu (naszej wymiany postów nie można nazwać ani dialogiem, ani dyskusją - stąd sarkastyczny cudzysłów przy słowie dialog), jak zauważył MST wónraT wymiana ta nie miała znamion ani jednego, ani drugiego. Ja podaję konkretne przykłady, Ty nie odnosisz się do nich, bo i po co. I tak wszystko "wiesz lepiej", wszystko jest robione wspaniale. Dla Ciebie Gmina Tarnów jest zieloną wyspą i żadne argumenty nie przekonają Twojej osoby. Oby tylko jak Titanic nie zatonęła gdy zabraknie takich frajerów jak ja (p. choćby przykład WOT, czy Studium Tarnowa). Przemyśl to zanim zaczniesz tak jak w tej wymianie postów kogoś obrażać i próbować dezawuować w oczach innych. EOT

P.S.
Liczę, że analogicznie jak w temacie lotniska w Tarnowie Twoja opinia się "spolaryzuje"
Robert Erazmus


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

sprawiedliwy pisze:Krótkie zestawienie:

[...]
Po prostu uznałem to stratę czasu (naszej wymiany postów nie można nazwać ani dialogiem, ani dyskusją - stąd sarkastyczny cudzysłów przy słowie dialog), jak zauważył MST wónraT wymiana ta nie miała znamion ani jednego, ani drugiego. Ja podaję konkretne przykłady, Ty nie odnosisz się do nich, bo i po co. I tak wszystko "wiesz lepiej", wszystko jest robione wspaniale. Dla Ciebie Gmina Tarnów jest zieloną wyspą i żadne argumenty nie przekonają Twojej osoby. Oby tylko jak Titanic nie zatonęła gdy zabraknie takich frajerów jak ja (p. choćby przykład WOT, czy Studium Tarnowa). Przemyśl to zanim zaczniesz tak jak w tej wymianie postów kogoś obrażać i próbować dezawuować w oczach innych. EOT

P.S.
Liczę, że analogicznie jak w temacie lotniska w Tarnowie Twoja opinia się "spolaryzuje"
Nie no dialog, to bardziej między zwaśnionymi stronami, na forum się dyskutuje. Jak nie chcesz to nie dyskutuj, przecież ja cię nie zmuszam do niczego, to wolny kraj. Chcesz to pisz, nie chcesz to nie pisz.
Jakoś nie jestem przekonany do twoich słów. Ciężko mi w nie uwierzyć. Z cytatu z wiki, wyciąłeś brak manier i brud, co jest obraźliwe, ale zakładam, że o tym nie wiedziałeś. Ale mimo wszystko używanie niemieckich sformułowań, ze wzgląd na naszą historię, i odnośnie do naszych cech, to trochę uważam szowinistyczne. Nie wiem czy się ze mną zgodzisz.

Chyba trochę wyolbrzymiasz, bo dlaczego GT ma zatonąć? Nazywasz się frajerem, czyli starasz się z siebie zrobić teraz męczennika:)
Co do spolaryzowania mojej opinii, to nie widzę w tym nic złego. Przecież każdy ma prawo do własnej opinii. Może ją zmieniać Gorzej jak jej nie ma. Ale w tym wypadku wątpię by się spolaryzowała, bo daleko mi od ciągłego krytykowania.

Podpierasz się tym co napisał MST wónraT, przecież każdy ma prawo napisać co uważa. Tyle ile głów tyle różnych uczuć i opinii. Mi to nie przeszkadza.Jak chcesz to możemy to zostawić tak, honorowo bez dalszej przepychanki słownej, ale to jak próbowałeś ostatnio to zakończyć to trochę mnie poirytowało.

Przegapiłem jeszcze fragment:
sprawiedliwy pisze: Tak masz prawo i obowiązek wymagać, by dobrze opłacani z naszych podatków ludzie dobrze wykonywali swoją pracę i by każda wydana złotówka była złotówką wydaną rozsądnie. Taka właśnie postawa jest postawą obywatelską.
Równie dobrze, mogę odbić piłeczkę i napisać, że jak już oceniasz to masz prawo i obowiązek robić to sprawiedliwie, jak chcesz to krytykuj, ale czemu nie chwalisz? Chyba, że ty nie widzisz nic pozytywnego, ale to już skrajność, prawda?
Ale wg Ciebie to, że w ogóle cokolwiek jest zrobione (wydatki GT w okresie 2006-2014 to ok. 100 mln zł - biorąc pod uwagę jedynie środki z UE i wkład własny), pomimo iż jest to robione bez konkretnego długofalowego planu i za pieniądze niewspółmierne do osiągniętych efektów - już samo w sobie jest sukcesem.
Też tu nie rozumiem, co starasz się zrobić. Na pewno jesteś sprytnym człowiekiem. Potrafisz dobrze manewrować słowami i zdaniami. Widzisz, na początku piszesz, że wg mnie, a na końcu jest sukcesem. Czyli wg. mnie wydanie 100 mln w ciągu niespełna 9 lat jest sukcesem. Nawet jeżeli tak uważam, to nigdzie tego nie napisałem.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

WSK nasza dyskusja de facto jest całkowicie off-topic, więc wrócę do wątku głównego (w sumie dziwię się moderatorowi, że nie dostaliśmy ostrzeżenia).
Patrząc przez pryzmat ukształtowania powierzchniowego Gminy Tarnów (podział na 3 nie połączone ze sobą kawałki), rozsądną z punktu widzenia planowania przestrzennego decyzją byłoby albo włączenie za pomocą decyzji administracyjnej podjętej na szczeblu krajowym do miasta Tarnowa, albo połączenie ją z Gminą Skrzyszów w celu stworzenia organu zbliżonego do Gminy Gumniska.
Co do rozwiązania pierwszego (włączenie do MT) za tym faktem przemawia kilka argumentów:

1) Lokalizacja siedziby UG Tarnów, która mieści się w mieście Tarnowie, co w konsekwencji determinuje:
a) opłacanie podatków od nieruchomości i środków transportu które związane są z zarządzaniem GT do kasy MT,
b) załatwienie wszelkich spraw administracyjnych przez mieszkańców GT wymusza na nich przyjazd do MT i opłacenie albo kosztów parkowania, albo kosztów dojazdu środkami komunikacji publicznej,
c) usytuowanie agend GT (opieka społeczna, straż gminna) nie jest korzystne dla efektywności ich pracy.

2) Planowanie przestrzenne - dotychczasowe działania GT pokazują, że nie ma ona wizji rozwoju przestrzennego:
a) nie są wytworzone w GT spójne i rozwojowe układy komunikacyjne, a forsowane decyzje przez UG Tarnów wspierają działania MT, które korzystne są dla MT, a nie GT (vide ul.Mościcka w Zbylitowskiej Górze) - rozmowa w trakcie konsultacji społecznych dot. zmiany MPZP Zbylitowskiej Góry była tego dobitnym przykładem.
b) łatwiej planować jest mając do dyspozycji spójny obszar, natomiast w przypadku gdy GT wprowadza swoisty chaos przestrzenny poprzez podejmowanie decyzji doraźnych (vide choćby decyzja dotycząca drogi krajowej 94 - dawna 4), a MT nie współpracuje z GT w celu wypracowania jednej koncepcji przestrzennej w celu domknięcia pewnego układu (tak planowanie obszarów zabudowy jak i obszarów inwestycyjnych oraz inwestycji infrastrukturalnych). Przeciwko temu rozwiązaniu przemawia jedynie to, że MT do dziś dnia nie potrafi rozwiązać problemów związanych z terenami które weszły w skład MT (Krzyż, Klikowa), ale jest to wina ludzi którzy podejmują decyzję, a nie samego rozwiązania.
c) akumulowane wpływy (wpływy podatkowe z podatku PIT i CIT) dla miasta na prawach powiatu są wyższe niż dla gmin, co w przypadku rozsądnych wydatków pozwoliłoby przeznaczyć większe środki na działania dotyczące infrastruktury społecznej i technicznej.

3) Komunikacja zbiorowa:
W chwili obecnej siatki połączeń komunikacyjnych, to efekt swoistej przepychanki, a nie rozsądnego działania, tak ze strony GT jak i MT

itd.

Alternatywnym rozwiązaniem jest natomiast stworzeniem mocnego organizmu "około tarnowskiego", który rozwijałby się niezależnie od Miasta Tarnowa (na początku Skrzyszów, później Lisia Góra i dalej - w celu stworzenia obszaru będącego swoistym powiatem aglomeracyjnym nie powiązanym z obszarem aglomeracyjnym wyznaczonym w KPZK w celu stworzenia przeciwwagi dla niego i docelowo wchłonięcia go
Robert Erazmus


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

defekator pisze:
sprawiedliwy pisze:[
Ricardo, przyłączenie na zasadach pokojowych nie wchodzi w rachubę.
Trzeba zatem wybrać prezydenta z "jajami" i powtórzyć scenariusz krymski ;) ;)
No i nic z tego. Wygrał Ciepiela, który opowiada się za współpracą z gminami ościennymi. Z debat prezydenckich wynika, że zależy mu (jedynie) na rozbudowie stref gospodarczych również na terenie wsi gdzie pracę mogliby znaleźć mieszczanie i przedmieszczanie. Gwarantem tego rozwoju gospodarczego będzie zapewne pan Słomka... (bez komentarza) Temat sensownego rozwoju dróg lokalnych obejmujących miasto i wsie, spójne plany zagospodarowania dla całej aglomeracji czy rozwój komunikacji publicznej te tematy schodzą na dalszy plan. Wcale też nie pomaga to, że nowy przewodniczący Rady Miasta Tarnowa Kazimierz Koprowski był (a może i jest nadal - tego nie wiem) kierownikiem Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów czyli jego pracodawcą był/jest wójt innej gminy...
psychoultras pisze:
Co do wójta Kozioła to ma on poparcie większe niż uzyskali separatyści na Krymie
Wójt Kozioł osiągnął w wyborach prawie 81% poparcie. Co w sytuacji jednego kandydata na liście nie jest czymś wyjątkowym. Gmina dobrze sobie radzi ze ściąganiem funduszy zewnętrznych, rozwój przebiega powiedzmy w sposób w miarę zrównoważony. Chociaż powstaje dżungla zabudowy bez ładu i składu i stref gospodarczych. Nie ma żadnej promocji gospodarczej w gminie. Raz były rozmowy z chińczykami o czym trąbiono ale coś ucichło.. W każdym razie potencjalna konkurencja została wycięta w pień przed wyborami a listy niby konkurencyjne ułożone były z podobnego towarzystwa. Okręgi "krojono" pod kandydatów. Panuje pełna zgoda. Wynika to z wielu czynników nie mnie to oceniać ale jak w całym kraju czy nawet w samym mieście Tarnowie widać powiązania i ciągle te same osoby, całe rodziny.. jakby nie było ludzi godnych piastować rozmaite funkcje.. W gminie Tarnów nawet jest dwóch radnych o tym samym imieniu i nazwisku... (czyżby specjalnie zmylono głosujących w jednym obwodzie? dziwne, że nie było ulotek... inny kandydat z tego okręgu chodził osobiście po domach i tłumaczył, że to podpucha...)

Ciekawe kiedy i gdzie zatrzyma się Rzeszów. Najnowsze wiadomości:

16.12.2014 "Prezydent Ferenc marzy nie tylko o połączeniu Rzeszowa z dwoma całymi gminami. Gdyby połączenie z gminą Krasne nie udało się, zadowoliłaby go nawet Malawa"
link
18.12.2014 ""Po burzliwej dyskusji radni Rzeszowa wyrazili dzisiaj zgodę na połączenie miasta z gminami Trzebownisko i Krasne. Tę propozycję poparli radni proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa oraz Platformy Obywatelskiej. Przeciwko był PiS."
[url=ttp://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,17155832,Radni_za_polaczeniem_Rzeszowa_z_gminami_Trzebownisko.html]link[/url]
"Rzeszów musi się wzmacniać, powiększać. Kiedyś do Unii Europejskiej zostanie włączona Ukraina. I już teraz trzeba myśleć o tym, by na mapie UE pomiędzy Krakowem a Lwowem był silny ośrodek - Rzeszów - mówił podczas sesji Konrad Fijołek, przewodniczący 11-osobowego klubu Rozwój Rzeszowa. "
link

I pomyśleć, że Rzeszów to była kiedyś wioska z garnizonem i nawet bez rynku...


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Zygmunt pisze:
Ciekawe kiedy i gdzie zatrzyma się Rzeszów
Szansa dla Tarnowa ?.. ;)
Polak Szkot dwa bratanki*


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Zygmunt pisze:I pomyśleć, że Rzeszów to była kiedyś wioska z garnizonem i nawet bez rynku...
Za blisko Krakowa jesteśmy. Spija z nas całą śmietankę. Przykre to. Miasteczko Rzeszów zaś po wojnie dostało nowe życie. Propaganda sukcesu chciała z niego zrobić drugi Lwów. Mało kto wie, że po wojnie miastem wojewódzkim miał być Przemyśl. Niestety był za blisko nowej granicy. Przymiarki były też do Tarnowa!!!! Niestety za blisko był Kraków. I tak właśnie rodzą się nowe twory jak Nowe Huty, Rzeszowy itp.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

sprawiedliwy pisze:ie zastanawiając się nad tym, że jeżeli wybudowana jest autostrada A4, to osoby dysponujące samochodami bardziej zainteresowany byłyby parkingami zlokalizowanymi na obrzeżach miast docelowych
I tu masz rację. Wystarczy popatrzyć jak był wykorzystywany parking przy nowym szpitalu. Sporo osób mieszkających na wschów od Tarnowa zostawiało tam auta i przesiadało się do 9 jadąc do pracy. Zresztą w większości krajów takie parkingi są lokalizowane właśnie na obrzeżach miast i są świetnie skomunikowane z komunikacją miejską.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

toomas pisze:Sporo osób mieszkających na wschów od Tarnowa zostawiało tam auta i przesiadało się do 9 jadąc do pracy.
Już większej głupoty nie mogłeś napisać. Rzeczywiście interesem życia, jest zostawienie auta na płatnym parkingu szpitala, a następnie kupienie biletu za 3 zł (i w tej samej cenie powrotnego), zamiast zaparkować w samy centrum na Kapłanówce za darmochę.

To o czym piszesz to jest propaganda Czechowej na okoliczność wprowadzania opłat za parking. Od czasu wprowadzenia tej opłaty nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o ilość wolnych miejsc, za to obstawione są pobocza Lwowskiej i parking pod cmentarzem.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Rzeszów przestał być wzorem jak poszerzać miasto. Ferenc jest tak pewny siebie, że pewnych kwestii już w ogóle nie zauważa. Zobaczymy, czy z całą gminą Trzebownisko pójdzie mu tak łatwo jak z pojedynczymi sołectwami innych gmin.

Prawdopodobnie po początkowym boomie teraz strumień inwestycji na przyłączone w latach 2006-2010 rejony jest wyraźnie mniejszy. Co w zasadzie było do przewidzenia, bo koszty utrzymania wielokrotnie powiększonej infrastruktury wzrastają, a środki są kierowane na inwestycje centralne.

Według mnie Zielona Góra jest wzorem na poszerzanie granic - poczytałem o tym dużo ostatnio i na tych zasadach to i ja byłbym skłonny się zgodzić na połączenie Tarnowa i Gminy Tarnów. Nowe tereny miasta Zielona Góra utworzą tzw. Dzielnicę Nowe Miasto z Radą Dzielnicy o szerokich kompetencjach, sołectwa zachowają status sołectw w granicach miasta, wieloletni Fundusz Integracyjny, który po dwuletnich negocjacjach z Gminą Zielona Góra z góry określa poziom nakładów miasta w nowe tereny, proporcjonalny podział ministerialnego bonusa we wpływach Z PIT i CIT po połączeniu miedzy tereny miasta i gminy, wybory samorządowe w powiększonym mieście Zielona Góra odbędą się po połączeniu w I kwartale 2015 roku (uczciwe zagranie władz wobec wyborców). Utrzymana zostanie sieć placówek oświatowych, kulturalnych i innych na nowych terenach miasta Zielona Góra itd itd.

W takim klimacie Rada i Wójt Gminy Zielona Góra sami poparli połączenie gminy z miastem Zielona Góra. W zasadzie pewnie tylko wójt straci stołek wójtowski na rzecz pewnie wiceprezydenckiego, a radni gminni w większości staną się radnymi dzielnicowymi i miejskimi.

Zygmunt, dobrze, że Ciepiela zaczyna od współpracy z sąsiednimi gminami - od czegoś trzeba zacząć, bo tak naprawdę ta współpraca poza zadaniami własnymi gmin jest praktycznie zerowa po rządzeniu Ryszarda Scigały i rocznej wegetacji Słomki jako wice...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Sama gmina Lisia Góra ma 25 tyś luda gmina Tarnów drugie tyle. Jak by tak przyłączono to do miasta to Tarnów duży widzę....170 tyś.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

lll pisze:
toomas pisze:Sporo osób mieszkających na wschów od Tarnowa zostawiało tam auta i przesiadało się do 9 jadąc do pracy.
Już większej głupoty nie mogłeś napisać. Rzeczywiście interesem życia, jest zostawienie auta na płatnym parkingu szpitala, a następnie kupienie biletu za 3 zł (i w tej samej cenie powrotnego), zamiast zaparkować w samy centrum na Kapłanówce za darmochę.

To o czym piszesz to jest propaganda Czechowej na okoliczność wprowadzania opłat za parking. Od czasu wprowadzenia tej opłaty nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o ilość wolnych miejsc, za to obstawione są pobocza Lwowskiej i parking pod cmentarzem.
Czytaj ze zrozumieniem..napisałem "zostawiało"...

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

toomas pisze:Czytaj ze zrozumieniem..napisałem "zostawiało"...
Fakt - to zasadniczo zmienia postać rzeczy. Wcześniej się opłacało zapłacić 6 zł, żeby zaparkować pod szpitalem, zamiast za darmo na Kapłanówce. Przekonałeś mnie, jak Czechowa.

ODPOWIEDZ